Forum

Kuchenne porady

SZybkie obiadki

  • Autor: piola Data: 2006-03-24 08:54:54

    Kochani, szukam inspiracji na szybkie w przygotowaniu obiadki, bo juz mi się pomysły kończą. wiecie jak to przy dzieciach :-)), czasu malutko, Majeczka jest dzieckiem towarzyskim i często gęsto nie śpi, zdarza się, że chce się przytulać do mamusi, dlatego potrzebuję jakiś pomysłów.
    Na pewno zupki są szybkie ale co jeszcze doradzicie? No coś takiego co się nada dla karmiącej :-)).
    Kto pomoże??

  • Autor: Cewa2 Data: 2006-03-24 10:12:53

    Wiem coś o tym :))
    Szybko robi się: jajko sadzone z ziemniakami posypane szczypiorkiem, ziemniaki ze skwarkami i kefirem (najlepiej smakują młode), kalafiory lub brokuły panierowane w bułce i w jajku polane masełkiem stopionym z bułką tartą.
    Hmmmm aż mnie się jeść zachciało...

  • Autor: lucia75 Data: 2006-03-24 10:44:49

    A co powiesz na ryż ugotowany na mleku i do tego usmażone jabłka z cukrem i odrobinką cynamonu.
    Szybko,smacznie i nie zaszkodzi maleństwu.Pozdrawiam.

  • Autor: Gunia28 Data: 2006-03-24 12:48:51

    Cebule poddus na oleju, dodaj pokrojona posypana: sola ,vegeta i mąką pierś z kurczaka podsmaż ,dolej wody duś do miękkości dodaj śmietany do smaku . Mojej  córci karmionej piersią (ma trzy miesiące) to danie nie szkodzi ,a starszej bardzo smakuje mięsko i ziemniaczki polane sosikiem.Do tego marchew duszona. Bardzo dobra jest też  pieczona łopatka wieprzowa .Ja biorę taki kawałek dwu kilogramowy , który po upieczeniu i wystudzeniu  dziele na mniejsze porcje i mięsko pokrojone w plastry jemy z ziemniaczkami ,albo kroje w kostke i mieszam z makaronem i sosem z pieczenia .Pozdrawiam

  • Autor: Kika2 Data: 2006-03-24 17:28:28

    Tyle już przepisów wypróbowałam z tej strony WŻ i najbardziej pociągają mnie takie przepisy wg których robi się obiad szybko.Poczytaj ostatnio dodane moje komentarze te dania są szybkie i pyszne (nie wiem czy Tobie jako karmiącej będą odpowiadały)

  • Autor: ABA Data: 2006-03-24 20:35:25

    Piolu ja Ci mogę doradzić takie dania obiadkowe bardzo szybciutkie:
    1- wątróbka drobiowa z ziemniaczkami i surówka z kapustki pekińskiej.
    2- Potrawka drobiowa. Z rosołku wyjmuje się miesko i warzywka.
        Wszystko się drobi na mniejsze części. w garnuszku zagotować ten rosołek.
        Zabielić mąką dodać to mięsko i warzywa oraz posiekaną natkę.
        Doprawić do smaku. Podać z kartofelkami i kiszonym ogórkiem.
        Z rosołku mozna zrobić zupke pomidorowa z ryżem.
    3- Makaron spaghetti z sosem pomidorowym.
    4- Bitki z piersi kurczaka, kasza i buraczki lub marchewka z groszkiem.
    5- Naleśniki z dżemem lub z serem na słodko polane śmietaną.
    6- racuchy z jabłkami.

    Tyle mi przyszło na myśl.
    S M A C Z N E G O

  • Autor: piola Data: 2006-03-25 20:54:47

    O widzicie jak to dobrze czasami z kimś podyskutować. W ten sposób przypomniałyście mi o jajku sadzonym i moich ukochanych ziemniaczkach smażonych.
    A w kwestii ryżu gotowanego na mleku to powiedzcie prosze w jakich proporcjach się ten ryż gotuje ?

Przejdź do pełnej wersji serwisu