Forum

Kuchenne porady

Młynek do pieprzu

  • Autor: domeldoom Data: 2006-01-13 08:48:18

    Hej
    Do różnego rodzaju potraw wolę stosować świeżo mielony pieprz. Dlatego tez kupiłem taki ładny komplecik:solniczka + młynek do pieprzu. ładny, drewniany - na pierwszy rzut oka: Cudo!!. Ale.... młynek nie mieli tak jak powinien, tzn nie tak jak wydawało i się, ze powinien: pieprz zmielony OK ale cos go mało sie wysypuje. Wydaje mi się, że kręcę i kręcę a tu prawie pieprzu nie ma :-( Co jest? czy wszystkie młynki tak słabo mielą? czy jak mam jakiś wybrakowany, czy też mam jakis zły pieprz? Młynak kupiłem w Makro, raze z solniczką za około 37PLN. drewniany, ciemny.
    Zastanawiam sie czy go reklamować. A może Wy polecicie, albo ocenicie pracę innych młynków. Czy np. Fackelman robi dobre młynki?
    pozdrawiam
    tomek

  • Autor: smakosia Data: 2006-01-13 09:28:47

    Fackelman ma istotnie lepsze młynki, ale trzeba szukać takiego, który ma wkładkę porcelitową, a nie plastikową. Niestety nie mam pewności czy w Polsce takowe bywają. Ja kupiłam w Niemczech w sklepie firmowym Tchibo. W komplecie był również młynek do soli. Super sprawa. Na drewniany nabrałam sie tak jak Ty - niestety. Może ktoś inny więcej będzie mógł Ci doradzić. Pozdrawiam.

  • Autor: domeldoom Data: 2006-01-13 10:32:27

    Co masz na myśli mówiąc: "Na drewniany nabrałam sie tak jak Ty - niestety"?
    Młynek który kupiłem ma drewnianą obudowę, tylko, a elementy mielace sa metalowe, ale jakoś dziwnie "zabierają" ziarna pieprzu. Mam wrażenie, ze ziarenka pieprzu "ślizgają" się po powierzchni ząbków i nie chcą dać się zmielić. Ciekawe czyvtakie coś uda mi sie zareklamowac w sklepie? W sumie nie działa tak jak powinno. Chyba spróbuję.
    pozdrawiam

  • Autor: smakosia Data: 2006-01-13 12:54:01

    Mam na myśli to, że drewniane młynki, te z którymi się zetknęłam ( mające metalowe elementy mielące ) właśnie tak działały jak opisujesz. Oceniam je na podstawie doświadczeń własnych jak i znajomych. Kiedyś się zgadaliśmy na ten temat i nasze opinie były takie same. Mimo to nikt nie oddał towaru do sklepu i może właśnie źle, że tak się stało. Pewnie z lenistwa tak postąpiliśmy. Pozdrawiam

  • Autor: basia19 Data: 2006-02-15 13:30:16

    Nieprawda ja oddałam młynek do pieprzu był przeźroczysty z tworzywa i wiecie co usłyszałam, że jest dobry i gdyby nie był używany to bym go mogła oddać, ja na to że jak by nie był używany to nawet bym nie wiedziała że nie mieli (w końcu udało mi się go zwrócić). Następny jaki kupiłam to właśnie w makro drewniany i też z solniczką i chyba masz rację że u nas wszystkie młynki do pieprzu są robione szablonowo na t.zw." jedno kopyto", bo mój młynek ma manewry raz mieli , a raz prawie wcale, więc używam go tylko do popieprzenia pomidorów na chlebie bo tam nie trzeba dużo pieprzu.
    Niestety w naszym kochanym kraju co człowiek kupi (i wcale to nie musibyć tanie) to jest do .......... nie będę się brzydko wyrażać, a już myślałam że tylko ja jestem pechowa przy zakupach, a tu jednak okazuje się że co u nas kupione to tak j.w. napisałam i nie chodzi tu tylko o takie błachostki jak młynki do pieprzu. I niech mi nikt nie mówi (bo sama się przekonałam), że te same rzeczy kupione np. w Niemczech są takie jak u nas, nieprawda począwszy od kawy, proszków do prania, sprzętu AGD i RTV i t.p. wszystko kupione nie w Polsce działa tak jak powinno.

  • Autor: smakosia Data: 2006-02-15 14:45:07

    Basia19, a ten Twoj przeźroczysty młynek miał mechanizm mielący z plastiku, czy z ceramiki? Ja kupiłam ( jak wcześniej pisałam ) taki z ceramiką i sprawdza się już ponad 2 lata. Proponuję przed kupieniem zapytać o taki szczegół - "drobiazg", ale jakże istotny. No i nie ma co ukrywać, (o również napisałam ) - mój młynek został zakupiony w Niemczech. Może na nasz rynek nie trafiają takie z ceramicznym mechanizmem mielącym...?

  • Autor: shoffix Data: 2006-01-13 14:20:47

    @domeldoom:
    Czy np. Fackelman robi dobre młynki?


    Fackelmana omijam, niemalże jak czarnego kota..., czy Gellwe...
    A przyjemne młynki można dostać, np. na giełdzie staroci.

    pozdrawiam,
    shiludek

    '\/'
    /. .\
    --o00- \ -00o--
    shoffix
    * * * * * * * *

  • Autor: basia19 Data: 2006-02-15 13:32:08

    Pochwalam ja też.

Przejdź do pełnej wersji serwisu