Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Dieta po długim leczeniu antybiotykami

  • Autor: EWA007 Data: 2005-11-13 22:46:23

    Wprawdzie dopiero od niedawna zaglądam na WŻ, ale już przywykłam, że można tu znależć radę na wszystko. Poradżcie, proszę, co dawać osobie po pięciotygodniowej kuracji antybiotykowej. Dziękuję.

  • Autor: klio Data: 2005-11-14 08:00:38

    Od strony medycznej Ci nie pomogę ale z doświadczenia mogę polecić dużą dawkę jogurtów z "żywymi kulturami bakterii" bo organizm jest bardzo wyjałowiony i może pojawić się grzybica. Kiedyś lekarka zparoponowała nawet podmywanie się zwykłym jogurtem nieowocowym (wolałam go zjeść) ;D
    Co do reszty to myślę, że poprostu trzeba wzmocnić organizm. 


    klio
    ~(*_*)~ 

  • Autor: asie_k Data: 2005-11-14 12:00:04

    Klio ma 100% rację. Ja tez stosowałam "kuracje jogurtową" po 6 tyg. leczeniu antybiotykami. Ponadto mnóstwo warzyw, owoców, ryb i czerwonego mięsa. Życzę dużo zdrówka i pozdrawiam - Asia

  • Autor: EWA007 Data: 2005-11-14 15:47:08

    Dzięki, klio i asie_k!

  • Autor: till Data: 2005-11-14 17:17:40

    A osoba po pięciotygodniowej kuracji antybiotykowej to dziecko czy dorosły???
    Pozdrawiam

  • Autor: EWA007 Data: 2005-11-14 19:14:57

    Dorosły. Jeszcze raz dziękuję wszystkim!

  • Autor: till Data: 2005-11-17 21:08:25

    Dieta lekkostrawna , ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianych wcześniej jogurtów, o ile może takowe jeść. Potrawy gotowane , duszone , ograniczyć smażenie. Warzywa , owoce , choć niekoniecznie tylko w formie surówek- po długotrwałej antybiotykoterapii przewód pokarmowy musi też dojść do siebie, a surowizny nie są w tym momencie najlepszym rozwiązaniem.
    Całkiem niezła moze byc tu dieta wątrobowa- ta przez ostatnie pięć tygodni nie miała lekko , trzeba dać jej odsapnąć- temat jest poruszany na forum już od jakiegoś czasu, poczytaj.
    Bez przesady z preparatami wielowitaminowymi... Lepiej przyswoić witaminy w bardziej naturalny sposób. Z własnej inicjatywy nie siegać po tabletki  , zawsze zapytaj lekarza.
    Pozdrawiam.

  • Autor: EWA007 Data: 2005-11-17 21:55:25

    Dziękuję!

  • Autor: Agaluk Data: 2010-05-19 10:07:59

    To prawda odpwiednia dieta w tym okresie jest bardzo istotna. Teraz na rynku jest też sporo probiotyków, które pomagają odnowić florę bakteryjną np. żołądka, jelita itd. Dlatego warto je brać w czasie i po kuracji antybiotykowej. Sama ostatnio brałam Multilac przy antybiotyku i dzięki temu uniknęłam kolejnych niemiłych dolegliwości, jakie zawsze miałam po antybiotykach.

Przejdź do pełnej wersji serwisu