Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

STWARDNIENIE ROZSIANE -pomocy

  • Autor: aniae Data: 2005-10-12 01:12:54

    KIlka dnie temu u mojej przyjaciolki stwierdzono zaawansowane stwardnienie rozsiane.Dopiero co zaczyma zycie (bo ma 23 Lata) a tu taka nieprzyjemna "niespodzianka"
    Lekarze robia wszystko by jej pomoc i chwala im za to.Problem w tym ,ze faszeruja ja roznymi sterydami co powoduje u niej nieopanowany apetyt a konczy sie bolami zaladka,wymioty itd. Dlatego zwracam sie do was o pomoc.Pomozcie mi stworzyc liste produktow ,dan, herbatki  ktore sa lagodne dla jej zoladka.
    Bradzo wam dziekuje w moim i mojej przyjacioce imieniu.Ania

  • Autor: kikaGD Data: 2005-10-12 09:29:17

    Przede wszystkim warzywa gotowane na parze. To powinna być podstawa. Żadnych ciężkich sosów, smażonych produktów. Nie jest łatwo pomóc takiej osobie ustalić dietę, bo oprócz tego  co może trzeba wziąć pod uwagę co lubi, a czego nie. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby udać się do dietetyka. To są osoby naprawde kompetentne. Sama niedawno miałam do czynienia z dietetykiem /dieta dla syna/.Trzymam kciuki i pozdrawiam.

  • Autor: Dorota_N Data: 2005-10-12 13:44:36

    Witam, bardzo współczuję, bo jest to straszna choroba.
    Ja chciałabym zaproponować coś zupełnie innego. Sok z owoców NONI, od jakiegoś czasu go piję i powiem szczerze, że samo[poczucie fantastyczne. A o sok ma podobno niesamowite właściwości i na Polinezji leczy się nim od setek lat - najróżniejsze choroby. Spróbuj zaproponować swojej przyjaciółce coś takiego. Może pomoże na jej dolegliwości żołądkowe, a może zadziała też w tej strasznej chorobie.

  • Autor: matii Data: 2005-10-12 17:38:43

    VILCACORA- szukaj w internecie .Znajdziesz wiele cennych porad na temat tego zioła,które leczy wiele chorób.

  • Autor: EWA007 Data: 2005-10-24 20:55:33

    Cześć, powiedz coś więcej o tych owocach, nie spotkałam się chyba jeszcze z nimi.

Przejdź do pełnej wersji serwisu