Forum

Kuchenne porady

jak zrobic taka prosta bez jakis dziwnych dodatkow zupe rybna

  • Autor: marzena77 Data: 2005-12-13 11:30:10

    mam prośbę, nie wiem jak zrobic zupe rybna taka prosta wigilijna, cos jak rosołek zaciągnięty śmietanką??

  • Autor: inka21 Data: 2005-12-13 14:03:04

    rybę wymyta lub jej części daję do garnka ,zalewam woda, czekam aż sie zagotuje, po czym dodaję wegety, i całą jarzynę (bez liści laurowych i ziela angielskiego), gotuję do miękkości ryby na malutkim płomyczku, następnie przecedzam wywar,dodaję lekką zasmażkę ,sładką śmietankę,maggi,iewentualnie odrobine soli lub jesszcze wegety, nalewam do talerzy i podaję z grzankami, smacznego

  • Autor: elas Data: 2005-12-13 14:26:45

    Do tego jeszcze siekany, zielony koperek. Pycha.

  • Autor: marzena77 Data: 2005-12-14 08:28:09

    dziękuję , Święta Bożego Narodzenia są dla nas okazją do podzielenia się z Wami radością, jaką odczuwamy w tym szczególnym okresie i przesłania Wam życzeń zdrowia, spokoju i braku trosk

  • Autor: Lusy Data: 2005-12-15 08:42:35

    Hej, może zupa z moich przepisów przypadnie Ci do gustu. Z tłuszczu  tylko olej i wydaje mi się , że wyśmienita na wigilię. Jest smaczna i rozgrzewająca. Tym , których częstowałam smakowała wyśmienicie. Zjadali do ostatniej kropelki. Polecam.

  • Autor: jagoda85 Data: 2005-12-15 22:43:36

    U nas zupę robi się na sposób żydowski. Najpierw gotuje się włoszczyznę, ale bez kapusty, potem do tego daje się kręgosłupy ryb i łby rybie i sól. To trzeba gotować jaieś 15-20 minut. potem się to przecedza i do wywaru dodaje ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, cebulę krojona w plastry, sporo cukru, obrane migdały, sparzone rodzynki. Do gotującego sie wywaru wkłada się ostrożnie części ryby i gotuje się krótko, 10 minut na małym ogniu. Rybę wyjmuje się delitaknie przekłada na talerz i zalewa wywarem, do tego słodka bułka. Pychota.

  • Autor: marzena77 Data: 2005-12-16 11:04:05

    Serdecznie wszystkim dziękuje za przepisy i pozdrawiam oraz życzę Śnieżnych Świąt, ciepła i blasku choinki, pyszności na stole, radości bliskich, pięknych prezentów!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu