Forum

Kuchenne porady

kto mi udzieli pomocy:)

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-15 13:10:29

    już wkrotce przygotowuję się do dużej uroczystości rodzinnej, a ponieważ moja rodzina jest nauczona dobrze i smacznie zjeśc chciałam im zaserwowac z racji tego święta coś nowego, im nieznanego. Dlatego kochani Żarłowicze prosze dajcie namiary na swoje popisowe danka od ciast pocżawszy a skończywszy na gorącym posiłku, poprzez zakąski, sałatki  i wszystkie inne cuda. Z góry dzięki inka21

  • Autor: marinik Data: 2005-09-15 13:14:18

    inka- Ty sie pytasz????/

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-15 13:22:50

    no , chce coś nowego - przecież macie fajne przepisy, co cię tak mariusz dziwi:), mnie też czasem mozg się lasuje i pomyslów mi brak inka21

  • Autor: renataz36 Data: 2005-09-15 13:22:33

    RANY ja też jestem zaskoczona że kto jak kto ale TY??????? daje sobie uciać głowe że masz więcej pomysłów na gotowanie popisowe niż niejeden (dna) żarłoczka z tej stronki, może lepiej powiedz na co konretnie sie nastawiasz??

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-15 13:23:39

    hahhahhahaaa jasne ,że mam , ale chcę poznac wasze typowania na wląsne menu i oczywiście skorzystac z nich:)

  • Autor: irena sikora Data: 2005-09-15 13:45:51

    Witam! Inka zapraszam do mojej skromnej książeczki na WŻ,może coś z niej wybierzesz.Pozdrawiam!

  • Autor: Sweetya Data: 2005-09-15 14:00:18

    Wiem,że jesteś super-kucharką,ale może akurat coś z tego Ci zasmakuje.Wołowinka
    lub-schabki-trochę inne
    polecam też-deserek

  • Autor: smakosia Data: 2005-09-15 15:02:06

    Oj, INKO21 ja jeszcze nie dorosłam Ci do pięt w gotowaniu, ale jestem tak pełna uznania dla Ciebie, że nie pozostaje mi nic, jak życzyć Tobie i Twojej rodzinie "smakowitego" przyjęcia. Pozdrawiam. Nowicjuszka Smakosia :-)

  • Autor: hoja Data: 2005-09-15 21:31:54

    WITAM DROGA INKO! NIE CHCĘ NIC SUGEROWAĆ ALE NA URODZINACH MEGO MĘŻA ZROBIŁA FURORĘ SAŁATKA Z MŁODYCH ZIEMNIAKÓW - OCZYWIŚCIE UGOTOWANYCH - Z DODATKIEM ZIELONEGO OGÓRKA I DUŻO KOPERKU- ZAPRAWIONE MAJONEZEM WYMIESZANYM Z KWAŚNĄ ŚMIETANĄ- (PRZEPIS NA STRONIE WŻ). A DO TEGO PODAŁAM NAJZWYKLEJSZE PIECZONE UDKA.TEŚCIOWA MIAŁA WĄTPLIWOŚCI CZY KTOKOLWIEK TEGO SPRÓBUJE A JA PÓŹNIEJ SIĘ OBAWIAŁAM, ŻE MI ZABRAKNIE! NIE POWIEM BYŁA ZASKOCZONA.A MOŻE MAKARON Z PIECZARKAMI NA GORĄCO ? MY UWIELBIAMY!! MIĘSKO DO TEGO TEŻ PASUJE.POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!

  • Autor: ABA Data: 2005-09-15 22:42:23

    Witaj Inko21.
    Wszyscy nie mają watpliwości, że pysznie urządzisz przyjęcie urodzinowe. Najważniejsza jest jednak atmosfera prawdziwej życzliwości i humoru. Właśnie takich gości Ci życzę. U nas w rodzinie mamy zwyczaj losowanie przez dzieci fantów i nagród.(np: czekoladka, guma do żucia, jajko niespodzianka) Cała rodzinka podziwia talenty dzieciaczków i wszyscy się przy tym fajnie bawią.

  • Autor: kamaxyz Data: 2005-09-16 08:01:24

    Ineczko a może "ananas faszerowany" co?????????
    jest w moich przepisach
    pozdrawiam cieplutko kamaxyz
    a to dla Ciebie uśmiechnij się koniecznie to głowa kamy ścięta

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-16 10:35:59

    basia weż tę gilotyne i od swojej glowy odstaw szybko, , zobaczę wszystkie wasze podane tu dania i przepisy i pewnie wybiorę z nich coś super, dziękuję wam też za uznanie, ale wiecie ostatnio coś zlego się ze mną dzieje- brak mi weny tworczej, chyba jesienna chandra mnie nachodzi, tylko czy nie za wcześnie?. Co do przyjęcia to amm jeszcze kilka dni więc dawajcie wasze przepisy,
    teraz do aguliny - plis daj przepis na ten pasztet z selera, inka21

  • Autor: kikaGD Data: 2005-09-16 13:19:20

    Proponuję taki deser, którym kiedyś na wypoczynku Kierownik Ośrodka Wczasowego zaskoczył mnie na imieniny, które akurat obchodziłam. Był to duży arbuz przekrojony na pół, wydrążony ale nie aż do białej skórki. Boki arbuza były powycinane w falbankę. No i teraz najważniejsze: do środka arbuza naładowane były lody, na wierzchu były kawałki arbuzika /z wydrążonego wcześniej arbuza zrobiono specjalną łyżeczką kulki/, kawałki ananaska, parę wiśni i coś tam jeszcze. Na brzegu arbuza ułożone były kostki cukru nasączone alkoholem /chyba spirytem/. Ten pyszny deser wniesiono płonący.

  • Autor: pati2410 Data: 2005-09-16 14:17:51

    inka a moze tak cos z owocow morza dla odmiany co?

  • Autor: emiloos Data: 2005-09-16 23:45:00

    To tak odnośnie owocowych deserków ;-)... owoce morza... hihi

    Sorki, ale tak mi się skojarzyło... :D

  • Autor: annli Data: 2005-09-17 10:56:02

    Jadłam kiedyś udka z kurczaka w sosie agrestowo,rodzynkowo cyrynowym.Bardzo mi to smakowało.

  • Autor: Sweetya Data: 2005-09-17 14:34:28

    A możesz wrzucić przepisik?prosimy....

  • Autor: annli Data: 2005-09-17 15:00:57

    Użytkownik Sweetya napisał w wiadomości:
    > A możesz wrzucić przepisik?prosimy....
    Robiłam tylko raz te udka i bardzo dawno temu.Mogę podać Ci ogólny przepis bo dokładnego nie znam.Poszperam jeszcze w internecie moż gdzieś znajdę.

  • Autor: Sweetya Data: 2005-09-17 20:33:50

    Może być ogólnie-żebym tylko znała składniki,ilość sobie jakoś dostosuję.Dziękuję i pozdrawiam:)))

  • Autor: annli Data: 2005-09-18 11:20:07

    Użytkownik Sweetya napisał w wiadomości:
    > Może być ogólnie-żebym tylko znała składniki,ilość sobie jakoś
    > dostosuję.Dziękuję i pozdrawiam:)))
    Potrzebujemy:udka z kurczaka,śmietana,cytryny,rodzynki agrest z kompotu.
    Udka doprawiamy i pieczemy w piekarnkiu na rumiano.
    W tym czasie robimy sos. Wlewamy trochę wody do garnka z vegetą lub rosołek ,coś  może stanowić bazę, Cytryny parzymy i scieramy z nich skórkę na tarce z drobnymi oczkami.I teraz za nic nie pamiętam jakdalej ,w nocy mi się śniło ale sobie nie przypominałam.Wiem, że wrzuca sie rodzynki,skórki z cytryny,śmietnę zaciągnięta mąką i sok z cytyny i agrest.Trochę cukru też ale z pieprzem to nie wiem.I z tego ma być sos. Udko podaję się z tym sosem i ryżem.Sos musi mieć smak słodo-wytrawno-cytrynowy. Jak zrobisz to daj mi znać.

  • Autor: till Data: 2005-09-17 15:47:51

    Z pewną taką nieśmiałoscią proponuję wielkiezarcie.com/przepis9710.html . Proste , szybkie , sprawdzone . Pozdrawiam.

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-20 07:03:39

    no i już sie zaczynam zastanawiac....... ojojoj co tu wybrac?, zamyślona inka21

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-09-20 07:45:22

    Inka lepiej napisz nam co przygotowałas to pewnie nie jedno z nas się popisze na domowej uroczystości i nie tylko......

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-24 08:14:46

    choć rocznica przypadla w środę to impreza jest jutro (w niedzielę) więć wybrałam : ciasto:isaurę, jabłecznik czeski  oraz tort delicjowy, deser mnie zastanawia może ten sweety? przemyślę bo bardzo lubie czekoladowe desery , ponadto  chlebek borgii, ananasa faszerowanego - kamy, jaskołcze gniazda terry, sałatkę warstwową , moją sałatkęz serów żółtych, bogracz, miniroladki serowe,piersi kurze w cieście, śledzie po wileńsku- barbarki42(sa przepyszne), moje kulki rybne, no i wędlina różnego rodzaju i tatar, to myślę ,ze gościom wystarczy:)
    dziękuję wszystkim za rady i sugestie, pozdrawiam inka21

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-24 13:44:27

    hahhaa polatałam po sklepach, upieklam jabłecznik, teraz gotuję bogracz, popijając kawkę, gotuję też na dziś obiadek- krupnik i zapiekany ryż z jabłkami, śledziki zrobione( pyszniutkie szczególnie po wileńsku),kulki rybne już są gotowe ( bo trzeba je dużo wcześniej przygotowac), rozmrażam mięsko na piersi kurze w cieście, dziś jeszcze zrobię tort i sernik, a jutro pobudka o 6.00 i dalej dzialąm , myśle ,że zdąże bo goście są proszeni na 16.30, pozdrawiam ,inka21

Przejdź do pełnej wersji serwisu