Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

dzieci kontra cebula i czosnek

  • Autor: bea39 Data: 2006-03-30 09:48:39

     Dość dużo używam cebuli i czosnku przy przyrządzaniu mięska.Niestety obecnośc cebulina talerzu wywołuje u moich latorosli dośc nieoczekiwane reakcje. I nie pomagają wtedy żadne tłumaczenia typu;witaminki, zdrowie, dziąsła itp.
    W kuchni często improwizuję, ostatnio mając do dyspozycji tylko piersi drobiowe, cebule i czosnek( niedziela do sklepu daleko, sami wiecie jak to jest)>Dusiłamwięc te piersi w czosnku i cebuli.No dobrze ale co zrobic potem z cebulą? wpadłamna pomysł, żeby po prostu zmiksowaćją takjak robię to gotując zupę cebulową. I wiecie co? Talerze zostały WYLIZANE dosłownie i z dokładką.
    Potwierdza sie powiedzenie,czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal!! 

  • Autor: lucia75 Data: 2006-03-30 10:59:29

    U mnie jest dokładnie tak samo .Jak ugotuję królika to mówię że jest to kurczak .Jak wątróbka to tylko w sosie bo wtedy myślą że jedzą gulasz! ACH, TE DZIECIACZKI !!

  • Autor: gena Data: 2006-03-30 22:53:27

    Zupa pieczarkowa jest nie jadalna ale krem z pieczarek to jest ulubione jedzonko.

  • Autor: Hormiga Data: 2006-03-31 15:05:16

    calkowita prawda! moja mama też kombinowała żebyśmy zjedli to co jest ;) A jak mówiliśmy, że za dużo zupy i nie damy rady wszystkeigo zjeść, to następnym razem dostalismy zupkę nie w talerzach, ale w miseczkach (o takiej samej pojemności - o czym jako małe brzdące nie wiedzieliśmy). i oczywiście cała zupka znikała w ciągu kilku minut

  • Autor: piszanka Data: 2006-04-06 14:25:46

    a ja muszę się pochwalić,moja córcia  ma 8 lat,ale od samego małego uwielbia cebulę surową,czosnek i  tego typu rzeczy raczej nie lubiane przez dzieci.Np cebulke obiera sobie z łupinki i je jakby to było jabłko albo jakaś inna smakowita rzecz.

  • Autor: Acha Data: 2006-05-06 14:51:20

  • Autor: lajan Data: 2006-05-07 05:37:19

    Surową cebulę pokroić na ósemki, maczać w musztardzie i zjadać jako dodatek do kanapki. Pycha. Nie gryzie w język czy też oczy. Nie posiada wtedy  ostrego smaku.

Przejdź do pełnej wersji serwisu