Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Biegunka u małego dziecka:(((

  • Autor: jolus Data: 2005-10-05 17:25:06

    Moja Amelka ma ostrą biegunke a przy tym gorączkuje , bylismy i lekarza na dzis dostaliśmy lakcid i smecte , chciałabym wypróbowac domowych sposobów zatrzymania kupki , dostala juz kostke gorzkiej czekolady , wiem o marchwiance... może znacie inne sposoby dla rocznego dziecka?

  • Autor: rynia2 Data: 2005-10-05 18:34:31

    Ja miałam znajomą która miała małe dziecko, i nie poszła z nim do lekarza . Sama podawała dziecku czarne jagody , węgiel. czekoladę.Myślała że to wszystlo pomoże i obejdzie sie bez lekarza. Jednak to wszystko zakończyło się fatalnie .Dziecko dostało silnego odwodnienia i umarło.Można podawać domowymi sposobami, lecz najpierw trzeba skonsultować  się z lekarzem.

  • Autor: jolus Data: 2005-10-05 18:42:50

    o rany !!! nie strasz mnie:(((

  • Autor: rynia2 Data: 2005-10-05 18:50:23

    Ja cię nie straszę , ale naprawdę tak było. Była wina tej matki która nie udała się z dzieckiem do lekarza.Pewnie gdy by poszła dziecko by żyło do dziś.

  • Autor: aryt Data: 2005-10-05 18:53:08

    Jolus możesz spokojnie podać jagody 2-3 łyżeczki (ale te własnej roboty) , smectę i lakcid , obowiązkowo , w razie temperatury podaj panadol w syropie , jeżeli mieszkasz w Warszawie podam Ci telefon do moich dzieci lekarza .Jest doskonałym pediatrą , w razie kłopotów pomoże Ci.Pozdrawiam:)

  • Autor: ekkore Data: 2005-10-05 19:13:46

    To wyglada na wirus Rotha. Podawaj smectę (wstrzymuje biegunkę) i lakcid (to możesz podawać bez obaw bo to ochrona bakteryjna żołądka, wspomaga walkę z wirusem) i sporo płynów aby się nie odwodniła - wąchaj jej oddech - dziecko na drodze do odwodnienia ma oddech pachnący amoniakiem. Choć już spotkałam się z opinią lekarza, ze w pierwszej fazie nie jest za dobrze wstrzymywać  - bakterie zostają w organiźmie.

    Mam jednak nadzieję, że nie będzie groźnie, że wszysko się dobrze skończy i za kilka dni nie będziesz pamiętała o problemie.

  • Autor: inka Data: 2005-10-05 19:18:21

    Joluś ale się zmartwiłam - a kleik ryżowy? i dużo herbatki znaczy pić musi Amelka dużo

  • Autor: madzina Data: 2005-10-05 19:29:20

    Ryż gotowany jest lekko strawny i jabłuszko gotowane .Podawałam mojej córce jak miała salmonelle i dużo picia dobrze, że poszłaś do lekarza wszystko będzie dobrze nie martw się pozdrawiam madzina!!!

  • Autor: jolus Data: 2005-10-05 19:52:46

    dziekuje dziewczyny!! kurcze najgorzej , ze ta temperatura jest dosyc wysoka ok 39 stopni  , kupki jakby sie zatrzymały ...Trzymajcie kciuki:)

  • Autor: piola Data: 2005-10-05 19:55:10

    Joluś do picia napar z suszonych jagód, marchwianka, kleik ryżowy, gorzka czekolada i słyszałam o biszkoptach, można też banany. Jak Mati wymiotował to na pogotowiu kazali nam dawać wodę z solą żeby się nie odwodnił, ewentualnie gastrolit, ale nie do łykania tylko powolutku po łyżeczce tak żeby nawilżyć śluzówkę. Są też czopki homeopatyczne na wymioty ale jak jest biegunka to nie ma sensu, życzę zdrówka

  • Autor: dorota40 Data: 2005-10-05 21:58:26

    Joluś bardzo ci wspólczuję,ale nie martw się.Wszystko będzie ok.Jagódki,jagódki i jeszcze raz jagódki.Jutro temperatura może już spaśc. Trzymaj się.Zyczę zdrówka Amelce.

  • Autor: Stella Data: 2005-10-05 22:00:44

    Jolu kochana moim chłopakom podawałam herhatke z zieka kobylaku jest najlepsz nawet zatrzymuje ostre biegunki.Ziele kobylaku kupisz w sklepie zielarskim albo mozna nazbierac na łąkach zresztą on rosnie wszędzie i jest poprostu niezawodny.Pozdrawiam Stenia życze zdrówka

  • Autor: EWA007 Data: 2005-10-28 22:47:02

    Potocznie nazywa się to chyba końskim szczawiem? Jeśli mówimy o tym samym, to potwierdzam:rewelacyjnie skuteczne ziółko, stosowane w mojej rodzinie od wielu lat. Zwykle wystarczało wypić  jedną herbatkę.

  • Autor: matyldusia Data: 2005-10-05 22:52:14

    NAWADNIAJ, NAWADNIAJ, NAWADNIAJ!
    Infekcja rotawirusowa zazwyczaj ustępuje po dwóch, trzech dniach a dla dziecka groźne jest odwodnienie (patrz przykład wyżej). Jeśli pije dostatecznie dużo, to nic się nie martw (czyli czy robi siusiu co trzy-cztery godziny i czy mocz nie jest zbyt zagęszczony, czyli brązowożółty). Gdybyś nie mogła sobie poradzić z nawodnieniem to bierz małą i jedź nie zwlekając do szpitala, żeby dostawała kroplówki. (dziecko odwodnione jest "lejące", bardzo słabe, skóra przy ściśnięciu w palcach jest mało jędrna)
    A leki jak wyżej, co do marchwianki, to jest gotowy preparat Hipp "ORS 200".
    pozdr.mat.

  • Autor: jolus Data: 2005-10-05 23:08:01

    dziekuje , dziekuje dziekuje:)))) za wszystkie rady , kochane jestescie dziewczyny

  • Autor: till Data: 2005-10-06 16:28:57

    Z jagód , mogą byc suszone z apteki , ugotujesz kisielek , który Amelka zje ze smakiem lub wypluje. 
    Marchwianka, ryz , kakao, czekolada - te dwa ostatnie , o ile Amelka nie jest uczulona , ale z tego co wiem , to nie jest ( aczkolwiek przy wielu infekcjach nie daje sie dziecku słodyczy ).
    Duzo płynów. Maluchy niestety łatwo się odwdniają.
    KOntakt z lekarzem w razie wątpliwości.Leki wg zaleceń lekarza. To co zapisał(a) ok. Ew. Nifuroksazyd , ale to decyzja lekarza.
    i trzymaj się Jolus.
     

Przejdź do pełnej wersji serwisu