Forum

Gawędy o jedzeniu

Kochani

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-03-21 16:49:41

    ale sie rozmarzylam--- tak, tak pyry z gzikiem, pyry z rosolem, mlode kartofelki z fasolka polana maslem z bulka i zsiadle mleko, albo pierogi ruskie z siadlym mlekiem lub maslanka. Sernik babci, chlebek zwany tureckim z maselkiem, mleko prosto od krowy u cioci na wsi, makaron z serem lub jagodami, pierogi z owocami- szczegolnie z wisniami, koktaile z kefiru i mrozona kawa - o ile mi mama pozwolila sprobowac. ... Swiezy swojski chleb z maslem i swojska kielbasa, mielonka... Eh gdzie te czasy

  • Autor: skolopendra Data: 2006-03-21 22:58:04

    ...i prawdziwe wiejskie babcine ciasto, na jajach od prawdziwych kur, na prawdziwym maśle. Nie zapomnę tego smaku, ale niestety nie da się go powtórzyć... eeech...

  • Autor: lajan Data: 2006-03-22 04:29:07

    Wwwwwwwwwwrrrrrrrrrrrr, dziewczyny! Co się tak od rana  mścicie na mnie. Też to lubię......

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-03-22 07:20:26

    kiedys dawno, dawno temu pojechałam z moim 5-6letnim wtedy synem do rodziny na wieś.Dziecko poprzyglądało sie wszystkiemu i rzekło: Wam to dobrze, jajka od kury mleko od krowy a my to wszystko ze sklepu....................

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-03-22 14:38:42

    no wlasnie ze sklepu, a moj syn jak byl maly na moje stwierdzenie ze mu nie kupie 11123-go autka bo nie mam na to pieniedzy spojrzal na mnie z politowaniem zamachal oczami i powiedial bardzo powaznie: "Mama ic do matu on ci da" co oznacza:"Mama idz do bankomatu on ci da". Ot dziecieca filozofia

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-03-22 14:41:02

    ach, lajan, my nie torturujemy my inspirujemy

  • Autor: Janek Data: 2006-03-22 17:37:03

    Doda, chyba nie Wiesz za co Kain, Abla zabił?....

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-04-04 09:25:13

    a wiem, wiem

  • Autor: Janek Data: 2006-04-04 12:09:27

    ...no to na drugi raz nie budź głodnego...............

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-04-04 13:32:57

    Użytkownik Janek napisał w wiadomości:
    > ...no to na drugi raz nie budź głodnego...............
    ee tam kotek leniuszek ....(jeszcze??)

  • Autor: erka Data: 2006-03-23 15:27:13

    Slinka mi poleciala jak mojemu psu. Zawsze twierdzilam, ze proste jedzenie jest najlepsze.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-04-04 09:50:05

    No wlasnie ale tylko wtedy gdy skladniki sa naprawde dobrej jakosci. Mieszkam za granica i teskni mi sie czesto za polskim jedzeniem. Jak przyjezdzam do Polski to sie moja Mama za glowe lapie. Dlaczego: no bo ona wyjezdze z szyneczka i pieczenia a ja? No mnie sie marzy to co wczesniej napisalam albo tez kaszanka, bialy ser (taki do krojenia), czeresnie, wisnie i wszelkie owoce jagodowe jesli jest sezon bo u mnie sa ale bardzo drogie i nie zawsze smakuja jak powinny, bub (tak,tak), fasolka zwana mamutem,pomidorki malinowki (u mnie nie ma wcale takich. Moglabym jeszcze wiele wymienic: takie zwykle zeczy jak chocby slonecznik taki swiezutki nie jakis suszony albo kukurydza "z gara"...a o kiszonych albo malosolnych ogorkach juz nie wspomne...

    Ach i co jeszcze odkrylam: w Polsce kartofle sa duuuzo smaczniejsze niz gdzie indziej. Moj maz-niepolak mowi ze smakuja tak jak w Meksyku gdzie byl kiedys na urlopie. A w sumie Meksyk to jakby nie patrzyl to ojczyzna kartofli. Ja podejrzewam ze w Polsce uprawia sie jeszcze starsze, smaczniejsze odmiany kartofli. Tu kartofle musza byc ladne, dlugo sie przechowywac i miec malo "oczek" dla lepszej przetworki, smak jako kryterium jest na szarym koncu w tzw. normach.

    Acha i jeszcze mala anegdotka: Wiecie jak w regionie mojego meza mowi sie na kaszanke zasmazana z cebulka? Trupek Babci (doslownie tlumaczac martwa babcia) ....no to smacznego

  • Autor: Janek Data: 2006-04-04 12:17:12

    ...niezły jajcarz z Ciebie.... akurat na dziś kupiłem kaszanke......bede miał ubaw....Jeśli chodzi o ziemniaki to w Meksyku jest ohoho ...odmian, tak jak i czosnku. W samej Hiszpani jest kilka odmian czosnku, np. nie tak piekący, o lekko " jabłowatym " aromacie.... Tylko w naszych sklepach ..."pospolite ruszenie"...
    Zaraz bedę szykował babcię do sekcji.......

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-04-04 13:30:04

    no to Janek ...smacznego. A moja anegdotka jest naprawde prawdziwa tez sie usmialam i nie bardzo wiedzialam w pierwszej chwili czy mi jeszcze "trupek Babci" zasmakuje.Pozdrawiam bardzo serdecznie i....trzymaj sie!

  • Autor: Janek Data: 2006-03-23 18:05:17

    Litości, ja musze zgubić pare kilo .... ..........a po Waszym gadaniu żreć mi się chce ...Żona kupiła mi śledzie (kocha mnie!!!!)

  • Autor: bietkaa Data: 2006-03-26 15:36:59

Przejdź do pełnej wersji serwisu