Forum

Rozmowy wolne i frywolne

przykazania ojca rydzyka

  • Autor: inka21 Data: 2006-01-20 11:20:09

     kochani zaryzykuję i podzielę sie zWami przykazaniami w nowej formie,sama otrzymałam je drogą meillową. mam nadzieję,że nie uraże tu niczyich uczuć religijnych oraz,że tak jak mnie rozbawi was ta notatka,czekam z bijącym sercem na wasze opinie,pozdrawaim inka21

    Jam jest Ojciec Dyrektor Rydzyk twój, który cię wywiódł na plagi egipskie, w radio głupoli:
    1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
    2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
    3. Pamiętaj aby w dzie¨˝ święty rentę przysłać.
    4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
    5. Nie zagłuszaj.
    6. Nie cudzosłysz.
    7. Nie przestrajaj.
    8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
    9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
    10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
    Będziesz wspierał Ojca Dyrektora z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całej renty swojej i ze wszystkich sił swoich, a Rozgłośnię Jego jak siebie samego.nie pozwól aby złodziej podszywający sie pod księdza okradał także twoją Babcie z emerytury.

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-20 15:32:37

    Popieram cię Anginku w pełni pozdrawiam dankarz

  • Autor: EWA007 Data: 2006-01-20 11:26:14

    Ajajaj! Odpadła mi antenka od mohairowego berecika!

  • Autor: emiloos Data: 2006-01-23 11:43:55

    Hehehehehehe.....

  • Autor: Cewa2 Data: 2006-01-20 12:10:26

    http://www.humor.netbus.pl/flash.php
    tam jest fajna gra pt. "Obroń Rydza"

  • Autor: goral11 Data: 2006-01-20 12:11:58

    Dobre, dobre

  • Autor: jadkin Data: 2006-01-20 12:50:26

    hahaha

  • Autor: shoffix Data: 2006-01-20 13:13:53

    to jak już zrobiło się bereciarsko to dorzucę swoje (krąży w necie, ale może ktoś nie zna...):

    Moherowy program telewizyjny, czyli beret na wesoło:


    TELETURNIEJE

    "Różaniec z gwiazdami"
    "Jaka to modlitwa?"
    "Jeden z dwunastu"
    "Szansa na odpust"
    "Od Torunia do Opola"
    "Intifada" lub "Diecezjada" lub "Parafiada" (jeszcze nie wybrano ostatecznego tytułu)
    "Wielka Msza"
    "Ananasy z mojej parafii"
    "Miliard w Ambonie"
    "Diecezja należy do ciebie!"
    "Berety do mety"
    "Jedno z dziesięciu przykazań"
    "Najsłabsze ogniwo" - krótki poradnik z cyklu sam napraw swój różaniec
    "Big Brother bitwa" - bonifratrzy vs. franciszkanie
    "Śpiewające organy"
    "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - biograficzny
    "Idź na całość" - czyli poradnik, jak wypełnić przekaz pocztowy


    TALK SHOW I REALITY SHOW

    "Jestem jaki jestem" - reality show w domu o. Rydzyka
    "Prałat Ja****ski Show"
    "Co za adwent!"
    "Z wizytą u Was" - program kolędowy.
    "Parafia należy od Ciebie"
    "Zakrystia - dokument, jak powstaje msza"
    "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" - program Wielkiej Inkwizycji
    "Miliard na tacy"


    SERIALE

    "Pensjonat pod Toruniem"
    "Parafia na peryferiach" - serial
    Nowa seria wzorowana na "Pierwszej miłości" - "Pierwsza Komunia"
    "M jak modlitwa"
    "Świat wg redemptorystów" - reż. Okił Khamidov
    "Tata, a Ojciec Marcin powiedział... " serial edukacyjny dla rodziców
    "Strażnik dekalogu" z Chuckiem Norrisem
    "Sutannah" - serial obyczajowy
    "Plebania" - a nie, przecież już jest...


    PROGRAMY NOCNE

    "Telesklep o. Łukasza"
    "Liga Mistrzów - historia zakonu"
    "Moherowe igraszki" - audiotele z nagrodami
    "TRWAM - wkręca"
    "Purpurowy kapturek" - bajka dla (starszych) dzieci
    "Tygodnik Moherowego Spokoju"
    "Czarny pijar" - nowy magazyn detektywistyczny
    "Moherowa landrynka"


    PROGRAMY HOBBYSTYCZNE

    "Podróże kulinarne siostry Alfredy - pieczeń licheńska"
    "Mo' Hair" - program o najnowszych światowych trendach w nakryciach głowy i fryzurach
    "Darz Bóg" - program łowiecki - odcinek o polowaniu na jelenie.
    "1001 rzeczy które można zrobić z moheru" - drzwi balkonowe
    "Samo szycie" - kurs robienia moherowego beretu
    "Siostro, po prostu gotuj" - program kulinarny siostry Eutanazji..
    "Katechetyczne podróże Ojca Rydzyka"
    "Wacha do Maybacha" - magazyn moto


    PONIEDZIAŁKOWE MEGAHITY

    "Lord of the rings - The Bishop"
    "Moherowa podszewka"
    "Allo, allo, kto się do nas dodzwonił?"
    Koncert zespołu "The Redemptorists" - gościnnie Zbigniew Wasserman na bongosach


    PROGRAMY INFORMACYJNE

    "Inforeformacje"
    "Telekuria"
    "Pana rama"
    "Purpurowe Forum" - program publicystyczny
    "Ogłoszenia paranormalne"
    "Tour de Częstochowa" - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek
    "Zaćmienie słońca nad Toruniem" - program popularno naukowy.


    PROGRAMY DOKUMENTALNE

    "Zbuntowany anioł" - historia Macierewicza
    "Ministrant" - pierwszy krok kariery parlamentarnej
    "Nowoczesna Genetyka - czy można braci bliźniaków połączyć w jeden organizm?"
    "Ziarno" - reportaż z Mennicy Państwowej
    "Idź precz Darwin" - program o kreacjonizmie
    "Z kamerą wśród kaczek" - film dokumentalny o historii najnowszej


    hihi, ilekroć to czytam, to leżę pod stołem

    pozdrawiam,
    shiludek

    '\/'
    /. .\
    --o00- \ -00o--
    shoffix
    * * * * * * * *

  • Autor: ksantypa Data: 2006-01-22 11:46:27

    o rany!!! już mnie szczęka boli ze śmiechu!!!

  • Autor: emiloos Data: 2006-01-23 11:46:50

    Popłakałam się ze śmiechi i poplułam monitor.... hehehe....

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-01-20 13:18:15

    ciężko mówić o uczuciach religijnych gdy mowa o księdzu Rydzyku i jego marketingowej działalności.

    Mnie ten teks nie uraził ale ubawił:)

  • Autor: inka Data: 2006-01-20 13:30:28

    hahahahahaah - wprawdzie zagłuszyć to radio jest cieżko

  • Autor: alman Data: 2006-01-20 14:34:33

    hahahaha, o jejku, super, a moim zdaniem to radio nie ma nic wspólnego z Bogiem, wiarą czy religią

  • Autor: Uleczka Data: 2006-01-20 15:49:57

    nie wypowiadam sie na ten temayt bo mi podskoczy ciśnienie

  • Autor: dada Data: 2006-01-20 15:56:05

    to polityka , po prostu, nie ma się co denerwować, nie warto zawracać sobie nimi głowy.

  • Autor: till Data: 2006-01-20 17:19:19

    Ineczko , Sho -smiałam sie na głos , nie bacząc na słodko spiące Nieletnie.
    Rewelacja . Puszczam to dalej . Pozdrawiam.

  • Autor: lajan Data: 2006-01-20 18:40:26

    Ryczę ze śmiechu, ale to niestety szczera prawda.hahahahaahahhahaahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  • Autor: zwierz Data: 2006-01-20 19:16:20

    BRRRRR mocherowe berety

  • Autor: till Data: 2006-01-20 22:39:04

    Nam strzelać nie kazano...
    A co Ci zawiniły te nieszczęsne berety...Kto z beretami wojuje , ten od bereta ginie ( szzczególnie należy uważać na czerwone berety ).
    Pośmiać się można. Strzelać nie .
    Pozdrawiam

  • Autor: zwierz Data: 2006-01-20 23:01:22

    czerwony ok ,ale jak to ktoś powiedział :dlaczego rydzyk jest taki nerwowy?    bo go moher w głowe gryzie

  • Autor: emaus Data: 2006-01-29 00:26:12

    Ja tam już wolę mohairowe berety niż aksamitne kapelusze. Mohairowe berety często bowiem nie wiedzą, co czynią, a wydaje im się, że czynią dobrze. Ojca Muchomorka czepiają się zaś dlatego, bo są zagubione w obecnej rzeczywistości. Natomiast aksamitne kapelusze, doskonale wiedzą, co robią, są zatem po prostu cyniczne, po szulersku grając własną ojczyzną.    

  • Autor: zwierz Data: 2006-01-20 19:21:12

    jest taka stronka moherowe berety zobaczcie sobie

  • Autor: zwierz Data: 2006-01-20 19:23:09

    RYDZYK co się tak DZIWISZ że nic mnie tak nie podnieca jak d... PAETZA

  • Autor: angela Data: 2006-01-20 20:29:06

    ha, ha, ha, ha ha...

  • Autor: Aleex Data: 2006-01-20 22:19:59

    inko21 - REWELACJA!!!
    Kiedy czytałam twój teks, już byłam ciekawa opinii i reakcji innych. NA SZCZĘŚCIE nie zawiodłam się. Kiedy wchodzę na naszą stronę, jestem wśród normalnych ludzi. Tekst przezabawny, brawo!!!!!!!!

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-21 09:45:14

    No i przykro mi ale ten równy rządek muszę przerwać .Smutno mi, że nawet na ulubionej stronie kulinarnej również brzmi niekończący się atak na tą rozgłośnię. Po przeczytaniu powyższych opinii stwierdzam, że jestem nienormalna ,bo czasem słucham tego radia. I tylko ciągle zastanawiam się co powoduje tymi wszystkimi ludzmi (nie myślę w tym miejscu o Was), że aż tak walczą i czy aż Dekalog i co jeszcze można sparodiować, żeby komuś dopiąć i chwilę się pocieszyć.
    Sadzę, że to ZAWIŚĆ i ZAZDROŚĆ, ze można cos dobrego zrobić, że można połączyć tak wielu ludzi, szczególnie Polaków, którzy mogą  tym sposobem usłyszeć wiarygodny przekaz z Ojczyzny, modlić się wspólnie i uczyć się patriotyzmu, którego zanik obserwuje się całkowity..Może nie słucham za dużo, a przestrajam zbyt często, ale bronić będę tej rozgłośni do końca  (mojego) świata i jeszcze jeden dzień dłużej, gdyż jest to najwartościowszy nadawca spośród polskojęzycznych środków masowego przekazu.
    I zaręczam każdemu, że jeżeli posłuchacie chociaż trochę, nie staniecie się ani odrobinę gorsi niż jesteście.
    No i mam problem , jeszcze jedna choroba, więc będę musiała się leczyć, ale póki co to może chciałabym poznać jeszcze kogoś tak nienormalnego jak ja, więc może ktoś się dopisze.
    Ja nie chcę i nie zamierzam prowadzić żadnej dyskusji w sprawie tego tematu.Dodam jeszcze, że nie czuję się urażona ale rozbawiona też nie.Pozdrawiam serdecznie.  Irena
     

  • Autor: emssa Data: 2006-01-21 10:21:18

    Ja naleze do parafii prowadzonej przez ojcow Redemptorystow we Wroclawiu naszym proboszczem jest jeden z zalozycieli Radia Maryja i nawet on patrzac co wyprawia OJCIEC DYREKTOR powiedzial na kazaniu "brata nalezy kochac ale nie koniecznie sie z nim zgadzac "

  • Autor: till Data: 2006-01-21 14:45:40

    Irenko , połaczyć ludzi można pod różnym sztandarami. W pełni akceptuję religijną część Radia Maryja - Msze , nabożeństwa ,liturgię godzin , to rzeczywiscie wierzących moze łaczyć. Ale część , że tak to ujmę , społeczno-polityczna , napawa mnie niepokojem . Tak jakoś nie czuję tam miłości bliźniego...
    Pozdrawiam, w dalszym ciagu się śmiejąc

  • Autor: lajan Data: 2006-01-21 16:13:43

    Irena , mów co chcesz, czy naprawdę nie widzisz  zła?????!!!!!!!!Bój się Boga!!!!!!Nie potrafię zrozumieć ludzi zaślepionych tą  stacją.

  • Autor: gaja Data: 2006-01-21 17:37:18

    kobieto!!!!! przejrzyj na oczy.o co w tej stacji mozna być zazdrosnym czy też zawisnym?a jeśli wolno zapytać co dobrego robi Ojiec Dyrektor dla naszego kraju i dla ludzi ubogich? Wode z mózgu.Gdzie na Boga jest  ta wartość słowa przekazywana w tymże radiu?Jedyną wartością są słowa z Pisma Świętego, którego mam czasami wrażenie Ojciec Rydzyk nie czytał bo tam jest napisane aby kochać bliźniego jak siebie samego  jakoś mi to do Ojca Dyrektora nie pasuje prawda?Popatrz Irenko ile dobrego dla ludzi zrobił Owsiak injakoś nie widze żeby opływał w luksusy i również udało mu się połączyć olbrzymią ilość ludzi dobrej woli.Tylko zastanawia mnie dlaczego tak bardzo go Ociec Dyrektor nie lubi? Za czynienie dobra i pomoc bliźnim?Ja z przerobionego dekalogu nie śmiałam sie nie dlatego,że nie jest śmieszny ale dlatego,że są tacy kapłani jak ksiądz Rydzyk i jest to PRZERAŻAJĄCE.jak widzisz zdania na ten temat na naszym forum pokrywają sie z opinia społeczeństwa w Polsce ,zdecydowana większość jest nie przeciwko religii i Bogu tylko przeciwko fanatycznemu Ojcu Rydzykowi

  • Autor: alman Data: 2006-01-21 17:48:24

    Gaja, z ust mi wyjęłaś, myślę tak samo.

  • Autor: Marla Data: 2006-01-21 22:47:06

    Wiadomość 23 w wątku
    jako odpowiedź do 22
    Autor: irena sikora ignoruj autora
    Temat: Odp: PRZYKAZANIA OJCA RYDZYKA
    Data: 2006-01-21 09:45:14
    No i przykro mi ale ten równy rządek muszę przerwać .Smutno mi, że nawet na ulubionej stronie kulinarnej również brzmi niekończący się atak na tą rozgłośnię. Współczuję-masz już zrobioną wodę z mózgu!Przykre i subiektywne jest jednak to co piszesz!

  • Autor: gaja Data: 2006-01-22 12:56:25

    nie skomentuje Twojej odpowiedzi obejrzyj film'" Imperium Ojca Rydzyka" nic dodać nic ująć

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 02:33:48

    No cóż "Wyjdzie nam na zdrowie,to czego człowiek nie powie"przecież to prawda i chociaż trudno płynie się pod prąd i przeciez obiecywałam sobie i Wam, że nie bedę dyskutować, ale jednak musze się odnieść do niektórych Waszych wypowiedzi.
    Droga Till- powiedz w jaki sposób mozna to odzielic?Gdy już się pomodlę to wtedy co , na co mam przestroić radio,jaką gazetę przeczytać bo zakładam, że jako człowiek nie potrafiacy samodzielnie myśleć, musi mi to ktoś podpowiedzieć no i jeszcze na kogo zagłosowac, jaką partię popierać lub nie.A po co wogóle sie tym interesować ,czy to naprawde wazne, to przecież jest brzydkie , to nie dla was zakompleksionych, niewykształconych, mieszkajacych w "ciemnych ogrodach" i to jeszcze pod lasem jak np.ja i jeszcze do tego wierzących.I komu tu zaufac, no oczywiscie tym którzy ciagle selekcjonują informacje, przekazują "łatwostrawną sieczkę "nad którą niewiele trzeba myśleć, robią to wciąż ci sami od kilkudziesięciu lat i opanowali to do perfekcji..No własnie dawniej to oni nie pozwalali słuchać nam rozgłosni "Radia Wolna Europa" a teraz robią wszystko aby zagluszyc "Radio Maryja"No to któreż z mediów ma mnie prowadzić?
    Gaja -wg Ciebie o.Rydzyk nie zrobil nic, wg mnie bardzo dużo.Owocem jego pracy jest naprawde wspaniałe dzieło, ale napróżny trud mojego przekonywania Ciebie.
    Piszesz, że nie podobaja Ci się księża, ich postepowanie.Czy myślisz,że oni spadli na ziemię z innej planety albo jeszcze lepiej z nieba, gdzie byli przygotowywani do pracy duszpasterskiej.NIE, sa oni nieraz naszymi braćmi,kuzynami,wujkami czy sąsiadami i są takimi jakie są nasze rodziny, jaki  jest przekrój spoleczeństwa.Czy myślisz, że można wyizolowac 100% kaplanow bez skazy, przecież oni sa zwykłymi ludżmi i tylko ludżmi z najprzeróżniejszymi przywarami.
    Ja tak sie dziwnie składa nie zajmuję się nikim, ile ktos ma czegoś, tak też nie obchodzi mnie co posiada o.Rydzyk, zawsze widzę koniec naszego pobytu tu na ziemi i ile wtedy stąd zabieramy, nie wiem też całej prawdy o żadnym człowieku, co nim powoduje ,że coś robi tak albo inaczej i staram sie nie osadzać nikogo,kazdy niech odpowiada za siebieMyśle jednak, że uruchomienie i prowadzenie radiostacji,która może mówić swoim własnym glosem,nie narzuconym przez nikogo a dajacym radośc wielu przewaznie tym o których nikt sie nie troszczy to bardzo wielka jego zasługa, którą wielu stara sie umniejszyć.
    Co do p.Owsiaka to niewiem co o nim myśli o.Rydzyk ,więc nie mogę powiedzieć ale mogę powiedzieć co ja myślę.
    Ja nie mam nic przeciw p.Owsiakowi chociaz nie podoba mi sie cała ta medialna wrzawa i forma podziękowania tym młodym oddanym jemu ludziom.Jeszcze jedno tak apropos
    Wigilijna Akcja Pomocy Dzieciom Caritas w czasie której rozprowadzano wigilijne świece przyniosła kwotę 18 mln zł i kto o tym slyszał(tak po cichu panie z Caritasu,księża i ministranci zrobili to jak niegdyś niewidzialna reka), to też pomoc dla naszych dzieci dla porównania(WOSP 24 mln gwarantowane - 21mln juz wpłynęło).
    Mówisz,że o.Rydzyk nie pomaga biednym,skąd masz taka informację że rozgłośnie radiowe istnieją po to by pomagać biednym,przecież od tego są organizacje rządowe i pozarządowe,oczywiście, że może i powinien pomagać ale jako człowiek, jak każdy z nas.Ale lepiej jest pokazac palcem kto ma pomagać, a kto sie może od tego zwolnić.
    I jeszcze coś:
                                          opinia społeczeństwa
                                          komercyjna radiostacja
                                          fundamentalizm katolicki
                                          antysemicka radiostacja
                                          antyreligijna rozglosnia
                                          fanatyczny i radykalny o.Rydzyk 
                                          sekta radiowa itp. itd.
    to slogany powtarzane nonstop 24 godz. na dobę we wszystkich programach radia i telewizji, w internecie i cóż ma zrobić bierny oglądacz i słuchacz oczywiście nic innego jak tylko w to UWIERZYĆ  i tkwić w świętym przekonaniu, że to autentyczna prawda, no a jeszcze gdy zabrzmi to w ustach wielkich medialnych autorytetów( nie mylić z uznanymi autorytetami ) to jest to absolutna prawda.
    Piszesz Gaja, że ponieważ jest nas dużo i podobnie myślimy to to co myślicie  jest PRAWDĄ, no bardzo ciekawa filozofia i jeszcze ,że oczywiście zdania na ten temat na naszym forum sa zgodne z opinia publiczną i to też jest pewnie PRAWDA.
    Do Marli -chyba tak jak piszesz mam już zrobioną wodę z mózgu (a tak nawiasem mówiąc to mogliscie mi to powtórzyc jeszcze kilka razy a może jeszcze ktos to zrobi  to też będzie PRAWDA i w to uwierzę) i nie wiem o co ci chodzi, ale dotąd myślałam, że na forum internetowym można wyrazić swoją ( subiektywną) opinie na dany temat, a nie tylko co obiektywnie myśli ogół społeczeństwa.
    Moi drodzy pozdrawiam Was goraco, przepraszam jeśli kogokolwiek i kiedykolwiek uraziłam i naprawdę nie namawiam nikogo do słuchania tej rozgłośni, a moherowe berety zakładajcie jak najczęściej.

  • Autor: maniuś Data: 2006-01-21 10:50:04

    SUPER niepamiętam kiedy ostatnio tak się uśmiałem słyszałem że coś takiego jest ale niemiałem okazji się z tym spotkać do dzisiaj pozdrawiam cześć

  • Autor: maniuś Data: 2006-01-21 11:01:30

    A PROPO strony moherowe berety http://www.moheroweberety.net/go/pl/

  • Autor: zwierz Data: 2006-01-21 19:09:13

    zbieram na maibacha

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-21 21:15:55

    A ja nie będę komentować...
    Po prostu uważam,że zawsze będą osoby które będą bronić i takie które będą atakować.
    Nie mam nic przeciwko radiu-jest tam wiele modlitwy-która napewno nie jest zła,ale pomaga w życiu.
    Ojca dyrektora nie lubię jako człowieka-wydaje mi się po prostu ,,bufonem'' i napewno wiele korzysta z datków,ale nie ujmuję mu tego,iż stworzył wspaniałą rzecz jaką dla wielu ludzi jest to radio.
    Co do Owsiaka-o którym tu wspomnieliście-to co robi jest cudowne i dzięki orkiestrze wiele chorych (głównie dzieci )może żyć,może być leczonych;ale nie wierzę w to ,że on sam również nie korzysta z części tego ....
    Całkowitej bezinteresowności nie ma....

  • Autor: bahus Data: 2006-01-22 11:54:51

    Precz z o. Rydzykiem, żądamy wolności dla krasnoludków.
    Bahus

  • Autor: gaja Data: 2006-01-22 13:00:31

    Zgadzam się z Tobą,że całkowitej bezinteresowności nie ma ale jakoś nie widziałam aby Owsiak kupował helikopter badz co rusz nowa limuzynę prawda?A przynajmniej wiadomo jak zostały zagospodarowane nasze datki na orkiestrę.Ksiądz Rydzyk nigdy nie rozliczył się z podarowanych pieniędzy ani nic mi nie wiadomo aby pomagał potrzebującym

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-22 15:08:46

    Ojej!!! O. Rydzyk przez Was spać nie będzie mógł!! A jak wejdzie na WŻ to jeszcze datki pozbiera! To są żarty ale macie rację on nigdy się nie rozliczył, mój znajomy wszedł na str R. Maryja i chciał się wyspowiadać i co? najpierw musisz zapłacić a póżniej dostaniesz rozgrzeszenie a co najśmieszniejsze, że kto inny też to zrobił i oboje dostali takie same rozgrzeszenie ( grzechy były zmyślone ale staraszne -gwałt itp..) no cóż może każda możliwość jest dobra byle zarobić..... tylko dlaczego on nosi szaty kapłańskie?

  • Autor: alman Data: 2006-01-22 18:19:50

    Co??? spowiedż przez internet? rozgrzeszenie po wniesieniu opłaty? nie wierzę !!! gdzie ta strona, dopóki nie zobaczę to nie uwierzę.

  • Autor: shoffix Data: 2006-01-22 19:23:42

    hihiiiii, jaja, niczym moheheheherowe berety

    hura! Połączyłem się z Bogiem on-line (nono postęp w relacji niebo-ziemia), wytransferowano grzechy hihiiiiiiiiiiii i....... jaka odjazdowa pokuta on-line :))))))) leeeeecę na pocztę :D

    a zobaczcie sami :D >> spowiedź on-line

    pozdrawiam,
    shiludek

    '\/'
    /. .\
    --o00- \ -00o--
    shoffix
    * * * * * * * *

  • Autor: till Data: 2006-01-22 19:56:27

    Tak jak myślałam to strona z dowcipasami. Na pierwszym zdjęciu już jest napisane , ze spowiedź jest nieważna. I gdyby nie to , ze własnie w ten sposób rodzi się kolejna legenda - patrz , jacy pazerni, za kasę można wszystko , nawet spowiadać się - to może nawet bym się i uśmiechnęła . Ale teraz jest mi niespecjalnie do smiechu.
    Bo tak swoją drogą to wysłuchać spowiedzi moze każdy , ale rozgrzeszenie mozna otrzymać tylko przez kapłana. Pozdrawiam

  • Autor: till Data: 2006-01-22 19:43:52

    Też nie wierzę w te rewelacje ze spowiedzią przez internet. To zwykłe wymysły osób , które nie wiedzą jaka jest istota tego sakramentu . No chyba , ze była to jakaś zakręcona stronka z dowcipasami ... ale ten rodzaj zartów akurat  nie podoba mi się . Pozdrawiam

  • Autor: till Data: 2006-01-22 22:37:34

    Kurakowa , a z tą rodziną to co konkretnie ? Moze coś da się zrobić bez uciekania sie do wyzszych instancji radiowych? Pozdrawiam

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 02:42:38

    Też proszę o konkrety i chciałabym pomóc .Pozdrawiam

  • Autor: iza2 Data: 2006-01-23 00:14:10

    I kolejny przykład na "miłość" blizniego Rydzyka.Dla mnie osoby wierzącej to jest zwykła sekta.Bo powiedzmy sobie wprost: tak powstają sekty,na tej samej zasadzie! I wstydze się , że tyle ludzi nie potrafi zobaczyć w nim zwykłego karierowicza i materialistę!! Przecież on już dawno przestał być księdzem! Tak normalny ksiądz się nie zachowuje...Pomylił zwyczajnie zawody! Mógł zostać dziennikarzem, biznesmenem (jak ponad wszystko kocha szmal) a teraz przynosi wstyd katolikom, ba! POLAKOM!! MNIE!!! Zwykły oszust i złodziej tych, którzy oddają mu wszystko. Ale jestem dobrej myśli bo Jezus potępiał za swojego życia takie zachowania i jestem pewna, że i z nim się rozliczy....

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-23 00:40:47

    Podaję str ojca Rydzyka gdzie można się wyspowiadać przez internet www.ojciec-dyrektor.de , na głównej str po prawej na pasku jest spowiedź , wejdź napisz grzechy i sprawdź pokutę cytuję " W razie nie uiszczenia opłaty spowiedź nie ważna" to nie są str z dowcipasami pozdrawiam dankarz

  • Autor: lajan Data: 2006-01-23 09:05:53

    S T O P

    Wielka dyskusja rozgorzała,
    lecz ta stronka już nie wytrzymała.
    Niedługo tak się tu stanie,
    że ktoś po buzi dostanie.
    Rację Wszyscy uważam macie,
    lecz w tej dyskusji się rozgrzewacie.
    Dalsza dyskusja jest nie wskazana.
    Posłuchajcie mnie, czyli Lajana.
    Zmieńmy więc temat, bardzo proszę,
    ja takiej brzydkiej sytuacji nie znoszę.
    Ktoś pomyśli , że w WŻ są rozłamy,
    zamiast poważnych ludzi, są same ch..y.

  • Autor: jolus Data: 2006-01-23 09:10:18

    popieram Lajana, zakonczmy tę dyskusje.....

  • Autor: misiomumy Data: 2006-01-23 09:42:33

    Dzięki Lajan

  • Autor: inka Data: 2006-01-23 10:00:15

    też popieram Lajana , każdy mimo dyskusji ma swoje zdanie na ten lub inny temat - ja jestem rozbawiona, i bardzo lubię Was czytać -inka-irenka

  • Autor: till Data: 2006-01-23 15:23:46

    Lajan , na tym właśnie polega dyskusja , ze spierają sie strony o odmiennych poglądach . Nie zauważyłam , aby poziom rozmowy jakos szczególnie odbiegał od przyzwoitości , nie wiem czemu więc rymujesz ,podpierając sie chamami , chociaż wykropkowanymi.
    Jeśli nie masz ochoty o czymś rozmawiać , bądź nie masz nic do powiedzenia , to po prostu nie musisz nic robić .
    Forum jest miejscem rozmów , sporów , a nie sadzenia kwiatków i stawiania pomniczków . Czasem mam już dosyć tej jedynie poprawnej słodyczy , której rzeka płynie na forum.
     Słodycze jest przyjemne, ale nie na dłuższą metę , zawsze potem człowiek potrzebuje wrócić do innych smaków - gorzkiego , słonego ....
    Dlatego , jeśli zaczynamy rozmawiać na drażliwe tematy  , to nie kończmy ich tylko dlatego , ze mamy odrębne zdania. Wysłuchajmy siebie , spróbujmy się zrozumieć ,a nie chowajmy głowy w piasek tylko dlatego  , że temat jest trudny.
    Pozdrawiam

  • Autor: lajan Data: 2006-01-23 15:42:11

    Till, powiem Ci szczerze, że moje zdanie jest takie jak już dużo wcześniej napisałem. Znam czarną stronę od podszewki, kilka lat tam się obracałem. Nie mam zamiaru tego opisywać. Olewam to dokładnie. Jak masz zamiar drążyć ten temat To Twoja sprawa. Wierszyk napisałem na zamówienie aby zakończyć ten temat. Nie każdy widać ma ochotę na taką dyskusję. Na forum wypowiadał się nie będę. Dyskutuj dalej, masz z tego satysfakcję?????? Osobiście Uwielbiam Wszystko co dołuje czarnych. Amen.

  • Autor: till Data: 2006-01-23 16:17:12

    Kto nie ma ochoty na dyskusję , ten w niej nie uczestniczy- cudowne prawo wyboru. Obowiązku czytania też przecież nie ma !
    Czy mam satysfakcję z dyskusji ? To nie chodzi o jakieś tam ambicjonalne sprawy.
    Po prostu lubię poznawać , słuchać , rozumieć . Nie ma w tym nic złego.
    A jeśli dzięki temu poznam lepiej ludzi z WZ , to w czym problem???
    Pozrawiam , choć ja nie lubię dołowania kogokolwiek.

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-23 16:17:48

    Lajanie-ja Cię tylko zapytam-dlaczego wszystkich mierzysz jedną miarą???Tak wśród księży,jak i wśród nas zwykłych szarych osób-są ludzie i ludziska-tak łatwo oceniać-bo to ksiądz???To też tylko człowiek-i przede wszystkim człowiek.Nie ma takiej rzeczy której sobie nie wyrzucasz że zrobiłeś-nie żałujesz?Nie mamy prawa sądzić innych....

  • Autor: lajan Data: 2006-01-23 17:50:14

    Jeśli jest człowiekiem ,niech wystąpi z zakonu. Wtedy mu wybaczę. Są i prawdziwi księża, w takiej ilości jak wygranie szóstki w totolotka. Do tych mam szacunek.Mówiłem , ze zarty mogą być, ale jak wchodzą fanatycy do dyskusji to dziękuję. Ten temat już mnie nie bawi bo dyskusja/ nie zarty/ robi się nieprzyjemna i można powiedzieć sobie za dużo a potem żałować.

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-23 18:11:34

    No sorry Lajanie-ale teraz poczułam się obrażona-do kogo ten tekst ,,fanatycy''???Jeśli ja jestem fanatyczką,to kim jesteś ty-przypadkiem nie ,,fanatykiem nienawiści do księży''???Ja nie zaczęłam używać epitetów,więc ...
    I jeszcze jedno-utwierdzasz mnie w przekonaniu-że kiedy kończą się argumenty na poparcie swojej tezy(w tym wypadku twojego bezpodstawnego uprzedzenia)zaczyna się ,,rzucać''epiteciki-a to też świadczy o człowieku...Mimo wszystko -pozdrawiam

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 20:39:37

    Sweetya! Tak mi przykro ,że topią Cię razem ze mną,no cóz czytają bez zrozumienia w dalszym ciągu.Dzięki za odwagę, chociaz tak właściwie nie potrzebowałam adwokata.
    Serdecznie pozdrawiam!

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-24 10:55:42

    Irenko-ostatni raz się dopisuję bo mi to już bokiem wychodzi.To tylko do Ciebie-nie jestem twoim adwokatem!Moje wypowiedzi nie miały na celu bronić ciebie tylko moich osobistych przekonań-których się nie wstydzę.Nie było  moim zamiarem narzucanie się z obroną komukolwiek-jeszcze raz podkreślam-bronię tylko swoich przekonań!
    Każdy ma przysłowiowy ,,język w gębie''(a w tym przypadku-palce na klawiaturze...)żeby móc wyrazić swoje zdanie.
    Pozdrawiam wszystkich

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-23 21:37:17

    No nie, tylko nie Wy,Sweetyo i Lajanie prosze nie kłóćcie się, dajmy spokój temu wątkowi prosze Was nie dajcie się wzajemnie sprowokować , jesteście oboje przesymatycznymi ludźmi, miałam już się nie odzywać na FORUM ale jak czytam wasze komentarze to serce mi pęka, jestem przekonana że Inka nie chciała takiego finału prosze niech wszystko wróci do normy i bądźmy znowu wszyscy razem pozdrawiam wszystkich i szczególnie Sweetye i Lajana dankarz

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 21:04:20

    Lajan! Czy naprawdę gdy nie ma juz innych argumentów to użyłbyś argumentu sily,czy to tylko wiersz tak Ci wyszedł.Wiem, że to ja swoim odrębnym zdaniem wywołałam całą tę burzę i nie musisz mnie straszyć biciem i tak czuję się jak zbity pies.Ale wiecie co naprawdę warto było,dowiedzieć sie w ciągu paru dni calej prawdy o sobie a i Was poznac troche bliżej.Rzeczywiście dyskusję pora zakończyć.

  • Autor: till Data: 2006-01-23 15:10:31

    A teraz dankarz wejdź jeszcze raz i uwaznie   przeczytaj , to co jest napisane drobnym drukiem . Na pierwszej stronie masz zdjęcie , na którym jest napis , ze spowiedź nie jest ważna. Podawane logo radia to radio ma ryja - z ewidentnie podzielonym napisem. Wewnątrz loga -faszystowski w mojej ocenie orzeł . Zamieszczony jest też  przekaz pocztowy  ( pewnie prawdziwe dane , ale tu pewnosci nie mam , bo  nigdy nie miałam autentyku w garści ) - a właściwie chyba jego skan , oryginalnie zamieszczane druki mają inną jakość ... Ktoś po prostu  się postarał stworzyć pozory autentycznosci.
    Nie zauważyłaś tego wszystkiego ... Dałaś się ewidentnie podpuscić autorowi stronki ...  Pozdrawiam

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-23 16:35:15

    Szczerze Ci powiem Till, że może masz rację co do autentyczności tej strony, trudno mi jest ocenić bo nie mam porównania. Ojciec Rydzyk zupełnie mnie nie interesuje, są księża z prawdziwego zdarzenia i wielu takich znam, tą historię opowiedziałam, ponieważ usłyszałam ją w towarzystwie, od znajomego i sprawdziłam tą stronę. Co do autentyczności strony Ty również do końca nie jesteś pewna. Właściwie to chybą przestane się udzielać na Forum WŻ bo moje komentarze wywołują burzę , zupełnie niepotrzebnie pozdrawiam dankarz

  • Autor: till Data: 2006-01-23 16:45:10

    Ależ dankarz udzielaj się  , udzielaj!!! Doskonale się z Tobą rozmawia . Mnie również z Ojcem Rydzykiem nie po drodze .
    A to że spowodowałaś burzę ??? No co Ty. To Ty chyba burzy nie widziałaś .
    Poza tym nareszcie nie jest nudno.
    Pozdrawiam .

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 20:43:34

    Till! dzięki, że tak z uporem maniaka przekonujesz, że coś tylko w podobnym opakowaniu to jeszcze nie musi być to samo ,a spowiedzi przez internet jak na razie nie ma.
    Pozdrawiam!

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-23 13:10:17

    Gaja -przepraszam,ale czy myślisz,że ta stacja radiowa,a teraz i telewizyjna nie wymaga nakładów finansowych??Przecież ,żeby to wszystko utrzymać-być słyszanym na cały świat-potrzebne są olbrzymie pieniądze...Nie ma nic złego w modlitwie,czy Mszy Świetej.Pisałam-nie podoba mi samo zachowanie Ojca dyrektora-ale tylko jego.Trzeba by rozgraniczyć te dwie sprawy-osobę ojca Rydzyka,a jego wspaniałe dzieło-jakim jest Radio Maryja.
    Nie opluwajmy radia-bo wielu osobom wniosło ono promyczek nadziei do domku,a człowiek-no cóż-jest tylko człowiekiem...Nikt nikogo nie zmusza do słuchania,nikt Wam pieniędzy siłą z kieszeni nie wyrywa.Datki na rozgłośnię są dobrowolne-podobnie jak dobrowolne są datki na Wielką Orkiestrę.I jeszcze jedno-przystanek Woodstock-sorry ,ale to jeden wielki burdel-i to jest dopiero rozbieżność-to co sie dzieje podczas WOŚP,a to co sie dzieje na Przystanku-i tego jakos nikt nie krytykuje...hmmmm...
    I jak myślę-to większość z nas gdyby miała taką możliwość-napewno nie do końca byłaby takim ,,Miłosiernym Samarytaninem''-ale każdy rwałby dla siebie ile wlezie...

  • Autor: lajan Data: 2006-01-24 08:30:12

    "GW": Kościół nakłada "podatek na słowa papieża"

    "Gazeta Wyborcza": Watykan będzie pobierał opłaty za wykorzystywanie fragmentów wszystkich przemówień i tekstów papieskich. Stolica Apostolska od dwóch dni znajduje się w ogniu krytyki za "czerpanie zysków z głoszenia słowa Bożego"
    Do tej pory prawami autorskimi objęte były tylko książki, które pisali papieże.

    Od kilku tygodni obowiązuje edykt, zgodnie z którym wydawnictwo watykańskie Libreria Editrice Vaticana ma pobierać opłatę za wykorzystanie każdego dokumentu kurii rzymskiej oraz "słów papieża". Czyli dosłownie za wszystko, co papież powie lub napisze - encykliki, listy, przemówienia na Anioł Pański czy przemówienia ze środowych audiencji generalnych. Prasa włoska zarzuca Watykanowi, że chce się dorabiać na nauczaniu papieży. Znany publicysta katolicki Vittorio Messori mówi wprost: "Wokół Kościoła unosi się zapach pieniędzy".

    Watykan broni się, że nie chce "handlować słowami papieża", tylko ochraniać teksty przed pirackim, komercyjnym wykorzystaniem.

    Sandro Magister, watykanista tygodnika "L'Espresso", uważa, że edykt był inicjatywą Benedykta XVI, który chce poddać ścisłej kontroli publikacje swoich słów, przemówień i książek zarówno przed wyborem na papieża, jak i po nim.

    Ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" - "To zmiana stylu symbolicznej bezinteresowności, jaki zawsze ujmował pielgrzymów w Watykanie i jaki panował za czasów Jana Pawła II zmiana niekorzystna, bo zawęża dostęp do nauczania Papieża."

    Więcej w "Gazecie Wyborczej".

  • Autor: ekkore Data: 2006-01-24 16:51:55

    Czytam, czytam ten wątek i dopiero teraz widzę o co poszła wojna.

    wypowiedziałaś to co miałam na myśli i sercu. To, że nie słucham Radia Maryja, że nie lubię o. Rydzyka jako człowieka nie oznacza, że sama stacja jest zła. Przecież dla ludzi starszych, schorowanych to ten właśnie promyk nadzieji.
    Trudno mi zrozumieć umiejętnosć modlenia sie z telewizorem czy radiem - ja tego nie potrafię - dla mnie cały czas to tylko audycja, której jestem widzem a nie uczestnikiem. I nie ma znaczenia czy to pasterka, beatyfikacja, niedzielna msza czy codzienny różaniec. Nawet relacja z pogrzebu Papieża oddziaływała podobnie - ekran nie pozwala mi na bliskość. Ale staram się zrozumieć innych.

    I tak samo nie potępiam prezenterów innych  (normalnych) stacji radiowych, którym posiadania inteligencji nie można zarzucić, słyszany powtarzany bełkot nic nie znaczących słów. I oczywiste kreowanie polityki i robienie ludziom wody z mózgu. Tego nie ustrzeże się żadna stacja.

  • Autor: kamaxyz Data: 2006-01-23 12:37:04

    no fajne uśmiałam się -- potrzeba mi było coś wrzucić na moje nadszarpane nerwy dzięki ineczko
    pozdrawiam

  • Autor: inka21 Data: 2006-01-23 18:29:59

    wiecie co? nie chodzilo mi o to,by was , nas poróżnic.Mialo byc smiesznie, a jest fatalnie!
    Jestem katoliczką ,wierzę w Boga szczerze i oddanie,w ludzi - no cóż z wiekiem mniej(doswiadczenie).
    Slucham radia Maryja nie stale,wybiorczo- raz dłużej raz krócej- jak pozwala czas: radio jest ok ,natomiast persona Rydzyk - nie! nie ja go będę z czynów rozgrzeszać,


    W związku z zaistniałą niemiłą tu rozmową i coraz ostrzej szymi wypowiedziami prosze szefów tej stronki o wykasowanie wątku- nie chcę aby ludzie dotą dsobie życzliwi poprzez ten załóżony przeze mnie wątek się poróżnili,inka21

  • Autor: till Data: 2006-01-23 18:41:08

    Inuś , cenzura????

  • Autor: inka21 Data: 2006-01-23 18:54:54

    hahhhhahamam nadzieje ,że nie,ale jakoś mi smutno się zrobilo od czytania niektórych komentarzy, choć uważam ,że każdy po kolei ma ziarenko racji

  • Autor: irena sikora Data: 2006-01-23 21:20:28

    Inko21 to dlaczego tego zdania nie wpisałaś zaraz pod PRZYKAZANIAMI ...tylko czekałaś z bijacym sercem co powiedzą inni?Widzisz, ja też słucham Radio Maryja tak jak Ty raczej rzadko, chociaz już od 11 lat i też Rydzyk nie jest dla mnie uznanym autorytetem,ale jestem bardzo zadowolona, że właśnie dzięki temu co tam słyszę mogę filtrowac tę całą mieszaninę bzdur ,które wpierają żywcem wszystkie i na okragło media i gazety nie będące w polskich lecz w 80% obcych rękach, a nieraz to jestem naprawdę serdecznie rozbawiona.Pozdrawiam serdecznie.Irena

Przejdź do pełnej wersji serwisu