Forum

Kuchenne porady

szukam jakiegos pomysłu na romatyczna kolacje!!!!!!!!

  • Autor: natalka351 Data: 2005-10-25 10:05:06

     romatyczna kolacje we dwoje!co mozna by bylo przygotowac na taka kolacje???prosze pomóżcie.

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-10-25 12:38:58

    Jakaś luksusowa,aromatyczna herbata ze specjalistycznego sklepu,w ładnym czajniczku na podstawce ze świeczką.Sałatka z krewetek.Spaghetii z owocami morza (to podobno afrodyzjaki???),a jeśli nie lubicie,to jakieś inne,w każdym razie wydaje mi sie,że spaghetti "nawiązuje do tematu".Jajka przepiórcze faszerowane,na liściach sałaty karbowanej.Jakaś sałatka owocowa podana w szklanych pucharkach.Płonące lody???No i oczywiście wino czerwone jak krew. Napisz kiedy ma byc ta  kolacja,może jeszcze coś wymyślę,albo znajdę w książkach.

  • Autor: natalka351 Data: 2005-10-25 15:54:04

    Dzieki za pomysł.podobaja mi sie te prozpozycje!!!a kolacja ma byc w sobote wieczorem!jeszcze raz serdeczne dzieki

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-10-25 12:47:52

    obowiązkowo zimny koktail truskawkowy ! mniam.

  • Autor: Gapa_1410 Data: 2005-10-25 16:35:19

    A ja chyba zrobiłabym sałatkę grecką, włoskie długie paluszki z sosm tzatzyki, czy jak to sie. tam pisze, meksykańską tortillę z nadzieniem grzybkowym i ostrym sosem pomidorowym, albo naleśniki z kawą i lodami, a na deser gorąca czekolada, bądź kako na jakiś oryginalny sposób. bo to już zimno;-), ale tak ogółem to myślę, że zależe od osoby:) Powodzenia!

  • Autor: Sweetya Data: 2005-10-25 16:53:19

    Tak ja też uważam że czekolada powinna być królową romantycznej kolacji...:))))

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-10-26 13:54:31

    W każdym razie raczej nie czosnek i cebula.

  • Autor: natalka351 Data: 2005-10-25 18:54:19

    dzieki za podpowiedz!!!

  • Autor: lubczyk69 Data: 2005-10-27 14:24:20

    Użytkownik natalka351 napisał w wiadomości:
    >  romatyczna kolacje we dwoje!co mozna by bylo przygotowac na taka
    > kolacje???prosze pomóżcie.

    Na tak postawione pytanie praktycznie nie ma odpowiedzi. Bo to co dla Ciebie romantyczne, komuś innemu może się wydać smieszne. Obok tego co na talerzu ważny jest przecież nastrój który wynika z wystroju. To już pozostawiam Twojej inwencji.
    Co do talerza, to napisz mi proszę:
    - czego nie jadasz Ty i czego nie jada on (albo ona?), bo do d... taki wieczór jak sobie postawisz przed nosem coś czego nie cierpisz, (ja już coś dobiorę)
    - z ilu dań ma się składać owo dzieło kulinarne,
    - czy wino ma być też czy wykluczasz (wódka po mojemu to nie na romantyczne okazje)
    - gdzie robisz zakupy, w dużym mieście czy na wsi,
    - no i jaką kasę na to przewidujesz przeznaczyć.

    Jak mi na to odpowiesz to Ci coś zmajsterkuję.

  • Autor: natalka351 Data: 2005-10-27 16:49:26

    witam
       tak w sumie to obaj wszystko jemy (tak bynajmniej bylo do tej pory, a znamy sie rok wiec moze byc tak ze jeszcze czegos i nie wiem ...).obaj nie lubimy cebuly i czosnku...co do tych dan to nawet nie wiem z ilu : moze z 2-3( przekaska, danie jakies na cieplo, deser..) mysle ze wino jak najbardziej powinno byc na takiej kolacji, a co do wodki to ani ja ani on nie pije.zakupy robie w malym miasteczku no ale w pporoownaniu z warszawa czy tam wroclawem to napewno jest to wies.kasa tu nie gra roli, oby to bylo smaczne, bo to  dla mnie jest najwazniejsze.
     Ps. pierwszy raz bede robila taka kolacje ( w sobote jest nasza roccznica)wiec bardzo mi zalezy zeby samakowalo i wogule zeby bylo super,a naprawde nie wyobrazam co mozna by bylo zrobic.ktos tu wczesniej podsunal pomysl zeby zrobis jakas spagetti, mysle ze to calkiem spoko pomysl, no ale czekam jeszcze na inne propozycje.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2005-10-28 08:01:44

    Odpowiedzi szukaj w przepisach, które zamieściłem dzisiaj. Są to: sałatka z tuńczyka z fasolą, kurczak pieczony inaczej z kalarepą jako dodatkiem. Na deser proponuję Ci
    Be-Bi kremówkę, która widnieje w przepsach juz od wczoraj. Udanego wieczoru.

Przejdź do pełnej wersji serwisu