Forum

Kuchenne porady

Kotlety mielone

  • Autor: halisa Data: 2006-02-21 20:42:07

    Podzielcie się ze mną jakich przypraw używacie do mięsa mielonego na kotlety, bo ja jak do tej pory dodaję tradycyjnie sól,pieprz, vegetę ew. majeranek

  • Autor: zosia-k Data: 2006-02-21 20:44:21

    ja dodaję czosnek jajko o bułke namoczoną i odciśniętą sól i pieprz.

  • Autor: halisa Data: 2006-02-21 20:52:02

    no tak jajko, bułka, cebula i czosnek, ale co by tu jeszcze ?

  • Autor: dorota40 Data: 2006-02-21 21:01:40

    Ja czasami dodaję na 1 kg mięsa-1/2kg pieczarek,trochę wczesniej podduszonych z cebulą.Niektórzy dodają też paprykę czerwoną,ale teraz to jest droga.Pozdrawiam dorota40

  • Autor: halisa Data: 2006-02-21 21:08:50

    Pieczarki, papryka to zawsze cos nowego i innego - dzięki

  • Autor: inka21 Data: 2006-02-21 21:24:32

    spróbuj pokruszyć suszonych garść  grzybów-pycha!

  • Autor: klarax Data: 2006-02-22 23:01:16

    ja daję: bułkę moczoną w mleku, cebula, jajko, sól, pieprz, starte ziarna kolendry, musztardę (w zależności od humoru - albo mieloną gorczycę, albo gotową ostrą musztardę), czosnek rzadko i jeżeli to raczej mało, czasem sos sojowy; jak robię małe kulki mielone, na jeden kęs (party) - to dodaję kminek krzyżowy (turecki) i suszone berberysy;

  • Autor: Sweetya Data: 2006-02-21 21:44:17

    A ja polecam ten przepis na kotleciki-bardzo smaczne- http://wielkiezarcie.com/przepis13908.html ;)))
    Pozdrawiam!

  • Autor: Kasia cz Data: 2006-02-21 22:36:40

    ja dodaje przyprawe curry, ziola prowansalskie, koperek jutro podam moj przepis,dzis nie mam czasu(lece do szkoly)

  • Autor: ABA Data: 2006-02-22 02:22:25

    Ja do kotletów mielonych z wieprzowiny dodaję ziemniaka startego na tarce i bułkę tartą nie moczoną. Z przypraw majeranek i pieprz ziołowy.Tak jak wszyscy jajko, sól i szczypte wegety.

  • Autor: emiloos Data: 2006-02-22 08:18:16

    Standardowo: sól, pieprz, jajko, cebula, czosnek, bułka rozmoczona w mleku. Czasem daję paprykę w proszku i maggi.
    Dodaj ryżu albo ziemniaków, kotletów wychodzi więcej i są delikatniejsze.

  • Autor: alman Data: 2006-02-22 08:44:31

    Zawsze daję cebulę, czosnek, jaja, bułkę namoczona lub tartą gdy nie mam co namoczyć, sól, pieprz, kminek mielony /ten ostatni dodaję prawie do wszystkich potraw na lepsze trawienie a więc gulasz, bigos, fasolka itp./ a poza tym dodaję zamiennie koperek zielony lub cebulkę zielonę lub szczypiorek lub pieczarki lub kapusty troszkę poszatkowanej drobniutko lub ogórek kiszony drobno pokrojony lub paprykę świeżą lub....lub bez tych dodatków. Pozdrawiam!

  • Autor: maria Data: 2006-02-22 10:38:22

    jest taka przyprawa Kamisu do kotletów mielonych , są z nią bardzo smaczne .Można też dodać troszeczkę wątróbki drobiowej drobno pokrojonej .Nieraz daję do środka koltecika troszeczkę serka zółtego.

  • Autor: mtomy Data: 2006-02-22 11:36:42

    halllo,
    ja tak jak reszta te "normalne" dodatki,  a pozatym to czasami daje:
    ser zolty starty,
    pieczarki,
    ser feta- ten albo daje rozdrobniony do tego miesnego "ciasta" albo zawijam takie wieksze  kawaleczki w srodek i tak pieke,

    albo co nam tez bardzo smakuje jest:
    zrobic mielone z dodatkiem sera zoltego na wierzchu zrobic dolek (czyli uformowac takie "gniazdko" ) i do tego gniazdka nalozyc w kostke pokrojone pomidorki to wszystko na blaszke i do piekarnika. piec w piekarniku przy tem 180 stoppni ale juz nie wiem jak dlugo (tak na oko)
    przed koncem pieczenia mozna  jeszcze polozyc  troszke serka zoltego lub mozarela na gore "gniazdka" i jeszcze krotko zapiec zeby serek sie roztopil.

    a jak zrobie za duzo kotletow to robie na drugi (lub trzeci) taka dobra "patelnie" tzn zapiekam fajnie lekko podgotowane ziemniki, na osobnej patelni przysmaze cebulke i papryke, zlacze razem z ziemnikami dodaje pokrojone w plastry kotelciki podgrzewam wszystko jescze razem doprawiam do smaku sola pieprzem moze troszke vegety i czym kto lubi.

    pozdrowienia
    m tomy

  • Autor: Uretan Data: 2006-02-25 16:10:59

    Halinko. Podobnie jak Klarax zawsze dodaję mielone nasiona kolendry, które mają aromat podobny do czarnego pieprzu, ale bez ostrości. łączne użycie pieprzu i kolendry daje bardzo ciekawy smak/zapach.

  • Autor: trylobicik Data: 2006-02-25 19:07:07

    Od jakiegoś czasu do mielonych dodaję oprócz pieprzu garam masali (kupuję gotową w sklepie z przyprawami we Wrocławiu), ale równie dobre jest z przyprawą typu curry np. Kamisa. Mają wtedy ciekawy zapach i smak.

Przejdź do pełnej wersji serwisu