Forum

Kuchenne porady

Bogracz kontra Strogonow

  • Autor: misiowa Data: 2006-02-01 23:02:14

    Mam pytanie do wprawionych kucharzy: spotkałam się z różnymi wersjami tego z czego robi się bogracz a z czego Strogonow (dotyczy to zarówno mięsa jak i dodatków). Z wersji tych wynika, że bogracz różnmi się od Strogonowa tym, że są w nim kluski i ziemniaki - a co do reszty to każdy uważa co innego. Jedni mówią, że Strogonow to gulasz z  mięsa wołowego i ogórków konserwowych, inni, że muszą być pieczarki. Moja znajoma kucharka twierdzi zas, że to właśnie bogracz, oprócz klusek i ziemniaków ma mieć ogórki kiszone - i nic więcej. Ja już z tego nic nie rozumiem. A co wy na to? 

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-02-02 08:41:29

    hi hi każdy ma pewnie sowje zdanie na ten temat i jak mówi mój syn tego "zdania się bedzie trzymał," a moi najwazniejsze aby smakowało

  • Autor: klio Data: 2006-02-02 08:46:59

    Ja bogracz robie z czego popadnie, a prawdziwy strogonow powinien być z polędwicy wołowej i chyba z pieczarkami i ogorkami.
    Dla mnie i tak najważniejsze żeby było dobre :D i dużo!!

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: misiowa Data: 2006-02-02 15:35:12

    Dobre i Dużo to również dewiza mojego męża:)
    Jutro robię bogracz po raz pierwszy i między innymi w oparciu o Twój przepis. Jeśli mój mąż go pochwali, tzn., że jest naprawdę dobry:) Dam ci znać po wszystkim.

  • Autor: bahus Data: 2006-02-03 01:29:46

    Super temat....Strogonowa wymyślił hrabia Stroganof. I tak naprawdę potrawa ta nazywa się Beef Stroganof. Składa się przede wszystkim z plędwicy wołowej. Co do pieczarek...to pomyślcie czy były znane w 18-19 wieku w Rosji? Ogórek kiszony napewno był znany. Ale można by podyskutować w kwestii pieczarek. Mógł je "przywlec" Napoleon.....
    Bahus

  • Autor: misiowa Data: 2006-02-06 13:09:07

    Po waszych komentarzach i różnych przepisach dochodzę do wniosku, że Strogonow musi być z polędwicy wołowej, a bogracz musi mieć kluski i kminek. Reszta jak widać jest sprawą dla każdego oczywistą inaczej :)
    Dzięki za komentarze

Przejdź do pełnej wersji serwisu