Forum

Kuchenne porady

Co można zrobić z mięsa z rosołu?

  • Autor: marteczka77 Data: 2005-11-02 16:23:24

    Mam kawałek kurczaka, filetz indyka i kawałek wołowinki moze podsunieci mi pomysł na jakąś sałatke lub cos innego? Z gory dziekuje

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-11-02 18:09:47

    może spróbuj coś takiego - polecam !
    http://wielkiezarcie.com/przepis11525.html
    Pyszny kebab domowy :)

  • Autor: Masza Data: 2005-11-02 18:24:30

    Można mięsko zmielić wraz z poduszoną cebulką. Doprawić solą i pieprzem.I farsz do pierogów gotowy! Niestety z sałatką ma to mało wspólnego;) Ale jest smaczne...

  • Autor: smakosia Data: 2005-11-03 12:18:48

    Użytkownik Masza napisał w wiadomości:
    > Można mięsko zmielić wraz z poduszoną cebulką. Doprawić solą i pieprzem.I
    > farsz do pierogów gotowy! Niestety z sałatką ma to mało wspólnego;) Ale jest
    > smaczne...
    Może to być również farsz do krokietów. Jeszcze tylko wystarczy zrobić naleśniki, wypełnić je farszem (jak wyżej), zawinąć w "kopertę", obtoczyć w jajku i bułce tartej a potem zajadać się, zajadać i zajadać.

  • Autor: mlena Data: 2005-11-02 19:37:25

    Mięso zemleć, dodać podrumienioną cebulkę, sól, pieprz, jajko. Z ciasta jak na kopytka zrobić wałek średnicy około 3 cm, pokroic go w kawałki. Z każdego kawałka ciasta uformować placuszek, nałozyć farsz, zlepić formując podłużną kluskę. Ugotować . Podawać polane tłuszczykiem :-))

  • Autor: EWA007 Data: 2005-11-03 11:49:45

    Oj, tak! Jeśli pierogi z rosołowego mięsa , to tylko z kiszona kapuchą (ugotowaną z przyprawami) i grzybkami suszonymi (uprzednio namoczonymi i pogotowanymi)!Smakują na świeżo (no, z jakimiś skwareczkami rzecz jasna!), a jeszcze pyszniejsze odsmażane!

  • Autor: halinkaaa Data: 2005-11-03 14:04:26

    Razem z warzywami zmielić,dodać jajko,odciśniętą bułkę ,pieprz,sól do smaku.Z masy formować małe kulki i obtoczone w bułce tartrj usmażyć na oleju lub (dietetycznie) podlać wodą i udusić na małym ogniu..Wspaniałe dietetyczne kotleciki ,które wyśmienicie smakują z surówką z kiszonej kapusty!!!!

  • Autor: kikaGD Data: 2005-11-06 09:03:43

    Ja od jakiegoś czasu takie resztki z rosołu mielę razem z cebulą, dodaję majonez + chrzan lub musztarda, doprawiam i jest PASTA NA CHLEB.

  • Autor: emiloos Data: 2005-11-06 12:35:52

    Salatka z resztek rosołowych:

    - mięsko pokroić w kostkę 1x1 cm
    - ogórki kiszone szt 3 pokroić w kosteczkę
    - cebulkę pokroić w kosteczkę
    - puszka groszku (jak mamy mało mięska to pół puszki)
    - koperek i natka pietruszki (mam zamrożone ale świeże lepsze)

    Sos: łyżeczka ostrej musztardy, łyżka oliwy z oliwek, pieprz, sól do smaku
    Wykonanie: wszystko razem wymieszać, polać sosem i wstawić do lodówki na godzinkę

    Podawać z chlebusiem jako drugie danie lub zostawić na kolację

Przejdź do pełnej wersji serwisu