Forum

Kuchenne porady

Ciasto bez mąki

  • Autor: woila Data: 2006-03-27 23:08:03

    W sobotę zrobiłam eksperyment i upiekłam ciasto bez mąki, zamiast niej dałam mielone migdały. W zasadzie było niezłe ale jakieś trochę tłuste, być może nie potrzebnie dodałam masło. Prawdę mówiąc szukam gotowego, sprawdzonego przepisu na ciasto bez mąki, może ktoś posiada taki, ewentualnie może mi wskazać stronkę. Następnym razem spróbuję z wiórkami kokosowymi, ciekawe czy będzie "zjadliwe"?

  • Autor: nulka5 Data: 2006-03-27 23:25:35

    Hej. Ja nie znam przepisu, ale tez bym chetnie prosila:)

    Natomiast w ulubionych mam zapisane "Ciasto pomaranczowe bez maki". Autor: miaow
    tutaj jest link (mam nadzieje ze to nie jest zakazane?;) )
    http://wielkiezarcie.com/przepis9775.html

  • Autor: Glumanda Data: 2006-03-28 08:55:50

    Hallo nulka5 tu Glumanda, przed chwilka odpisalam ci na forum (jestes w Seulu) - mam nadzieje ze chociaz maka tam jest ;)  Podam Wam jeden przepis na bardzo dobre ciasto z orzeszkow laskowych z kremem jogurtowym.  Robi je zawsze moja Bratowa _ Asia. 


    Skladniki: 5 jajek, 200g cukru, 300g mielonych orzechow laskowych, 1 lyzeczka od herbaty proszku do pieczenia
    Krem i owoce: 1sloik kompotu z wisni, 400g slodkiej kremowki, 1neutralny bialy jogurt, 2paczuszki (nie wiem jak to sie nazywa- jakos smietono-stoj albo cos w tym stylu) 3-4 lyzki stolowe cukru pudru. 1galaretka instant (czerwona?jaka chcecie robi sie ja z soku wisniowego wiec kolor nie gra specjalnie duzej roli!)
    Cale jajka ubic z cukrem na krem. Orzechy wymieszac z proszkiem i dodawac stopniowo lekko mieszajac. Wylozyc ciasto do natluszczonej i wysypanej maka lub bulka tortownicy (26 cm Sr.) Piec w uprzednio nagrzanym piekarniku 175°C ok.45 minut.
    Ciasto po upieczeniu ostudzic zalozyc specjalny krazek zeby galaretka nie uciekla (nie wiem jak to nazwac?) to jest taki metalowy kolnierz na ciasto, jak sie tego nie mozny ponownie uzyc brzegu z tortownicy.
    Przygotowac galaretke na soku z wisni dodac do niej wisnie i polozyc to na wierzchu ciasta.
    Smietane ubic na bardzo sztywno a jogurt wymieszac z cukrem pudrem i lekko wmieszac do smietamy. Nastepnie wylozyc smietane na owoce z galaretka.
     Calosc schlodzic minimum 2 godz. w lodowce. Smacznego (mozecie sprobowac samego ciasta, bez tych wszystkich owocow i smietan ale smakuje bardzo ciekawie i tak i tak! Glumanda

  • Autor: woila Data: 2006-03-29 22:00:50

    Glumando czy to ciasto przypomina biszkopt czy jest zupełnie inne? Interesuje mni, bo jeśli tak, to potem można dowolnie modyfikować dodatki, tj galaretki, owoce itp. Jesacze pytanko: czy można je przekroić - czy się nie rozpada? Dzięki za przepis i proponuję wrzucić do przepisów - łatwiej wydrukować... 

  • Autor: Glumanda Data: 2006-03-30 14:31:05

    To ciasto przypomina troche biszkopt ale jest wilgotniejsze. Sprobuj zrobic z polowy ilosci na probe bez dodatkow. Bardzo orzechowo smakuje. A z dodatkami to masz zupelna racje wg gustu i uznania. Pozdrawiam

    .

Przejdź do pełnej wersji serwisu