Forum

Rozmowy wolne i frywolne

automat do chleba-pytanie

  • Autor: bietka Data: 2006-02-15 23:14:26

    Witam.Naczytałam się o pachnącym chlebie i chyba się skuszę na zakup automatu.Mam pytanie -czy skórka będzie chrupiąca.W internecie przeczytałam,że np polecany automat Alaska BM 2000 nie zapieka skórki mimo takowych funkcji.A jak jest w przypadku innych modeli-np.AFK BM-3/widziałam na allegro/

  • Autor: ekkore Data: 2006-02-16 07:42:44

    Nim zakupisz automat spróbuj najpierw robić chleb metodą tradycyjną - nie każdemy smakuje chleb domowej roboty. Ja piekę sporo chleba i choć początkowo przymierzałam się do zakupu automatu, w tej chwili nie odczuwam już takiej potrzeby.
    Bo nawet jeśli wydatek nie stanowi dla Ciebie problemu finansowego - jest to jednak spory grat, który potem będzie zajmował miejsce - no chyba, ze amsz ogromną piwnicę albo strych.

  • Autor: dawusia Data: 2006-02-16 10:04:49

    Kilka tygodni temu kupiłam na Allegro AFK BM-3, jestem bardzo zadowolona. Skórka jest chrupiąca jeśli ustawisz odpowiednio automat, u mnie jest to trzeci stopień zrumienienia. Piekę różne chlebki, słodkie i pełnoziarniste, rodzinka zachwycona, ja też. Jeśli zdecydujesz się na zakup mogę przesłać sporo przepisów, częśc już sprawdziłam :o) Sprzedawcę na Allegro też z przyjemnością polecę, pomimo dośc długiego stażu na Allegro z takim sprzedającym spotkałam sie po raz pierwszy.
    Pozdrawiam.
    Danka

  • Autor: bietka Data: 2006-02-16 10:51:53

    Dzięki za podpowiedz.Czy ten allegrowicz od AFK to ten sam co ma również mieszanki?Dzisiaj zamierzałam upiec chleb ale chciałam połączyć go z mąką żytnią i takowej nie dostałam.Znalazłam przepis z którego upiekli chleb chyba wszyscy forumowicze oprócz mnie -ma ze 110 postów pozytywnych i wydaje się prosty.

  • Autor: dawusia Data: 2006-02-16 11:46:49

    Tak, to ten sam Allegrowicz. Kupiłam od razu 4 kg tej mieszanki i wierz mi, ten chleb jest pyszny. Piekę go z dodatkiem zwykłej mąki 550. Czasem dodaję do niego coś od siebie, jakiś boczek czy cebulkę ;o)

  • Autor: bietka Data: 2006-02-16 18:39:38

    Powiedz jaką mąkę polecasz od tego sprzedawcy-co warto zamówić od razu z maszyną?

  • Autor: dawusia Data: 2006-02-17 10:31:00

    Ten pan ma tylko jedną mieszankę mąk. Kupiłam u niego automat i parę kg właśnie tej mieszanki. Jeśli masz pytania to jestem prawie cały czas na GG, moj adres mailowy jest również dostępny :o)

Przejdź do pełnej wersji serwisu