Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ozdóbki choinkowe

  • Autor: ABA Data: 2005-12-18 10:37:51

    Zdradźcie mi. Czy u Was jest w zwyczaju robić ozdoby choinkowe z papieru,szmatek lub innych materiałów. U mnie zawsze na tydzień przed Wigilią z dziećmi wieczorkami robiliśmy różne cacka na choinkę. Były to łancuszki, gwiazdeczki, aniołki,jeżyki, koszyki i bombki. Z rozrzewnieniem wspominam te czasy. Byliśmy sobie wtedy tacy bliscy. Teraz dzieci mają dzieci i wszystko kupują w sklepie. Jedna tylko córka zachowała tę tradycję.

  • Autor: emssa Data: 2005-12-18 11:23:40

    Tez pamietam takie czasy .Lancuchy z papieru ,a najbardzie takie aniolki ze slomy i waty .Zawsze po slome biegalismy do sasiadow bo mysmy nie mieli .Teraz juz nie robie a szkoda

  • Autor: ekkore Data: 2005-12-18 18:12:22

    Ja w dziecństwie robiłam ozdoby z wydmuszek, łańcuchy z papieru, jeżyki z bibułki. Moje dzieci nawet się nie garną - kilka lat temu zrobiły łańcuch i jakoś ich nie ciągnie, aby robić nowy, zacheta rodziców nie pomaga - podejrzewam, że w "małym" pomogłaby szkoła (tego wszystkiego uczyłam się w szkole) - ale nauczyciele nie wykazują inicjatywy - korzystają z gotowych szablonów z tyłu książki na postać mikołaja, gwiazdki itp..

  • Autor: jasia Data: 2005-12-18 23:19:57

    a u mnie jeszcze są ozdoby, które robiły moje dzieci.
    Co roku je wieszam i co roku chłopcy chwalą się które robili.
    To cała historia, chacha, i co roku te same opowieści. Ale jest miło.
    W tym roku powieszę pierwsze ozdoby zrobione przez wnuczka, to dopiero będzie historia.
    jasia

  • Autor: bahus Data: 2005-12-19 00:52:48

    Aniołek został wykonany z Rafii


    Bahus

  • Autor: ABA Data: 2005-12-19 00:58:42

    Bahusie sam wykonałeś tego ślicznego aniołka?

  • Autor: bahus Data: 2005-12-19 10:18:55

    Niestety nie. Takiego talentu nie mam. Kupiłem w centrum handlowym za 6 złotych
    Bahus

  • Autor: ekkore Data: 2005-12-19 12:46:09

    A ja w piatek kupiłam ozdoby choinkowe wykonane z makaronu i pomalowane na złoto, wykonane przez dzieci z Domu Kultury) Są przepiękne - nie wiem tylko jak utwardzili makaron. A cel był szczytny - zebrane pieniadze będą szły na rehabilitację dla dziewczyny chorej na stwardnienie rozsiane.

  • Autor: ABA Data: 2005-12-19 15:22:09

    Było to chyba 2 lata temu. Ogłoszono konkurs ogólnopolski na szopkę. Wygrała szopka z makaronu. Śliczna była jak ją pokazywali w telewizji. Szkoda,że nie masz aparatu cyfrowego, by zrobić zdjęcia tym swoim cackom z makaronu.

  • Autor: ekkore Data: 2005-12-19 16:56:37

    Mam aparat cyfrowy - tyle, że wszystko jest na komputerze męża (i kabelek i oprogramowanie) - a on w tej chwili mnie powiesiłby za zajmowanie mu czasu. Ale zdjęcia mogę zrobić - jak już się uspokoi z terminami, jak zrzuci zdjęcia wszystkie to sobie już sama poszukam przez sieć i wstawię

  • Autor: tesa173 Data: 2005-12-20 20:03:57

    Użytkownik ABA napisał w wiadomości:
    > Zdradźcie mi. Czy u Was jest w zwyczaju robić ozdoby choinkowe z
    > papieru,szmatek lub innych materiałów. U mnie zawsze na tydzień przed Wigilią
    > z dziećmi wieczorkami robiliśmy różne cacka na choinkę. Były to łancuszki,
    > gwiazdeczki, aniołki,jeżyki, koszyki i bombki. Z rozrzewnieniem
    > wspominam te czasy. Byliśmy sobie wtedy tacy bliscy. Teraz dzieci mają dzieci
    > i wszystko kupują w sklepie. Jedna tylko córka zachowała tę tradycję.
    Ja też zawsze robiłam to z dziećmi, tak jak przed wielu laty.............w domu z rodzicami. Racja, sklepowe ozdóbki w tej chwili bardziej pociągają, Ale czy to potrafi tak cieszyć jak wykonane przez dzieci prace? 

  • Autor: messua27 Data: 2005-12-21 18:03:43


    Witam! Jestem mamą dwójki dzieciaczków synka 2,5 roczku i córeczki 5 miesięcy.

    Razem z mężem i synkiem ubiramy właśnie choinkę. W tym roku mamy żywe drzewko
    i postanowiłam je ubrać w pierniczki, i ozdóbki ręcznie wykonane. Kilka z nich wykonuję
    techniką origami, mikołaja, aniołka. Trudne ale piękne. Polecam każdemu,
    kto ma sztuczne drzewko aby np. w kuchni ubrał sobie chociażby malutką choineczkę
    żywą w pierniczki, cytruski i chociaż kilka własnoręcznie wykonanych ozdóbek,
    jak nie wiecie skąd zaczerpnąć pomysł na zabawki to poprostu w wyszukiwarce google.pl
    wpiszcie hasło ozdoba+choinkowa+papier i wyjdzie do wierzchu całkiem sporo pomysłów.
    Myślę, że do świąt zdązycie coś wymyślić, pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT dla WSZYSTKICH.


Przejdź do pełnej wersji serwisu