Forum

Kuchenne porady

placuszki z ricotty??

  • Autor: agutek10 Data: 2006-01-23 15:51:12

    Na TVN STYLE był w zeszlym tygodniu chyba taki program kulinarny "Nigella gryzie" czy coś w ten deseń - nie wiem dokładnie bo nie oglądałam- widziałam tylko zapowiedz, w ktorej prowadząca mówiła coś o placuszkach z ricotty - wyglądały ładnie, coś jak racuchy... Moze ktoś z Was oglądał ten program i zna przepis?????

  • Autor: Sweetya Data: 2006-01-23 19:19:18

    Proszę uprzejmie;)))


    • 25 dag sera ricotta
    • 1,2 szkl chudego mleka
    • 3/4 mąki
    • 2 duże jaja
    • łyżeczka proszku do pieczenia
    • 2 łyżki oleju do smażenia najlepiej z orzeszków ziemnych
    • szczypta soli
    • 1/2 truskawek
    Do miski wrzuc ricottę, mleko i żółtka. Zmiksuj na jednolitą masę. Dodaj mąkę, proszek do pieczenia, sól i delikatnie wymieszaj, tak żeby wszystkie składniki dobrze sie połączyły. Ubij pianę z białek, najlepiej ręcznie - nie musi być idealnie sztywna - dodaj ją do ricottowej masy. Rozgrzej olej na dużej patelni i wykładaj pełną łyżkę ciasta formując placuszki. Smaż ok 1 min z jednej strony, aż będą miały złoty kolor, przewróć na drugą stronę i smaż następną minutę. Gotowe placki odkładaj na duży talerz dokładnie owinięty folią aluminiową, żeby nie wystygły w czasie, gdy smażysz następne. Podaj placuszki z pokrojonymi truskawkami albo musem owocowym.


  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-01-24 08:03:48

    Chcesz i masz i to jest super w WŻ Pozdrawiam

  • Autor: agutek10 Data: 2006-01-24 11:07:13

    no po prostu OGROMNIASTE DZIĘKUJE!!!!!!!!!!!!!!! zgadnijcie co bedę dzis jadła na kolację???;-)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu