Forum

Kuchenne porady

Jaka zmywarka - poradzcie

  • Autor: dorime Data: 2005-11-29 19:35:07

    Kochani!! Wiem że mogę na was liczyć i się nie zawiodę.Otóż zamierzam kupić zmywarkę ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu i czegoś przeoczyć .Wiem ,że mato być zmywarka na 12 kompletów, nie za droga , wolnostojąca ale z możliwością zdjęcia góry , no i nie wiem na co jeszcze mam zwrócić uwagę .Proszę Was doradzcie .

  • Autor: aga9999 Data: 2005-11-29 20:12:19

    Zwracaj uwage przede wszystkim na zużycie energii (klasa energetyczna A lub A+ czyli 0,80 -1 kWh/cykl to jest bardzo przyzwoite,
    klasa efektywności suszenia A,
    klasa efektywności zmywania A,
    zabezpieczenie water stop (aby nie zalalo Ci kuchni w razie czego) kazda marka inaczej nazywa te funkcje, water stop u aristona, u boscha aqua stop widzialam,
    zuzycie wody około 16l raczej trzeba pilnowac by nie bylo wiecej, widzialam model ktory zuzywal tylko 10l,
    poziom decybeli (moja ma 55, jak uruchamiam po 22-ej bo wtedy taniej place za prad to dziekuje Bogu ze mam tak wyrozumialych sasiadow) ale teraz sa juz duzo cichsze,
    okolo 46 decybeli ale sa tez cichsze widzialam nawet 40dB

    reasumujac
    trzeba zwracac na efektywnosc przede wszystkim zmywania, suszenia (nie mozna zejsc ponizej klasy A) bo jezeli tutaj sa niedociagniecia to bedziesz niezadowolona z efektu jej pracy.
    Wiadomo jak najoszczedniejsza w eksploatowaniu.
    Najlepiej pochodzic po stronach producentow obejrzec ich oferte, wybrac modele ktore najbardziej odpowiadaja, sprawdzic w jakiej cenie mozna to kupic (na ogol jakies 300-500zl taniej niz cena sugerowana przez producenta!) www.ceneo.pl tutaj mozesz  sobie porownac ceny w roznych sklepach internetowych. Jak juz wiesz jaka jest cena sprzetu, wtedy najlepiej sie wybrac do zaufanego sklepu w okolicy z modelem sprzetu i zamowic no chyba ze wyjdzie drozej niz w sieci, wtedy sie nie oplaca. Lepiej zamowic przez internet, czasami transport nic nie kosztuje czasami trzeba zaplacic ale to w granicach 100zl.
    Zycze powodzenia.

  • Autor: aga9999 Data: 2005-11-29 20:18:16

    Co ja plote sprawdzilam za transport zmywarki hoopla liczy sobie od 30-50zl w (zaleznosci od rozmiaru zmywarki)

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-11-29 21:12:44

    Chyba Ci się zera pomyliły przy podawaniu ceny,
    za 700zł to ja sprzedałam swoja kilkuletnią zmywarkę.
    Miłego zmywania zycze

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-11-29 21:14:57

    Przepraszam :( za szybko czytałam i przeczytałam tak jak chciąlam a nie jak Ty napisałas:)

  • Autor: Aleex Data: 2005-11-29 20:51:01

    Ja mam zmywarkę firmy BOSCH. Ma wszystko to, o czym piasła aga9999. Jest bardzo cicha, także włączam ją w nocy. Ma klasę energetyczną A+ i jestem z niej BAAARDZO zadowolona! Ważne jest, abyś do swojej zmywarki kupowała dobre produkty. Polecam Ci tabletki, nabłyszczacz i sól firmy Calgonit. Są droższe, ale warto zapłacić troszkę więcej. Pozdrawiam :))

  • Autor: dorime Data: 2005-11-29 21:33:00

    No to teraz już chyba wiem z czym iść do sklepu i czego szukać z tego co czytam to chyba godna zaufania jest firma BOSCH słyszałam że niektóre zmywarki mają możliwosc zmywania przy 1/2 zapelnieniu ?

  • Autor: dorime Data: 2005-11-29 21:35:15

    dziękuję Wam za rady (chyba jestem troche "obcykana")

  • Autor: aga9999 Data: 2005-11-29 22:14:26

    Bosch nie jest zła firma ale sprawdz tez inne. Bosch w PL jest dosc popularny wiec placi sie za marke. (Sprawdzilam przy zakupie lodowki, lodowka Boscha duzo gorzej wyposazona niz ta ktora kupilam (firmy z tej samej polki), a cena o pare ladnych stowek wieksza).
    Njalepiej zanotuj sobie wszystkie cechy jakie Cie interesuja w zmywarce, a potem przejzyj oferte producentow.
    W klasie Boscha jest tez Ariston, AEG, LG, Electrolux, Whirlpool, Siemens, TEKA, Hoover.
    Ja mam Aristona na 9 kompletow w sam raz dla 2 osob. Jestem zadowolona. Jedyny minus to srodki piorace. Uzywam kostek 4 w 1 Calgonit. Ale pojawila mi sie rdza na szklankach...
    D..a nie kostki.

  • Autor: Masza Data: 2005-11-29 22:44:55

    A ja od maja mam Boscha, kupionego w internecie, o ponad 500 zł taniej niż w reklamowanej sieci. Kupiłam zmywarkę tej marki, bo mam dobre doświadczenia (u mojej mamy od 12 lat sprawuje się znakomicie). ma 3xA, sprawuje się bez zarzutu, ma opcję mycia ekonomicznego (przedłużone, w niższej temperaturze). Mi brakuje jednej rzeczy, którą ma stara zmywarka rodziców: na panelu kontrolka przebiegu zmywania. Mała rzecz, ale widać na jakim etapie jest mycie i ile zostało do końca cyklu zmywania. Ja używam różnych środków piorących, łącznie z Robotem. Nie narzekam. Życzę dobrego wyboru!

  • Autor: teresazarzeka Data: 2005-11-30 12:42:34

    jestem posiadaczka juz drugiej zmywarki teraz bosch a przedtem zanusssi wydawało mi sie ze nie popelnie zadnego bledu a tu mam szer na 45cm wiec pierwszy moj blad to w nowych bardzo malo miejsca i nie domywaja sie naczynia ulozone na brzegach szkoda pieniedzy na automatyczne dobieranie skladnikow zwykla najtansza lepiej domywa niz z jakas elektroniką

Przejdź do pełnej wersji serwisu