Forum

Kuchenne porady

co to jest orkisz?

  • Autor: ekkore Data: 2006-03-15 08:49:13

    pytanie jak w tytule - skad to wziąć i ewentualnie jak wygląda - z opisu wynika, ze jest w ziarnach.

  • Autor: kawka Data: 2006-03-15 09:00:28

    Witam, kiedyś w piekarni widziałam chleb orkiszowy. Wiem tylko, że jest to kasza lub mąka z pszenicy albo jęczmienia

  • Autor: Cewa2 Data: 2006-03-15 10:26:41

    Jest to ziarno pszenicy, bardzo pożywne, zawiera dużo białka. Można je dostać w sklepach z żywnością ekologiczną, np. www.naturo.pl. Pozdrawiam.

  • Autor: saba123 Data: 2006-03-19 17:34:04

    Odmiana pszenicy którą już nasi praprzodkowie Słowianie uprawiali w Biskupinie (odkryli ten fakt archeolodzy). Jest to pszenica w/g  tego co wyczytałem w internecie bezglutenowa i doskonała dla tych co chcą zrzucić wagę , poza tym bardzo zdrowa. Gluten zawarty w pieczywie na bazie mąki "normalnej" pszenicy powoduje tycie.Jakiś lekarz w TV zachęcał ostatnio do spożywania orkiszu. Niestety nasze kochane "Wielkie Żarcie" nie dysponuje jeszcze żadnymi pszepisami dot. orkiszu ale być może że ktoś coś ma w zanadrzu na ten temat i zamieści jakieś ciekawe propozycje.
     Ale wpisz sobie w wyszukiwarkę "google" orkisz i jest sporo na ten temat.   

  • Autor: ekkore Data: 2006-03-19 19:26:50

    spora ilosć przepisów chlebowych z niemieckiej stronki właśnie bazuje na orkiszu. Jak nabędę go, przepisy wypróbuję to wtedy będę je przetłumaczone wpisywać z linkiem do oryginału.

  • Autor: gena Data: 2006-03-19 21:57:43

    Kupuje chleb z orkiszem bardzo dobry.

Przejdź do pełnej wersji serwisu