Forum

Gawędy o jedzeniu

niby banały a jednak..

  • Autor: kinga_d Data: 2006-02-24 21:22:43

    dzisiaj po powrocie ze szkoły namówiłam  szanownego tatusia zeby zrobił jeden z moich ulubionych obiadków, bardzo prosty acz pyszny. Wtedy przyszedl mi pmysl na wątek:  Wasze ulubione najprostsze na świecie przepisy- takie co to mają mało składników i mało roboty :D

    Ja rzucam:
    -dzisiejszy obiadek : ziemniaczki ugotowane i ubite plus jajko sadzone na tym  takie z żóltkiem jeszcze niedokońca twardym.. pychaa moj tata robi jajko the best
    - smażona cebula po prostu...z chlebkiem
    -odsmażane kopytka, jak dlamnie to bez żadych udziwnień. Moja rodzina daje cukier (blee) a tata sobie jajka do tego wbija i ma taką jajecznice z kopytkami :P

  • Autor: renataz36 Data: 2006-02-24 21:35:20

    U nas często gotowane ziemniaczki, ubite z przesmażonymi skwarkami z boczku i piórkami z cebulki.... mniam, do tego kefirek czy maślanka.... mmm pychotka

  • Autor: aga9999 Data: 2006-02-24 22:05:23

    Uwielbiam jajka z cebulka i bekonem do tego kawałek dobrego sera i przylepka.. :)
    Kopytka odsmazane jak i pierozki.
    Od pewnego czasu gazpacho, bo szybkie i zdrowe (polecam jako wiosenna dietke).
    Placki ziemniaczane z kwasna smietana.
    Pzdr

  • Autor: jadkin Data: 2006-02-24 22:21:17

    Ziemniaki ze skwareczkami, posypane koperkiem i zsiadle mleko.Pierogi z serem odsmazane na masełku i polane kwasną śmietaną.

  • Autor: nutella Data: 2006-02-24 22:23:01

    Ja w robię makaron a do niego masło, tarty parmezan, sól, pieprz, ew. czosnek.

  • Autor: nikolka19 Data: 2006-02-24 23:18:02

    blee placki ziemniaczane ze śmietaną i cukrem jak można to jeść

  • Autor: kinga_d Data: 2006-02-25 08:21:13

    nikolka, popieram w stu procentach. Nierozumiem ludzi którzy mogą posypać cukrem placki ziemniaczane! Przeciez tam jest cebula....a śietana?? łeee
    rozumiem  np sosy ostre typu czosnkowy ale to mi smakuje tylko na krupówkach w Zakopcu  w tym okienku takim :P

  • Autor: mlena Data: 2006-02-25 11:09:43

    W Zakopanem na krupówkach też sprzedają placki ziemniaczane z cukrem są super . Mlena

  • Autor: inka21 Data: 2006-02-28 11:25:14

    ja takich  nie sprzedaję- ja je robię :) zapraszam na degustację

  • Autor: mini.is Data: 2006-02-26 00:53:47

    Ja robie placki bez cebulki i jem wlasnie ze smietana i cukrem...pychotka....moze sprobuj a zmienisz zdanie:)dodam ze polewam je smietana kwasna taka bardzo gesta

  • Autor: kasia d Data: 2006-05-24 15:48:26

    co region to obyczaj ... ja zdecydowanie z kwasna smietana.. poludnie :)

  • Autor: ekkore Data: 2006-02-25 08:48:02

    Dziewczyny nie wybrzydzajcie - szkół jedzenia placków jest tyle, ze...
    U mnie ja i córka jemy same (lub z sosem mięsnym, ew. leczo - ale na to nie ma chetnych to dla siebie mi się nie chce), maż ze śmietaną i solą, syn ze śmietana i cukrem (ta wersja była u mnie w domu). W Bawarii tam gdzie byłam jedli z musem jabłkowym, co też się wydawało dziwna kombinacją. Wobec tego zjadałam najpierw placki i mus na deser.

  • Autor: kpina Data: 2006-02-24 23:32:02

    ziemniaki smazone na patelni z vegeta i do tego zsiadle mleko; tosty francuskie z dzemem; zupa mleczna z makaronem :))) proste i szybkie i smaczne ;) jajka od czasu do czasu jako jajecznica tez sie zdazaja ;)

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-02-24 23:53:55

    ja lubieśobie ziemniaczki zesmażyć na patelni ze skwareczkami, tylko nie wegetę a pieprz i paprykę ostrą dodaję:)) Lub ryż na patelni podgrzać i do tego wbić jajko, oczywiście odpowiednio przyprawić.

  • Autor: kasia d Data: 2006-05-29 11:28:33

    no taaak, tluczone ziemniaczki z poprzedniego dnia odsmazone na patelnie. pycha pycha :)

  • Autor: ABA Data: 2006-02-25 01:32:00

    Ja i moja rodzinka lubi spagetti z sosem pomidorowym. W przeciągu 10 minut danko gotowe.

  • Autor: ekkore Data: 2006-02-25 08:49:16

    ziemniaki z kefirem (bo zśiadłe mleko się juz nie zobi), ew. jak uda się kupić z mlekiem ukwaszonym - pycha.
    Moje dzieci - i to moze być 7 razy w tygodniu - ugotowany makaron polany śmietaną.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-02-25 10:27:22

    ja uwielbiam placki ziemniaczane z cukrem, u mnie w domu tak sie jadalo z dziada pradziada.Uwazam, ze polaczenie smaku cebulki i smazonymi ziemniakami z cukrem jest fantastyczne i mimo tego, ze jadalam placki we wszystkich mozliwych wariantach (z konfitura, musem jablkowym, z sosami miesnymi, z grzybami) to te z cukrem sa najlepsze!!
    Pozdrawiam,M.

Przejdź do pełnej wersji serwisu