Forum

Kuchenne porady

Co do słoików????

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-02-19 07:21:39

    Może ma ktoś jakieś sprawdzone przepisy co można "włożyć" w słoiki???
    Wyjeżdżam na urlop za tzw. granicę z własnym wyżywieniem i chciałabym zrobić jakieś fajne żarełko.
    Pozdrawiam Żarłocznych i z góry dziekuję w imieniu swoim i męża

  • Autor: ABA Data: 2006-02-19 08:22:09

    WItam.
    W okresie kryzysu bardzo często robiłam jedzonka w słoikach, z uwagi na kupno większej niekiedy ilości mięska.
    Nie za tłuste mięso pokrojone w kawałki soliłam, wkładałam do słoików, dorzucałam liść laurowy i ziele angielskie. Na koniec trochę  wlewałam wody do słoiczka. Tak przygotowane mięsko w zakręconym dobrze słoiczku wkładałam do piekarnika na 1 godz. To danie można było potem jeść na gorąco i na zimno do chleba. Robiłam też w słoiki smalec z mięskiem i cebulką. najpierw posdmażałam zmielone mięso w niewielkiej ilosci smalcu. Potem dolewałam smalec i dokładałam pokrojoną cebulkę, soliłam i doprawiałam do smaku pieprzem. Jak cebulka była szklista to wsadzałam ten smalec do słoików, zakręcałam i na krótko do zamknięcia wsadzałam do piekarnika. Można w słoiki  wsadzić pasztet własnej roboty też pychotka. Z piekarnika wyjmowałam słoiki zimne. Na dalsze wypady brałam także słoiki z konfiturami i miodem.
    Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wojaży.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-02-19 12:12:24

    Dzieki bardzo.
    Ten smalczyk z mielonym mieskiem jest ciekawy dodam jeszcze pieczarki i bedzie fajne jedzonko.

  • Autor: kinga_d Data: 2006-02-19 13:03:06

    moze  troszeke inaczej: u mnie w domu  przechowuje sie doslownie wszystko: pierogi, kopytka, gołąbki bigos, mięso duszone...

  • Autor: pandora Data: 2006-02-19 14:25:27

    A coś bliżej można? Pierogi? Ile pasteryzowane? I jaki termin przechowywania mniej więcej?
    dzięki - p.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-02-19 16:58:28

    pierogi w sloikach???jak?bo wlasnie nagotowalam sporo i mam mrozic.
    i kopytka mnie tez by interesowaly....

  • Autor: kinga_d Data: 2006-02-19 18:49:47

    nastąpiła pomyłka- kopytka i pierogi są mrożonę, nie słoikowane. :D

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-02-19 19:05:30

    oj juz myślałam, że jest jakas metoda "sloikowania"pierożków.
    Czyli mroże

Przejdź do pełnej wersji serwisu