Forum

Kuchenne porady

AFK-do chleba-pomoc

  • Autor: bietka Data: 2006-02-20 17:43:37

    Może ktoś ŁASKAWY odpowie mi na pytanie zanim dostanę szału.W którym momencie dokładnie/by nie opadło ciasto/wybrać mieszaki,kiedy dokładnie posmarować skórkę chleba i posypać ziarnami.Jak robicie z rozczynem z drozdzy?I może ze 2 sprawdzone przepisy na podstawowy chleb z programami.Z góry dzięki.

  • Autor: dawusia Data: 2006-02-20 17:56:13

    Ja wyjmuję mieszadła zanim chlebek zacznie sie piec, czyli wtedy na zegarze jest nieco więcej niż godzina. Pomimo, że chlebek opadnie to zaraz wyrośnie, to w końcu ciasto drożdżowe. Nie smaruję niczym mojego chlebka, czasem układam zółty ser - jakies 15 minut przed końcem pieczenia. Najczęściej piekę chleb z zakupionej na Allegro mieszanki, ale daję 2 kubki mieszanki i jeden kubek mąki 550 lub 650. Do tego czasem dorzucam cebulkę i boczek lub czosnek. Jeśli kupiłaś automat u tego samego sprzedawcy co ja to dostałaś też płytkę CD z przepisami, polecam chlebek na maślance lub turecki. Nie zdążyłam jeszcze niestety wypróbowac wszystkich przepisów.

  • Autor: basia19 Data: 2006-02-20 19:41:44

    Najlepszy chlebek to chlebuś borgi poszukaj w jej przepisach (ale robiony ręcznie nie maszynka). Pozdrawiam

  • Autor: Bilka Data: 2006-02-20 21:45:14

    Ja mieszadła wyjmuję po ostatnim wyrabianiu, jeszcze przed rośnięciem chleba - tak poradziła mi Gusia , przejrzyj jej przepisy na chleby-ma ich sporo.Znajdziesz wśród nich też przepis na zakwas. Efektów jago działania jeszcze nie znam /dopiero go "produkuję"/ Ziarnem posypuję gdzieś w połowie albo pod koniec rośnięcia. Typowe przepisy do automatu opierają się na suchych drożdżach więc nie trzeba robić rozczynu.Tak jak Ty raczkuję w temacie chleba /maszynę mam od dwóch tygodni/
    i powiem Ci tylko,że jestem w tej dobrej sytuacji , że mam ....dużego psa.Jestem jednak dobrej myśli.

  • Autor: bietka Data: 2006-02-20 22:02:50

    Chleb z czosnikem piekę codziennie-to szaleństwo od niego się zaczęło.Mam chorą rękę i nie mogę jej nadwerężać stąd pomysł z automatem.A jeżeli chodzi o testowanie wypieków to jestem w lepszej sytuacji,gdyż mam 2 dorosłe owczarki niemieckie.Dzisiejszy chleb wyrósł tak,że myślałam,że podniesie wieczko od maszyny,potem się dymiło i na koniec środek się trochę zapadł.

  • Autor: andzia Data: 2006-03-14 21:53:25

    Też mam maszyne AFK. Pieke najczęściej chleb z jajami z przepisu cipcipkurki. Ze str http://domowe.forumer.pl/viewtopic.php?t=46 Znajdziesz tam wiele innych przepisów. {chef}

Przejdź do pełnej wersji serwisu