Forum

Kuchenne porady

tłuszcz w polewie

  • Autor: Angelikabg Data: 2006-03-29 19:22:50

    Witam
    Mam problem z polewą czekoladową. Po jej zrobieniu wytrąca się tłuszcz. Dlaczego? Jak można tego uniknąć i co zrobuić gdy to już się stanie?
    Pozdrawiam
    Angelikabg

  • Autor: ekkore Data: 2006-03-29 19:27:42

    Nie używać palmy, bo ona ma takie dziwne właściwości. Do polewy dobra jest Kasia lub masło

  • Autor: Angelikabg Data: 2006-03-29 20:24:36

    Czyli problem w tłuszczu, a konkretnie w jego rodzaju. Dziękuję ekkore

  • Autor: klio Data: 2006-03-29 21:15:41

    A czy przypadkiem nie podgrzewasz za bardzo? Spróboj robić polewe wswatwiając garczek w większy rondelek z gotująca się wodą.

    klio
    ~(*_*)~

    <<Lenistwo matką wynalazku!>>

  • Autor: Janek Data: 2006-03-30 11:52:46

    ...a czym jest "potrzeba"...???????

  • Autor: klio Data: 2006-03-30 19:42:22

    To wymówka dla lenistwa!

    klio
    ~(*_*)~

    <<Lenistwo matką wynalazku!>>

  • Autor: ABA Data: 2006-03-29 23:18:13

    Jak tylko zauważysz, że się tłuszcz wytrąca to dodaj łyżeczkę śmietany może byc 18% lub jak nie masz to wody i mieszaj aż do uzyskania gładkiej masy. Powinno pomóc. Ja używam w domu tylko Palmę. Nigdy nie mam z polewą żadnych problemów. Powodem wytracania się tłuszczu są źle dobrane proporcje tłuszczu, kakao i cukru.
    Pozdrawiam (~_~) ABA

  • Autor: ekkore Data: 2006-03-30 09:48:55

    Wiesz Aba - mój przepis na polewę wychodzi z każdej innej margaryny tylko nie z palmy - zawsze jak dam palmę to osobno tłuszcz osobno masa. a odkąd odkryłam polewę ireny sikory z czekolady żadna inna nie ma szans - jak potrzebuję miękką  wtedy daję czekoladę mleczną, jak twardą to gorzką, a jak taką w sam raz i dla dzieci wtedy jedną mleczną i jedną gorzką.

  • Autor: Smosia Data: 2020-01-29 19:43:15

    Oooo, ciekawa polewa, tylko mleko w proszku muszę kupić.
    A może mleczko kokosowe dodać? Mam zapas, to kiedyś wypróbuję.
    Dzięki:)

  • Autor: mlena Data: 2006-03-30 09:59:28

    Bardzo często miałam ten sam problem od kiedy zaczełam kupować gotową twardą polewę firmy Schwartau, problem znikl - wystarczy ja tylko zanurzyc w gorącej wodzie na 10 - 15 minut i gotowe. W handlu mozna ja kupić w róznych smakach i kolorach.
    Polecam Mlena

  • Autor: Angelikabg Data: 2006-03-30 14:19:56

    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Polewę robię z książki siostry Anastazji, jej przepisy zawsze mi odpowiadały. Margaryny używam z "Biedronki" i sprawdza się dobrze w ciastach, ale polewa... szkoda mówić. Nie gotuję zbyt długo (na wolnym ogniu do zagotowania). Jak siemi zaczynał wytrącać tłuszcz to na nowo podgrzewałam i dodawałam wody, ale historia wciąż się powtarzała. Mieszkam na wsi, więc kupno gotowej polewy nie koniecznie wchodzi w rachubę. Ale skorzystam z rad i spróbuję zrobić polewę z przepisu pani Ireny Sikora - podobały mi sie jej przepisy.
    Pozdrawiam wszystke "pomocne dłonie":-)

  • Autor: ekkore Data: 2006-03-30 15:54:27

    z biedronkowej "Tortowej" polewa ci nie wyjdzie - widać to już po sposobie roztapiania się margaryny. Najlepiej zastosuj masło lub mix jakiś - one ładnie się łączą.

  • Autor: gena Data: 2006-03-30 16:57:44

    Niektóre margaryny po roztopieniu składają się w połowie z wody może to być przyczyną że polewa nie wychodzi

  • Autor: klio Data: 2006-03-30 19:44:43

    Ja zawsze robiłam i nadal robie z palmy. Tylko kiedyś zagotowywałam. Nigdy nie wychodził. Aż w końcu przestłam doprowadzać do tak wysokiej temperatury i jest dobrze :)
    Na pewno znajdziesz swój sposób.


    klio
    ~(*_*)~

    <<Lenistwo matką wynalazku!>>

  • Autor: efeb13 Data: 2020-01-28 22:57:09

    Wystarczy dodać bardzo gorącego mleka i energicznie mieszać. Polewa jest uratowana.

Przejdź do pełnej wersji serwisu