Forum

Kuchenne porady

roladki szynkowe----

  • Autor: buziaczek13 Data: 2005-11-07 15:50:24

    WITAM WSZYSTKICH NA FORUM MOŻE ZNA KTOŚ PRZEPIS NA ROLADE SZYNKOWĄ ? NP. MAM PLASTERKI SZYNKI I CHCĘ JE ZROLOWAĆ I COŚ TAM WŁOŻYĆ DO ŚRODKA TYLKO NIEWIEM CO ?CZY JAKIŚ FARSZ SIĘ ROBI BARDZO PROSZĘ O POMOC MAM GOŚCI I MAM OCHOTĘ TO ZROBIĆ TYLKO NIEWIEM JAK

  • Autor: klio Data: 2005-11-07 16:40:15

    Ja robiłam takie roladki z nadzieniem na zimno.
    Farsz: żółtka z jajek na twardo, tarty na małych oczkach żółty ser, czosnek maksymalnie rozdrobniony. Połączyć to majonezem (można dosolić i dopieprzyć). Szynka w prostokątach lub kwadratach, by dobrze się zawijała.
    Acha, co do wielkości to robiłam roladki grubości kciuka mniej więcej i wędliny tyle by się brzegi zetkneły natomiast nie zachodziły już na siebie , taka tuba.
    Pyszne wzbogacenie zimnej płyty.

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: buziaczek13 Data: 2005-11-08 12:25:20

    Bardzo dziękuję.Zrobię napewno Pozdrawiam

  • Autor: hanyska Data: 2005-11-07 16:42:51

    Cześć!
    Ja robię roladki nadziewane cząstkami jajek z chrzanem,i zalewam to żelatyną .Żelatyna włg przepisu na opakowaniu +trochę rosołku z kostki do smaku,na półmisku lub głębokim talerzu ozdabbiam pietruszką zieloną ,kukurydzą,papryką co mam w lodówce no i włg mojej fantazjii.Moim gością smakuje.Acha ,plastry mogą być kwadraty lub prostokąty(chodzi o szynkę konserwową)Myślę że będzie Ci smakować.Smacznego

  • Autor: buziaczek13 Data: 2005-11-08 12:21:37

    Bardzo dziękuję i pozdrawiam

  • Autor: mlena Data: 2005-11-07 17:20:55

    Do plastra szynki można włożyć nawet troszkę sałatki jarzynowej i  jedną szparagę. Zwijać tak, żeby czubek szparagi wystawał. Mozna udekorować natką z piertuszki i zalać galaretą do mięs. Trzeba tylko pamietać że galaretę na te zawiniątka  należy zalewać kilka razy. Wówczas  roladki nie wypłyną na wierzch. Pozdrawiam :-))

  • Autor: buziaczek13 Data: 2005-11-08 12:27:48

    Użytkownik mlena napisał w wiadomości:
    > Do plastra szynki można włożyć nawet troszkę sałatki jarzynowej i jedną
    > szparagę. Zwijać tak, żeby czubek szparagi wystawał. Mozna udekorować natką z
    > piertuszki i zalać galaretą do mięs. Trzeba tylko pamietać że galaretę na te
    > zawiniątka należy zalewać kilka razy. Wówczas roladki nie wypłyną
    > na wierzch. Pozdrawiam :-))




    Bardzo dziękuję Pozdrawiam

  • Autor: bahus Data: 2005-11-07 18:42:24

    Zobacz tutaj: Rożki z szynki
    Bahus

  • Autor: alman Data: 2005-11-07 19:11:09

    Często robię takie roladki z nadzieniem z sera białego z dodatkiem chcrzanu - ser wymieszać z chrzanem, doprawić do smaku wg uznania, ew. dodać odrobine śmietany. Takie roladki układam na półmisku i zalewam tężejącą galaretką.

  • Autor: buziaczek13 Data: 2005-11-08 12:30:23

    Użytkownik alman napisał w wiadomości:
    > Często robię takie roladki z nadzieniem z sera białego z dodatkiem chcrzanu -
    > ser wymieszać z chrzanem, doprawić do smaku wg uznania, ew. dodać odrobine
    > śmietany. Takie roladki układam na półmisku i zalewam tężejącą galaretką.


    Bardzo dziękuję .Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu