Forum

Gawędy o jedzeniu

Wigilijnie...

  • Autor: Sweetya Data: 2005-12-04 15:44:46

    Jakie dania planujecie kochani na wieczerzę wigilijną???Pytam bo może z czegoś skorzystam;)))I ile zwykle potraw jest na Waszym stole-tradycyjnie 12?
    Pozdrawiam cieplutko Wszystkich

  • Autor: kikaGD Data: 2005-12-04 15:53:52

    U mnie jest od zawsze 12 potraw. Jest barszcz z uszkami, są makiewki, karp zapiekany z pieczarkami i żółtym serem, śledzie pod różną postacią (rolmopsy, białe śledzie, marynowane), karp w galarecie (specjalność mojego taty), karp smażony.  

  • Autor: dankarz Data: 2005-12-04 19:24:32

    W moim domu wigilia jest najważniejszym dniem i bardzo przestrzegam tradycji, musi być karp pod róznymi postaciami, kutia, barszcz z uszkami, śledzie, kompot z suszu, inne ryby faszerowane lub pieczone z migdałami, pierogi, kapusta z grzybami, ryby po grecku ,właściwie menu jeszcze w tym roku nie ustalilam, jestem troche zajeta. Wigilia jest taka ważna bo własnie wracają moje dzieci z zagranicy i spotykamy się przy wigilijnym stole. Swięta Bożego Narodzenia już są inne bo to idziemy w gości lub my zapraszamy innych no i nie ma takiego nastroju jak w wigilie. Musi byc jemioła i sianko. Tak to wszystko wyniosłam z domu i tak jest u mnie teraz. Myślę , że chetnie bym też skorzystała z innych pomysłów kulinarnych , może bym coś zmieniła! pozdrawiam serdecznie dankarz

Przejdź do pełnej wersji serwisu