Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Rodacy z Niemiec i nie tylko POMÓŻCIE!!

  • Autor: messua27 Data: 2006-02-09 12:07:34

    kochani pilnie potrzebuję na szkolną akademię którą ma przygotować mój mąż ze swoja klasą wszystko na temat Niemiec: potrawy tradycyjne , jakieś desery , taniec strój wszystko co tylko się da więc jeśli możecie jakieś linki, przepisy porady będę niezmiernie wdzięczna, Bo my się NIEMIEC nazywamy i nie może mąż dać plamy !!!!!!!!!!!!!

  • Autor: inka21 Data: 2006-02-09 12:15:38

    idź na czata wołaj witka -myślę,że ci pomoże, inka21

  • Autor: mtomy Data: 2006-02-09 14:47:59

    hallo,

    potrawa tradycyjna i bardzo niemiecka to ja bym powiedziala ze to
    1. " Sauerbraten" Sauer=kwasna braten=pieczen to jest pieczen wolowa pare dni wczesniej marynowana w kwasnej marynacie podeje sie ja z kluskami i kapusta czerwona

    2. bratwurst mit sauerkraut kielbaski do pieczenia podawne albo z kapusta kiszona albo jako szybki imbis w bulce albo tez moczone w octowej marynacie

    inne narodowosci mowia na niemcow ze sa porzeraczami kapusty kiszonej ( tak jak wlosi sa makaroniazami)

    narodowy napoj to (przynajmnie na bawari) jest PIWKO kazda prawie wies ma jakies swoje male browarnie gdzie robia swoje wlasne piwo wg wlasnych receptur i jedno i ci moge poweidzeis takie piwko w goracy letni dzien pod cienistym drzewen snmakuje jak smietana :))))


    narazei nic innego mi nie wpada do glowy jak mi sobie cos przypomne to jescze dam znac

    pozdrownia

    m tomy

    ps. ja tez znam kogos kto sie nazywa niemiec :))))

  • Autor: ekkore Data: 2006-02-09 15:34:50

    A Lebkase? (nie wiem tylko czy dobrze pamietam pisownię)

  • Autor: messua27 Data: 2006-02-09 17:54:35

    a przepisiki na te cudeńka błagam.....

Przejdź do pełnej wersji serwisu