Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Szukam porady działkowców . . . . .

  • Autor: maniuś Data: 2006-02-02 13:39:26

    Pomału zbliża się wiosna i chciałbym coś zmienić na mojej działce
    mam juz dosyć kopania siania i plewienia teraz myślę tylko wypoczywać
    i relaksować się przy grilu czy pod jabłonką
    działka ma 4.5 ara postanowiłem więc na całości zasiać trawe
    ale nie mam pomysłu jak zagospodarować tz.chciałbym gdzieś zrobić
    jakiś skalniaczek rabatki czy inne bajery przy rabatkach relaksowała
    by się moja żonka
    pozdrawiam.

  • Autor: emiloos Data: 2006-02-02 13:52:28

    Maniuś...jakiej porady dokładnie od nas oczekujesz?

  • Autor: halinkaaa Data: 2006-02-02 14:09:37

    Mam działkę 4 ary ponad 20 lat.To moje hobby!!Mąż typowy mieszczuch uwielbia na działce grillowanie i błogi relaks.Ja uwielbiam ciągłe zmiany,przesadzanie,dosadzanie wyszukiwanie nowych okazów sadowniczych.Przedtem kiedy pracowalam nie mialam zbyt wiele czasu i często dzialka była i dla mnie utrapieniem.Również zasiałam 3/4 trawką i działka na wyglądzie zyskała bo pojawiły się też nowe drzewka i krzewy.Nie lubię się chwalić ale otrzymałam kilka medali i dyplomów za prowadzenie działki.Co roku w Otmuchowie (woj.dolnośląskie )na początku lipca są obchody Swięta Kwiatów.Dokupuję zawsze coś nowego i eksperymentuję.Mogłabym pisać wiele ale chyba nie tego oczekujesz!!Mogę służyć radą ale podaj kontretne pytania.

  • Autor: maniuś Data: 2006-02-02 14:41:22

     No niewiem np.jakie ciekawe bajery mogły by się znaleźć na mojej działce
     w naszym ogrodzie działkowym są różne studnie taczki czy wozy a ja szukam pomysłu
     na coś jedynego w swoim rodzaju bo niechce "małpować" od sąsiadów
     a u was może jest coś czego niema u nas a 4.5 ara to jednak jest kawałek placu
     i tak sama trawa to by wyglądało jak na łące mam 3 jabłonki ale już staruszki
     muszę je ściąć i posadzić nowe to przy okazji zrobił bym jakiś skalniak i co więcej ?

  • Autor: maniuś Data: 2006-02-02 15:22:30

     No super dzięki propozycja bardzo ciekawa
          pozdrawiam  ;)

  • Autor: lajan Data: 2006-02-02 15:33:45

    Maniuś ! Temat rzeka. Podam Ci jutro tyt. świetnych książek a na dzisiaj polecam stronę.. www.dzialkowiec.com.pl obejrzyj te strony,www.pzd.pl

  • Autor: Sweetya Data: 2006-02-02 15:42:34

    A może jeszcze taka duża huśtawka zadaszona-na której można usiąść z książką i pokołysać się;a może oczko wodne ze złotymi karasiami naprzeciwko tej huśtawki--hmmm...
    Lajan ma rację-można dużo pokombinować;)))

  • Autor: lajan Data: 2006-02-03 07:42:56

    To o czym mówisz, mam wszystko. W konkursie okręgowym, na 86 ogrodów moja działka zajęła 11 miejsce, Na moim ogrodzie 1. Mam się czym pochwalić, ale zdjęcia mam tylko ze zwykłego aparatu . Teraz działki przykryte śniegiem. Mam dwie działki, każda po 300 m2. Na forum jest altana na jednej z działek ale ta działka ma dopiero 2 lata. Druga ktora bierze udział w konkursach ma 30 lat. I zawsze jest coś na niej do zrobienia. W moich ustawienaich jest  pokazany kawałek działki z oczkiem wodnym i kaskadą. To trzeba zobaczyć samemu. Jak zrobię zdjęcia cyfrowe to wkleję. Jest i gril , wędzarnia, ławka z daszkiem mozna leżeć i się chuśtać. Wszystko zrobione osobiście, nic nie kupuję w sklepie,  Mam 10 osobowy stół piwny.Naprawdę mam się czym pochwalić. Ale to TYLKO 30 lat gospodarowania hahahahahaha.

  • Autor: Sweetya Data: 2006-02-03 13:10:53

    przyznam że byłoby super gdybysmy tak mogli cię odwiedzić na tej działeczce-Lajanie

  • Autor: dankarz Data: 2006-02-05 09:54:28

    Oj Lajanie ale Ci zazdroszcze tych działeczek, jeszcze takie osiągnięcia! Wiele pracy musiałeś włożyć żeby doprowadzić do takiego stanu, ja ma malutki ogród tylko kwiatowy, oczko malutkie, jeszcze boimy się że rybki nam pozamarzały, gdzie mi do Ciebie!!! Moje gratulacje jest się czym pochwalić. Pozdrawiam serdecznie dankarz

  • Autor: halinkaaa Data: 2006-02-02 15:54:08

    Wszystko zależy od chęci i pomysłu.Jeżeli masz działkę do końca zagospodarowaną tzn.altanka,chodniki,ogrodzenie,wybudownego grilla czy ogrodzenie to teraz możesz przystąpić do upiększania.Wiosną moja trawka aż mieni się od krokusów przebiśniegów .Ułożyłam dekoracyjnie płyty chodnikowe tj 50 na 50.Efekt wspaniały!! Przy altance z jednej strony mam posadzone clementisy a po drugiej przepiękne herbaciane pnące róże.Po jednej stronie działki mam drzewa owocowe(mały sadzik).Zrobiony ogromy stól z ławami i pięknego grilla(palenisko niewysokie wyłożone kamieniami i rożno na opuszczanym łańcuchu).Z drugiej strony na kawałku trawnika pod jabłonką położone są kłody w formie piaskownicy.Lubię tam przysiąść i odpocząć.Posadzilam też 2 ozdobne tuje(przed altanką)Rosną w miarę szybko i wspanale wyglądają.Mam też kawałeczek warzywniaka 1/4 działki i wystarczająco.Mam natomiast masę kwiatów przy ścieżce głównej po obu stronach) i wkoło altanki.Planowałam zrobić oczko wodne(nieduże)ale odradzają sąsiedzi bo nie mam bierzącej wody no i wylęgające komarzyska.Jeżeli masz wodę na działce to możesz zrobić.Do tego z boczku mosteczek i obsadzić to jakimiś trawkami czy ze dwie paprocie.Mam kwiaty,drzewka i krzewy tak posadzone ,że ciągle coś kwitnie.Nie sadziłam wysokich bo nie lubię gdy jest za ciemno i gęsto.Ciągle coś przycinam i dosadzam .Jeśli mi coś wpadnie do głowy to ci napiszę!!!

  • Autor: Sweetya Data: 2006-02-02 15:58:01

    Halinko-na Twojej działce musi być przecudnie...-szczególnie jak kwitną te zwiastuny wiosny....super!

  • Autor: grazka13 Data: 2006-02-02 17:34:43

    Otmuchów - woj. opolskie!

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-02-02 16:25:53

    dziłka to konik MAlućkiego, ciagle coś zmienia. Na dzieńdzisiejszy moja działeczka wyglada tak:
    jak się wchodzi to nad głową masz siatkę którą opala winorośl (Malućki zrobił tąsiatkę taką łukowatą). Do altanki prowadzą płytki(trzeba skecić w bok) i na tył altanki gdzie jest zrobione zadaszenie i dzie , rónież na płytkach, stoi stolik i krzesłą. Na około altanki sągrządki z kwiatkami. W rogu Malućki zbudował taki składzik i toaletkę( taka mniej więcej jak na wsi). Przy płocie rośnie winorość, bardzo już wyrosła, zasłania całą jeden bok ogródka i siega ażdo furtki i ponad(o tym wspomniałąm na poczaku). Idąc prosto od furtki po płytach(czy jak to się tam zwie) dochodzim do oczka wodnego i mostku(możę kieyś malućki to czkozrobi do końca). Obok oczka jest skalniak. Z przodu agródka jest trawa i kilka drzewek owowcowych. Z tyłu za altaną jest trawa i miejsce na ognisko. Dalej są grząki z kwiatkami a na samym końcu są grządki warzywne.  MAłućki zrobił również takąlampę, wysoką a na czubku okrągły duży klosz, za altaną róznież jest lampka(wisząca) tak żę jest jasno wieczorem gdy robimy grilla. Latem porozwieszaliśmy na drzewach-są dwa koło oltany(orzech laskowy) stare płyty CD oraz w kilku innych miejscach. Jak świeci słońce i odbija się od nich światło to na ogródku robi się kolorowo. Altana też jest kolorowa(niebieskie tło, zielene cośpodobne do winorośli i kolorowe kwiatki-jest widoczna z daleka:)) Niewiem jaki to teren ale ogródek nie jest taki mały i każdy ma w nim coś swojego.

    Przepraszam za ten trochę chaotyczny opis, ale mam nadzieję żę choć trochęcia zainspiruje:))

    POzdrawiam

  • Autor: inka21 Data: 2006-02-02 18:27:09

    spojrz tutaj http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=32084&post=32084&offset=75, inka21

  • Autor: rynia2 Data: 2006-02-02 21:01:31

    Moja działka jest 10arowa, stoi na niej domek.Połowę działki to trawka i drzewka, obok siatki posadzone maliny.Druga połowa działki jest zagospodarowana w uprawę warzyw i kwiatów, znajduje się namiot z folji w którym posadzone są pomidory.Przez całą działkę jest zrobiona ścieżka z płyt kamiennych.Pod oknem rosną piękne kwiaty.Mamy też małą winnicę.W tamtym roku mąż z synami zrobili duży stól i ławki. Obok postawili piękny kominek z rożnem , oraz wędzarnię.W tym roku planujemy zrobić oczko wodne i ze dwa skalniaki.

  • Autor: mtomy Data: 2006-02-02 19:51:38

    hallo,
    ze temat ogrodkowy tez bardzo lubie z przyjemnoscia wyszukalam i ogladalam pare zdjec z internetu.

    niektore strony sa dosc ciekawe

    zycze przjemnego ogladania
    http://www.ein-schoener-garten.de/garten.htm

    http://www.helgameyer.de/helgameyer/03_illu_garten.htm

    http://www.jomar-garten.de/archivbilder/archivbilder.html


    pozdrownia

    m tomy

  • Autor: lajan Data: 2006-02-03 09:06:35

    Maniuś i inni działkowicze , zobaczcie też stronę www.pzd.pl/

  • Autor: maniuś Data: 2006-02-03 12:01:53

    lajan dzięki mam duży wybór wzorów do naśladowania
    miałeś mi podać jeszcze tytuły książek o tej tematyce
    chciałem jeszcze podziękowac wszystkim którzy przesłali mi
    pomysły na zagospodarowanie mojego poletka napewno
    skorzystam pozdrawiam

  • Autor: bahus Data: 2006-05-07 22:47:31

    podnoszę ten wątek z pobudek egoistycznych..wątek ten przypomniała mi Inka21...(bardzo dziękuję) jutro obejrzę linki...bałem się że zapomnę gdzie ten wątek się znajduje dlatego go podniosłem :D
    Bahus

  • Autor: alman Data: 2006-05-08 08:37:53

    Też jestem zapaloną działkowiczką. U mnie w tym roku, z powodów plagi ślimaków w r.ub. warzyw nie będzie, no jedynie mała grządka się ostała, na której zasiałam rzodkiewkę , rzeżuchę i koper oraz posadziłam sałatę, cebulę na szczypior i kilka selerów, aha i jeszcze pietruszkę naciową. A poza tym to morze kwiatów, najwięcej bylin - teraz w ogrodzie kwitnie mnóstwo przeróżnej barwy pierwiosnków, jeszcze niektóre żonkile, fiołki niebieskie i białe /te się strasznie rozsiewają i są dosłownie wszędzie/, niezapominajki niebieskie i różowe i pozostałości tulipanów /jakieś gryzonie mi chyba wyżarły cebulki/. Nad grządkami kwiatowymi zielenią się drzewa, no i krzewy owocowe a także ozdobne wszelakie. A ścieżki u mnie trawiaste, równiutkie, wyznaczane co roku na wiosnę "pod sznurek" i ładnie wykoszone. Nie lubię ścieżek z betonu.
    Jest też miejsce na grilowanie, altanka utworzona z winogrona, a pod nią stół i 2 ławeczki, a przy tym stole Almanka pijąca kawę /lub co innego/ z przyjaciółmi, którzy mają działke obok.
    Och, uwielbiam wiosnę, jest tak kolorowo i cudownie....Pozdrawiam, bo właśnie przed chwilą zadzwoniła koleżanka i jedziemy.

  • Autor: lajan Data: 2006-05-08 13:36:39

    Właśnie skończyłem malować moją altankę. Jadę zrobić zdjęcie. Wieczorem wstawię.

Przejdź do pełnej wersji serwisu