Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

diety na szybkie zrastanie złamanych kości

  • Autor: krzysiek-72 Data: 2005-10-11 15:25:20

    Złamałem łapkę w nadgarstku. Wiele słyszałem o dietach przyśpieszających zrastanie kości, może znacie jakieś przepisy lub drogę do nich ?

  • Autor: SłodkaMrruczka Data: 2005-10-11 20:13:49

    Agulinko!
    Jestem przekonana, ze dobrze Ci sie kojarzy.
    Kiedy moja Babcia zlamala reke w stawie barkowym (a dokonala tego majac lat 70, na Czerwonych wierchach w Tatrach) wsadzili ja w gips taki do pasa na 6 tygodni.
    Moja mama karmila ja glownie nozkami w galarecie, galaretkami warzywnymi etc... R+Te slodkie sa troszke mnie wartosciowe ale na pewno nie zaszkodza. Jak jest z cielecina nie jestem poewna ale chyba tak jak mowisz - tez wskazana.
    Nie zawadzi wcinac tez produktow nabialowych (twarog, kefir, etc) na przybor wapnia :)
    Pozdrowionka z deszczowej Zielonej Wyspy
    Mrru

  • Autor: SłodkaMrruczka Data: 2005-10-11 23:54:09

    Aha :)) zapomnilam dodac, ze dzieki tej kuracji Babcie wyjeto po polowie przewidzianego terminu - 3 tygodniach :)))
    wiec chyba dziala :)))

  • Autor: klio Data: 2005-10-18 11:38:10

    |Myśle, że rybki też bedą dobre szczególnie te z ościami czyli szprotki, sardynki ...

  • Autor: inka21 Data: 2005-10-23 12:04:51

    jeszcze wlicz w te galaretki żelki - cukierki, też pomagaja zawierają sporo zelatyny ,inka21

  • Autor: Niczka Data: 2006-10-08 11:46:51

    Witam !

    Mam podobny problem złamałam nożkę - dokładnie stópkę. Z tego co do tej pory udało mi się znależć na internecie - najskuteczniejsza jest witamina D oraz, mleko i jego przetwory w dużych ilościach.Niestety konkretnej diety nie znam.

    Pozdrowionka

Przejdź do pełnej wersji serwisu