Forum

Kuchenne porady

jabłecznik

  • Autor: dawidol00 Data: 2006-03-11 14:15:00

    Wydawało mi się, że widziałam gdzieś w przepisach, chyba Borgii, ale nie jestem pewna, przepis na jabłecznik z taką migdałową polewą. Nawet było do tego zdjęcie. Teraz nie mogę tego znaleźć. Czy to możliwe, żeby przepis gdzieś zniknął? Może ktoś wie o jaki jabłecznik mi chodzi.

  • Autor: till Data: 2006-03-11 14:28:56

    Chyba Borgia robi wiosenne porządki w przepisach . Mam nadzieję , ze ciasto powróci ... i cała reszta też...

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-03-11 23:51:15

    oj nie radzę zaczynać z tym jabłecznikiem..........bardzo ale to bardzo uzaleznia, działa prawie jak narkotyk, jest przepysznie, przepyszne.

  • Autor: dawidol00 Data: 2006-03-12 11:58:57

    Tak właśnie myślałam, że przepyszny. Tylko, gdzie ja go teraz znajdę.

  • Autor: aryt Data: 2006-03-12 01:03:15

    Może przyda się przepis
    Jabłecznik z polewą marcepanową

    Składniki na 20 porcji:
    19 czubatych łyżek mąki (38 dag),
    10 płaskich łyżek masła lub margaryny (20 dag),
    3/4 szklanki cukru (18 dag),
    6 jajek,
    2 łyżeczki proszku do pieczenia,
    otarta skórka i sok z jednej cytryny,
    szczypta soli,
    1 i 1/2 pojemnika (30 dag) śmietany kremówki,
    1,3 kg jabłek,
    1 opakowanie (20 dag masy marcepanowej),
    10 dag siekanych migdałów,
    10 dag cukru pudru,
    1 torebka budyniu migdałowego lub waniliowego),
    40 ml calvadosu lub winiaku,
    tłuszcz do blachy.
    Utrzeć tłuszcz z cukrem, wbić 4 jajka. Wlać 1/2 pojemnika śmietany, dodać sól i otartą skórkę z cytryny. Dodać mąkę i proszek do pieczenia, wymieszać. Jabłka umyć, obrać, pokroić na ćwiartki. Usunąć środki, a miąższ pokroić na cząstki. Skropić sokiem z cytryny. Oddzielić białka od żółtek pozostałych jajek. Utrzeć żółtka z marcepanem, połączyć z resztą śmietany. Dodać budyń i migdały, wymieszać z ubitym białkiem. Wyłożyć ciasto na posmarowaną tłuszczem blachę. Obłożyć gęsto jabłkami, pokryć polewą marcepanową. Piec ciasto około 45 minut w temperaturze 175 stopni. Po upieczeniu posmarować jabłecznik cukrem pudrem utartym z calvadosem

Przejdź do pełnej wersji serwisu