Forum

Kuchenne porady

Poszukuję przepisów na potrawy z wykorzystaniem pieca chlebowego

  • Autor: pwyso Data: 2015-07-03 08:44:15

    Witam, mam gorącą prośbę - poszukuję i zbieram przepisy na potrawy z wykorzystaniem pieca chlebowego, ten już zapomniany element kuchenny został sprowadzony jedynie do wypieku pizzy, chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu wykorzystywano go na wiele innych sposobów. Jakby ktoś miał przepisy na ryby, mięsa, a nawet ciasta to będę wdzięczny.

  • Autor: Rzymianka Data: 2015-07-03 09:26:00

    Pamiętam z rodzinnego domu pieczenie ciasta na świąteczne stoły. Piec był dosyć obszerny, na raz piekło się 4 blaszki ciasta. Piekło się ciasto drożdżowe, kruche. Przepisy takie jak zwykle się piecze. Ważne jest nagrzanie piekarnika i utrzymanie temperatury. 

  • Autor: kayunia Data: 2015-07-03 09:48:22

    Pwyso, ja tak trochę poza tematem... jak Ty masz piec chlebowy to sobie możesz upiec prawdziwy kugielwink2 Zazdroszczę! Próbowałeś już?

  • Autor: pwyso Data: 2015-07-03 09:54:30

    mam rodzinę w Przedborzu, chyba stolicy kugla devilish tam każda chyba rodzina ma swój przepis

  • Autor: kayunia Data: 2015-07-03 10:26:11

    No, ba... Pamiętam o Przedborzu - nota bene w sierpniu może otrę się o tamte rejonysmiley2 Ale czy w swoim piecu już kugla piekłeś?
    Kilka lat temu spróbowałam w piekarniku, ale nie dość, że piekł się niemiłosiernie długo, to smak nie ten... Jednak chyba nic nie zastąpi pieca chlebowego w tej materii.

    A jeszcze taka ciekawostka... Kilka km od Przedborza, w wiosce, w której spędzałam każde wakacje jako małolata i do teraz mam obszerne kontaktygrin, ostał się jeden czynny piec chlebowy i na Święta ludziska zawożą tam gary i pieką zbiorowo.

  • Autor: pwyso Data: 2015-07-03 11:03:53

    w swoi piecu nie piekłem, bo jeszcze ziemniaki są za młode i mają za dużo wody, podobno dobre będą końcem września po wykopkach, kugiel najlepiej się piecze cała noc w ciepłym piecu chlebowym ...

  • Autor: heiworth Data: 2015-07-03 11:27:35

    Jak kugiel to i czulent może być ? wink3...

  • Autor: pwyso Data: 2015-07-03 14:15:51

    a co to za potrawa ?

  • Autor: heiworth Data: 2015-07-03 14:37:34

    Pomogę sobie encyklopedią :

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Czulent


    Parę razy już go robiłam :)

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2015-07-03 18:27:13

    Przepisów nie znam. Pamiętam z dzieciństwa, że przed świętami można było zanieść do piekarni swoje ciasta i tam w piecu chlebowym upiec. Takie wspomnienie siedzę z mamą w tej piekarni (mała wioska to byłą Kazimierz Biskupi) i jaka kobieta wyjmowała z pieca nie tylko chleb, ale i foremki z plackiem . Niesamowicie tam pachniało. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu