Forum

Kuchenne porady

Prośba o przepis na pyszne sosiki jakie sie podaj w restauracji SPHINKS.

  • Autor: widok Data: 2005-12-18 15:29:19

    Bardzo proszę jeśli ktoś wie bo tm pracował lub po prostu wie o paodanie przepisów na te pyszne sosiki w SPHINKSIE, sa tam 3 :czosnkowy,pikantny,i trzeci taki koktajlowy sa przepyszne,jesli wiecie pomóżcie prosze o te przepisy,z góry dziękuje

  • Autor: Mandaryna Data: 2005-12-18 15:58:14

     Pracownicy nie znają przepisu na te sosy.Są one robione przez właściciela restauracji.Receptura jest sciśle tajna, więc możesz mieć problem ze zdobyciem tych przepisów.

  • Autor: michalinna Data: 2006-01-08 00:00:25

    generalnie sosów takich jak w sfinxie nie da się zrobić w domu po pierwsze dlatego, że są one robione przemysłowo z typowo gastronomicznych produktówa po drugie do części z nich ciężko znaleźć przyprawy jak np do pikantnego kminek krzyżowy. Ale mogę podać przepis na sos koktajlowy tzn ten różowy to nic innego jak cztery części majonezu i jedna część kechupu
    pozdrawiam

  • Autor: jasia Data: 2006-01-08 00:35:04

    o rany , przecież niektóre receptury są ściśle tajne, ludzie, gdyby każdy podawał , swoje receptury na forum??? co by się działo?
    Nie można zdradzać tajników dobrej kuchni--- toż to obłęd...
    jasia- ja tak myślę- czy mam rację?.......    proszę  o odpowiedź !!!

  • Autor: seruś Data: 2006-01-09 08:41:24

    A ja robie sosik czosnkowy też pychotka :jogurt naturalny ,śmietana z Zota 18% ,troszkę warzywka i kilka ząbków czosnku przepuszone przez praske ,calośc wymieszać i do lodowki ,a proporcje to na oko z przewagą śmietany pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu