Forum

Gawędy o jedzeniu

Sałatka jarzynowa!?

  • Autor: gena Data: 2005-12-20 11:19:39

    Ciekawe jak robicie tradycyjną sałate jarzynową, bo ile gospodyń tyle sałatek.
    W każdym domu ma inny skład. Stąd moje pytanie;
    śmietana czy majonez,
    ogórki kiszone czy konserwowe,
    dokładne proporcje jarzyn czy na oko,
    groszek,cebula co jeszcze dodajecie do sałatki?

  • Autor: Sweetya Data: 2005-12-20 11:31:11

    ;)))Majonez bezsprzecznie;)
    a do tego-kwaszone ogórki,gotowane ziemniaki,cebula,gotowane:marchew,pietruszka;
    jabłka,grzybki marynowane,groszek z puszki,odrobina musztardy,dużo pieprzu.Proporcje ,,na oko''.
    Pozdrawiam;)))

  • Autor: EWA007 Data: 2005-12-20 15:45:38

    Niezła jest z surowymi pieczarkami- obranymi na poczatku roboty ze skórki, drobno pokrojonymi i wymieszanymi z całą porcją przewidzianego na sałatkę majonezu. Dodajemy na końcu, gdy juz wszystko pracowicie pokroimy.

  • Autor: Sylwik Data: 2005-12-20 11:50:24

    Podobnie jak Sweetya, tylko nie dodaję grzybków (muszę spróbować). Ponadto dokładam natkę pietruszki.

  • Autor: Sylwik Data: 2005-12-20 11:51:08

    i jeszcze gotowany seler

  • Autor: angela Data: 2005-12-20 12:33:55

    Robię dokładnie tak samo tylko bez natki pietruszki bo rodzinka protestuje. Proporcje także na oko.

  • Autor: jasia Data: 2005-12-20 12:52:33

    Moja sałatka to : ziemniaki, marchew, kiszone ogóreki, jabłka, jaja na twardo, groszek konserwowy, natka pietruszki, musztarda, cytryna, majonez, sól i pieprz - składniki daję " na oko".  Ziemniaków najwięcej i marchwii - to podstawa sałatki
    jasia

  • Autor: EWA007 Data: 2005-12-20 16:24:18

    Koniecznie! I parmezanik dla rozpusty!

  • Autor: ekkore Data: 2005-12-20 12:47:24

    Wszystko na oko. Marchew, ziemniaki, ogórki kiszone, jajka, groszek.Jabłka i cebula mi nie pasują, bo przy gotowanych warzywach za bardzo chrzęszczą w zębach. Do tego majonez z musztardą.

  • Autor: Lucia55 Data: 2005-12-20 13:25:37

    Moja sałatka to:ziemniaki,marchewka,pietruszka,seler/to wszystko gotowane/ do tego groszek lub kukurydza,por/biała część/,ogorek kiszony,jabłka,jajka, no i przede wszystkim majonez i.odrobina musztardy.

  • Autor: perdii Data: 2005-12-20 13:32:58

    Moja słatka sklada się z :ziemniaków (po 2 szt na jedną marchew) marchewki, selera. korzenia pietruszki, jaja 2-3szt to wszystko gotowane do tego groszek konserwowy,kukurydza konserwowa, ogórek kiszony,por (biała część) no i oczywiście majonez sól (mało) pieprz naturalny mielony, papryka mielona ostra.Czasami dodaję jabłko jak robię dla większej liczby biesiadników

  • Autor: Aleex Data: 2005-12-20 14:05:22

    Moja sałatka jest typowa. Robię ją z: marchewki, pietruszki - warzywa gotowane, dodaję kukurydzę i groszek z puszki, jabłko, cebulkę lub pora, paprykę (świeżą lub konserwową), kiszone ogórki, jajka, czasami szczypiorek. No i oczywiście majonez. Ilość składników "na oko".

  • Autor: emiloos Data: 2005-12-20 14:47:27

    Mjonez Winiary, musztarda, zimniaki, marchewki, pietruszki, seler, por, groszek konserwowy, jajka, ogórki kiszone.
    Oczywiście najlepsza na 2 dzień :)))

    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: grazka13 Data: 2005-12-20 19:45:56

    - ziemniaki, marchew, duży seler, pietruszka i jajka - ugotowane
    - ogórki konserwowe rzadziej kiszone
    - cebula
    - groszek konserwowy - rzadko, bo dzieci nie lubią
    - majonez, musztarda, sól, pieprz, cukier
    - trochę octu - gdy ogórasy kiszone, gdy konserwowe - obowiązkowo część zalewy z ogórasów 
    Wszystko koniecznie drobniutko krojone.

  • Autor: marinik Data: 2005-12-21 08:26:26

    lubie dodac czerwona papryke pokrojona w kosteczke. taka salatka z papryka to calkiem inna bajka.

  • Autor: ABA Data: 2005-12-22 15:33:29

    Moja salatka się trochę różni od Waszych. Składa się: 10 jaj. 3 średnie ziemniaki, 2 średnie marchewki, mała cebula,seler,10 dkg drobnej fasolki . To wszystko ugotowane. Dodać: 3 średnie ogórki, posiekaną natkę pietruszki i koniecznie 2 majonezy Świdnickie./ jest dobry w smaku i nie zawiera konserwantów/Może wygląd ten majonez ma mało ciekawy, bo blady. Przerzuciłam się na niego z innych niby dobrych.

  • Autor: alman Data: 2005-12-22 21:23:55

    U  mnie w sałatce też jaja, marchew, pietruszka, seler, ogórek kiszony, jabłko kwaśne,groszek /moja mama robiła z fasolą białą , bez groszku/, natka, cebula nie zawsze, ale jak już to sparzona, no i ziemniaki bardzo rzadko, tzn. jak nie stoi nade mną moja córa i nie wymusza, żeby dać, to nie daję.

  • Autor: Sweetya Data: 2005-12-23 13:26:38

    Dla niektórych jest o niebo lepsza z ziemniakami-np. dla mnie,a dla innych bez nich.Każdy ma swojego smaka...i bardzo dobrze;)))

  • Autor: angela Data: 2005-12-22 21:44:14

    Ja także jestem fanką świdnickiego.

  • Autor: Gusia Data: 2005-12-27 13:57:12

    majonez
    sól, pieprz
    ogórki konserwowe
    jajka
    marchew gotowana
    jabłka
    kukurydza
    groszek
    ciecierzyca
    a ziemniaki dodaję bardzo rzadko, raczej omijam je
    Proporcje na oko

Przejdź do pełnej wersji serwisu