Forum

Kuchenne porady

silikonowe formy

  • Autor: inka21 Data: 2005-11-26 19:01:24

    Słuchajcie -kupilam silikonowe formy do pieczenia ciasta ,super sprawa!!! do tej pory nie wiedzialąm jakie to fajne i pomocne foremki (tak mi tłumaczono w sklepie), właśnie zabieram się za pieczenie- jak zrobię poinformuję o efektach. Mam w związku z powyższym pytanie : czy ktoś z was piecze w takich formach? czy możecie udzielić wskazówek co dostosowania i pieczenia w silikonach? czekam na wasze relacje, inka21

  • Autor: pandora Data: 2005-11-26 19:59:04

    Rzeczywiście fantastyczne muszą być, bo ja posiadam tylko takie silikonowane w środku i są świetne. Jedyną ich wadą jest wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Może kiedyś się szarpnę na silikonowe (te powlekane silikonem kupiłam do przetestowania sprawy).
    p.

  • Autor: mtomy Data: 2005-11-26 21:04:04

    hallo inka,
    ja juz od dluzszego czasu pieke w silikonowych foremkach i jestem bardzo zadowoolona
    mam ich pare wiec prawie kazde ciasto moge upiec
    co do pieczenia - ja swoich foremek nie smaruje przed wylozeniem ciasta. Ciasto  i tak zawsze ladnie wydostaje z foremki, tylko uwazaj przy biszkoptwych  ja zostawiam troszek to ciasto zeby przestyglo i wtedy ladnie moge wyciagnac.
    moja babka z silikonowej foremki wychodzi ladniejsza jak z normalne,
    co mnie troszke denerwuje jest to ze foremki zawsze maja taki tlusty nalot, moge myc ile chce nalot zostaje  i to jest dla mnie takie troszke nieprzyjemne ale tak pozatym jestem bardzo zadowlono
    aha i nie zapomnij jak wlewasz ciasto do foremki to postaw ta fooremke na tej kracie z piekarnkia to pozniej mozesz to latwo i bez problemu wsunac do piekarnika
    pozdrowienia
    m tomy

  • Autor: mtomy Data: 2005-11-26 21:05:38

    aha jeszcze jedno co do uszkodzen to zdazylo sie mojej kolezance ze maz przekroil ciasto razem z foremka, teraz jak piecze w tej foremce ciato to podkalada poprostu papier d pieczenia

    pa
    m tomy

  • Autor: ksantypa Data: 2005-11-26 21:05:37

    Jeżeli chodzi o formy silikonowe to i owszem,ale znam nie takie kupowane w sklepie tylko od konsultantki firmy Tupperware. Są rewelacyjne. Ta firma produkuje pojemniki do przechowywania zywności i to do bardzo długiego przechowywania żywności. Wyrzuciłam wszystkie zwykłe pojemniki. Te mają zupełnie inne własciwości, są wielofuncyjne i odtoksycznione, a ponadto ulegające biodegradacji.
    Silikony od nich są dość drogie, ale warto (30 letnia gwarancja)
    mozna w nich zamrazać i piec w wysokich temperaturach. Bardzo lubię tzw. szmatę czyli cienką płachtę silikonową, na której są narysowane okręgi ze średnicą. Można na niej piec pizze, zapiekanki i jest bardzo przydantna podczas zawijania np.: strudla, ciasta francuskiego.
    Jesli jesteście zainteresowane wyrobami tej fimy (znanej na całym świecie) to mogę podac w jakich miejscowościach mają siedziby. Trzeba zadzwonić i zgłosić chęć zorganizowania pokazu, co jest świetną okazją do spotkania. Gospodynia zaesze dostaje prezenty.
    Pojemniki są fantastyczne i nie wyobrażam sobie bez nich mojej kuchni, a jakie ładne. Jest taka miska, w której można robić ciasto BEZ WYRABIANIA I BŁYSKAWICZNIE!!! normalnie szok!!! No i wszystkim pracującym oraz mamom polecam maselniczkę, w której masło zawsze stoi na zewnątrz, nawet w upały i nie jełczeje. To najprawdziwsza prawda.
    No, ale się rozpisałam. Aha, a tak na marginesie, to Makłowicz korzysta z niektórych ich artykułów. Pozdrawiam.

  • Autor: emssa Data: 2005-11-26 23:19:53

    Inko A ty gdzie kupilas te formy i za ile

  • Autor: inka21 Data: 2005-11-27 12:02:02

    ksantypo proszę podaj mi namiary naprodukty tuperware na okolice katowic i chorzowa jeśli posiadasz. DZIĘKUJĘ ci emmso za podpowiedzi, są bardzo cenne:),ja swoje foremki kupiłam u nas na wyprzedaży , kupilam dwie każda po .... 2złote za sztuke i jeszcze sie zastanawiałam czy je kupic...... a teraz ciesze się,że je mam bo sliczne choinki mi wyrosly i jak pisałaś- rzeczywiście pieknie sie wyciaga ciasto z tych foremek, jak zamontuję kabel (pozyczyłam znajomemu)do aparatu to wstawię zdjęcia,pozdrawiam ,inka21

  • Autor: ksantypa Data: 2005-11-27 12:23:52

    W Katowicach:
    Ewa Kieca
    40-082 Katowice
    ul. Jana III Sobieskiego2
    tel.:032-2069668
    kom.:0600234628

    Zadzwoń i zapytaj, czy u was jest jakis przedstawiciel, jeżeli nie, zbierz kilka koleżanek (im więcej tym lepiej) i zorganizuj pokaz. Na takim pokazie konsultantka zawsze przygotowuje coś do konsumpcj, np . ajerkoniak robiony w 5 min- pycha.
    Silikony mają dość drogie, ale bardzo różnią się jakością od tych w sklepach .
    Stale są promocje na dany tydzień, miesiac, czy np. święta. Wejdź też na stronę www.tupperware.pl. będziesz mogła zobaczyć oferte i ceny, ale naprawdę to wygląda dużo ciekawiek na żywo no i konsultantka ma dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia.

  • Autor: inka21 Data: 2005-11-27 18:15:33

    dziękuję ci bardzo,inka21

  • Autor: hazo Data: 2005-11-27 13:50:18

    Silikonowe formy można obejrzeć oraz zamówić na stronie www.genes.home.pl
    Są dużo tańsze niż takie np. w Selgosie, a tak samo dobre

  • Autor: ewcia2004 Data: 2005-11-29 11:15:30

    Czy mogłabyś podać namiar na konsultantkę w/w firmy w Poznaniu?!.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam Ewka.

  • Autor: ksantypa Data: 2005-11-29 22:40:40

    Proszę bardzo. Adresy, które podaję to są osoby prowadzące w danym miescie ten "bałagan", a dystrybutorów mają pod sobą i jest ich więcej.
    żaneta Nowak
    60-184 Poznań
    ul. Miastkowska 83
    tel. 0-61 8681340
    kom.0 602756824
    pozdrawiam

  • Autor: ewcia2004 Data: 2005-11-30 07:45:24

    Dzięki bardzo Ksantypo. Pozdrawiam Ewka

  • Autor: inka21 Data: 2005-12-12 13:43:06

    no to zobaczcie jakie wyszly z silikonowych foremek"cuda" :
    pozdrawiam ,inka21

  • Autor: Agapis Data: 2005-12-12 20:04:45

    Śliczniutkie!!! Aż się pośliniłam.....

  • Autor: ksantypa Data: 2005-12-29 22:55:28

    Istotne: mozna wyjac taka forme z zamrazalnika i wstawic besposrednia do piekarnika- te silikonowe

  • Autor: dona7771 Data: 2006-01-13 22:31:56

    Witam serdecznie!
    Chciałabym dodać też parę zdań na temat produktów Tupperware.Uczestniczyłam w pokazie i zakupiłam "szefa kuchni" -produkt fantastyczny -polecam.Cena jednak jest dość wysoka -co prawda otrzymałam kilka gratisów (wspaniałe pojemniki do zamrażania).
    Teraz zaglądam od czasu do czasu na www.allegro.pl i przeglądając oferty sprzedaży zaopatrzyłam się w kilka naprawdę fantastycznych produktów.Maselniczka jest super.Nie będę sie więcej rozpisywała niech każdy zainteresowany popatrzy na allegro i sam zdecyduje czy nie jest taniej.Jeśli chodzi o formy silikonowe to na pokazie prezenterka pie kła ciasto drożdżowe wyrobione uprzednio w misce( bez ucierania ) - wszystkie walory wymienione w poprzedniej wiadomości w 100 % się potwierdzają. Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: bobo_gumi Data: 2006-05-03 11:46:21

    Potwierdzam że foremki silikonowe są po prostu super nie zajmują dużo miejsca (a ja mam mała kuchnię ),są wytrzymałe , ciasto ładnie się piecze i ładnie wychodzi z formy.jak dla mnie suuper.W sumie one są troche drogie ( w sklepach) ale ja kupilam na allegro .Polecam sprawdzic bo czasem są naprawde w rewelacyjnych cenach . np.www.allegro.pl/item101898941_foremka_serce_silikonowa.html .fajny na robienie tortów a cena przyzwoita.Polecam do wypróbowania.Ja juz wyrzuciłam zwykłe foremki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu