Forum

Galeria

piękno słowackich jaskiń

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-17 19:31:13

    jestem zachwycona pięknem tych jaskiń i wlaśnie z wami chcę się podzielic zdjeciami jakie w ich wnętrzu robiliśmy. Na poniższych zdjęciach prezentuje się Jaskinia Swobody


    ciekawe czy wam się podobaja te cuda gorotworcze, napiszcie jaka jest wasza opinia na temat tej jaskini i jej skarbów, inka21

  • Autor: inka Data: 2005-09-17 21:36:33

    Ewlinko piękne cuda natury , szkoda tylko ,że nigdy mi się tam iść niechce - cieszę się ,że pokazałaś zdjęcia - coś pięknego.

  • Autor: gena Data: 2005-09-17 21:38:33

    Zatkało mnie, przepięknie powiedz gdzie to dokładnie jest muszę to zobaczyć.
    Już zaczynam planować przyszłe wakacje.

  • Autor: madzina Data: 2005-09-18 08:52:20

    Zdjęcia są piękne oddają piękno jaskini.Takie cuda są, dopiero jak oko w oko spotkamy się z pięknem i potęgą gór ,natury to dotykamy czegoś niezwykłego .Dzięki Ineczko21 , za chwilke oderwania od codzienności. Napisz coś więcej o tej jaskini pozdrawiam madzina!!!

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-18 18:38:36

    jaskinia jak już wcześniej pisałam nazywana jest JASKINIĄ SVOBODY znajduje się na Słowacji w Demanowskiej Dolinie, jest ogromna -zwiedza się ją ponad godzinę, niedaleko niej jakies 2-3km znajduje sie następna ale już lodowa dolina niestety tam nie bylismy ,bo Rafalą po zwiedzaniu demanowskiej bardzo bolalą noga.
    Jedyne co moge wam podpowiedziec , to że warto zwiedzic LIPTOVSKI MIKULAS, gdzie ponoć sam Janosik zostal tam powieszony za swe sławetne żeberko, następnie w PRIBYLINIE ZNAJDUJE SIE SKANSEN przepiękny(Muzeum Liptovskej Dediny), charakteryzuje się on tym,że każda przedstawiana chata należala do kogoś innego, np. nauczyciela, szewca, kowala, aptekarza, sklepikarza, jest tam też na terenie skansenu piękny kościol wielce zabytkowy, a oto zdjęcia:



    tu pokazano jak wyglądało blogoslawieństwo mlodej pary


    polecenia uwagi są jeszcze takie miejsca jak ŚWIĘTY KRZYŻ (SVATY KRIZ) - tak wygląda ten kościoł zbudowany wyłącznie z drewna bez użycia jednego gwoździa, jest to kościol ewangelicki :
    niestety środka tej świątyni nie wolno fotografować


    dalej zaś warto zwiedzic KVACIAŃSKĄ DOLINĘ -OBLAZY czyli tereny starego mlyna,gdzie czekają na was wszystko żrące kozki:



    i to na dzisiaj koniec... innym razem o ile was to zainteresuje moge dodac zdjęcia zamków, inka21

  • Autor: marinik Data: 2005-09-19 07:39:39

    jaki tam KONIEC?????
    Ja poprosze o wiecej
    :)))))))

  • Autor: marinik Data: 2005-09-19 07:38:17

    To Demanowska nazywa sie Swobody????
    Nie wiedzialem. Zdjecia pieke, ale tak naprawde wejscie do niej jest nieporownywalnie z zadnym zdjeciem.

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-19 08:01:04

    tak demanowska to Jaskinia Swobody ,wiesz masz rację jest tam prześlicznie ,niestety nie wszystkie zdjęcia powychodzily z racji takiej ,że miejscami jest tam ciemno, np. dla uzyskania wiekszego efektu w pewnym miejscu tej jaskini gasi się calkowicie światlo i oświetla lekko jeden z punktow i co widzisz?.... nie uwierzysz ale zobaczysz wtedy fontannę wody i nie bylo by w tym nic dziwnego, gdyby nie to , że woda" wspina się " od dołu do góry - jest to tak niesamowite wrazenie ,że szczęki opadają . Pozdrawiam inka21

Przejdź do pełnej wersji serwisu