Forum

Kuchenne porady

jak długo zachowują "jadalność" ugotowane kartofle?

  • Autor: katya Data: 2006-01-25 21:02:30

    ugotowałam całe 2 kilo wczoraj wieczorem, dziś spokojniutko sobie leżakowaly przez cały dzień,wieczorem zamierzałam przerobic je na kluski ślaskie.a tu zonk-okazało sie,ze nie mam mąki ziemniaczanej-czy mogą poleżeć do jutra po południu??nie chce zatruć siebie oraz meża:P

  • Autor: dankarz Data: 2006-01-25 21:33:51

    Oczywiście że mogą , wstaw je do lodówki , jutro nie bedą jak świeże ale na kluchy się nadają, przepuść przez maszynkę i już... pozdrawiam

  • Autor: jasia Data: 2006-01-25 22:07:53

    Po czym poznać, że ugotowane ziemniaki są zepsute?
    Jeżeli są śluzowate i się ciągną, a do tego mają specyficzny kwaskowaty zapach.
    W lodówce ugotowane ziemniaki mogą postać  trzy a nawet cztery dni.
    Po tygodniu bedą miały pleśń na sobie.
    jasia

  • Autor: katya Data: 2006-01-25 22:19:02

    Dziękuję:)juz je zmieliłam, wsadziłam do lodówki i jutro poddaje dalszej obróbce;)

  • Autor: pandora Data: 2006-01-25 22:45:29

    No, czterech dni to ja bym nie ryzykowała...
    p.

    PS Jasiu, nie dowiedziałam się, co miałaś na myśli, pisząc "żem pijana";-). ???
    p.

  • Autor: jasia Data: 2006-01-25 23:47:29

    Nie pisałam, że jesteś pijana, tylko ...dałam żartobliwy cytat z piosenki.
    Tego dnia twoje teksty , były nieco inne, powiedziałabym dziwne.
    Sama trochę przyznałaś....
    w dodatku, dwa dni wcześniej, pisałaś coś o zaimpregnowaniu....., to mi nasunęło pewne przypuszczenie, może błędne.
    Myślę, że nie masz żalu, bo przecież to nic takiego.
    Ja czasami też coś napiszę, bez zastanowienia, albo po jakimś "zaimpregnowaniu", a na drugi dzień sama się sobie dziwię, co ja takiego nawypisywałam.
    ślę buziaczki i miłe przytulanki


    jasia

  • Autor: pandora Data: 2006-01-26 13:11:24

    Oj kobieto
    do głowy mi nie wpadło poczuć się urażoną; rozbawiło mnie to
    poza tym chciałam Ci powiedzieć, że w realu wyrażam się zawsze gramatycznie, natomiast nie stronię od języka potocznie nazywanego rynsztokowym - w odpowiednim towarzystwie oczywiście (tzn. mojego męża)
    z pewnością nadużywam też wyrażeń kolokwialnych, czego jednak staram się wystrzegać w piśmie, aczkolwiek nie bez żalu niekiedy
    rozumiem, że żartowałaś, ja zresztą też (stąd cudzysłów i zabawna forma "żem")
    z tą impregnacją też się oczywiście wygłupiałam (tzn. napiłam się oczywiście, ale nie na tyle, żeby nie wiedzieć, co robię i piszę...to zdarzyło mi się tylko dwa razy w życiu - pierwszy i ostatni - i było już chwilę temu)
    większość moich wypowiedzi to poniekąd wypucha i ironia (niezłośliwa zaznaczam, choć i na to mnie stać jak najbardziej)- proszę nie traktować mnie serio, bo zazwyczaj żartuję
    jest to o tyle bezsensowne, że nie znając się osobiście i nie znając sposobu wysławiania się, trudno czasem ocenić, czy ktoś mówi serio, czy nie do końca
    w realu można to ocenić po mimice itp.
    tak więc (wiem, błąd) żegnam się wylewnie i lecę do pracy
    p.

    PS A z powodu "niewinnego wyglądu" oraz - było nie było - wykształcenia, wiele osób jest zszokowanych, jak "kwieciście" potrafię się wyrażać, choć odkąd mam dzieci "mówiące" bardzo się kontroluję
    p.

  • Autor: jasia Data: 2006-01-26 16:34:25

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-01-25 23:54:15

    to zależy.U na zdażało się że ziemniaki leżały w lodówce cztery pięć dni. Dopiero jak się zebrało z kilku obiadów to je się mieliło na kluski. Trzeba uważać, jak są wilgotne to mogą szybko zacząć czernieć a wtedy już po zawodach, tylko do wywalenia.

  • Autor: bahus Data: 2006-01-26 00:34:38

    góra trzy dni.
    Bahus

  • Autor: klio Data: 2006-01-26 08:44:28

    Też nie ryzykowałabym dłużej teraz te odmiany jakieś dziwne są. Jende zostawiłam na stole to na drugi dzień już miały pleśń a powinny byc co najwyżej lekko podsuszone.

  • Autor: katya Data: 2006-01-26 15:16:41

    ryzyk fizyk - gotuję;)

  • Autor: Kika2 Data: 2006-01-28 16:41:42

    Jeżeli chcesz je przeznaczyć na kluski lub kopytka to posyp mąką(a i tak dędziesz dodawać więc to żadna strata) i mogą stać w lodówce i 5 dni i będą dobre.Pozdrawiam

  • Autor: maniuś Data: 2006-01-28 19:12:00

     5 dni czy chcesz żeby się potruli??????????????? hi hi hi

Przejdź do pełnej wersji serwisu