Forum

Kuchenne porady

Jeszcze raz o imieninach

  • Autor: Cewa2 Data: 2005-11-17 16:32:18

    Robię w przyszłym tygodniu imieninki i już teraz chciałabym szczegółowo zaplanować menu. Tylko nie jest mi wszystko jedno co zrobię.
    Po pierwsze, chciałabym zrobić to jak najmniejszym kosztem i jednocześnie dobre. Z pieniążkami w tym miesiącu u mnie krucho (miałam stłuczkę samochodu, pisałam o tym w innym wątku), a nie chciałabym rezygnować z tej jednej z naprawdę nieliczych przyjemności. Ma nas być ok. 6-7 osób (w tym 2 mężczyzn, jeżeli ma to jakieś znaczenie).
    Chodzi mi o zasugerowanie ciekawych i niedrogich przepisów na:
    1 ciasto, raczej bez owoców (nie przepadam), za to z jakimś fajowym kremem. Uwielbiam wszelkie "zamulacze" ;))
    2.sałatka, chętnie z majonezem i bez mięska, bo ma być jako dodatek do pieczonego kurczaczka
    3. właśnie, kurczaczek.... może jakaś fajna nietypowa marynata, bo zamierzam podać smażone udka, mam sporo miodu w zapasie, może coś z tym..?
    4. acha, przystawkę już mam - pomidorki z fetą z moich przepisów i jajka faszerwane Borgii
    Dziękuję z góry za wszelkie sugestie!!

  • Autor: bahus Data: 2005-11-17 16:50:44

    No to nic trudnego ...masz ponad 9000 przepisów na stronie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki
    Bahus

  • Autor: Cewa2 Data: 2005-11-18 08:34:29

    Wiem przecież, ale zanim ja je wszystkie przejrzę to mnie Wielkanoc zastanie...
    Nie o takie sugestie mi chodziło.

  • Autor: ABA Data: 2005-11-17 20:56:32

    Może i moje sugestje na coś sie przydadzą. Dla tak niewielkiej liczby osób proponowała bym do tych potraw co masz w planie zrobić kolorowe szaszłyczki/papryka, serek żółty,wędlinka,ogórek kiszony lub konserwowy w zależnosci od upodobania i to co ma się w  domku/ Do tego podaje się osobno sos czosnkowy. Ja zamiast czosnku dałam chrzan i też wszystkim bardzo smakował.

  • Autor: klio Data: 2005-11-18 09:12:22

    Ja często robięsałatke z pory lub selera jest super do wedlin i miesa.

  • Autor: monika.m Data: 2005-11-18 09:24:00

    Jeśli chodzi o sałatkę do kurczaka to proponuję coś lekkiego. Ja podaję sałatkę z kapusty pekińskiej. Nie zamieściłam jej jeszcze w swoich przepisach, ale jest ona bardzo prosta w wykonaniu. 1 kapusta poszatkowana + 1 jabłko starte na tarce (grube oczka) + 1 duża marchewka również starta tyle że na drobnych oczkach + kawałeczek pora pokrojonego w półkrążki + szczypta cukru, soli, pieprzu, i najważniejsze sok z cytryny do smaku + olej, możesz dodać jeszcze majonez, ale nie przesadzaj z nim. No a jeśli nie sałatka to może pieczarki duszone z cebulą i z koperkiem, też świetnie pasują do kurczaka i szybciutko sie je robi. Możesz zrobić wcześniej a później podgrzać, bo sałatka to musisz doprawić najdłużej 1h przed podaniem aby wodą nie podeszła. Ale sałatkę naprawdę polecam. Do kurczaka super.
    A jeśli pytasz o ciasto to podam super przepis dziś wieczorem. Będzie w moich przepisach.

Przejdź do pełnej wersji serwisu