Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

pomocy moje pelargonie zółkna i usychaja....

  • Autor: merry Data: 2006-03-30 20:16:36

    kupiłam młode pelargonie ale chyba nie doczekaja wiosny bo mi uschną i nie wiem dlaczego?podlałam je juz nawozem ale nie jest nic lepiej ,moze ktos wie co mozna jeszcze zrobic?

  • Autor: terwila Data: 2006-03-30 22:31:41

    Witaj- spróbuj jeszcze przesadzic do nowej ziemi moze sa przelane a moze robak jest w ziemi i niepodlewaj teraz nawozami-pozdrawiam

  • Autor: Asia Laskowska Data: 2006-03-31 08:15:21

    Jeżeli roślina jest przelana trzeba ją szybko wyjąć z doniczki wraz z ziemią i postawić na kilku warstwach rozwinięteco papieru toaletowego lub ręcznika papierowego. Gdy woda odsiąknie przesadz do trochę większej doniczki i   nie podlewaj a po 3 dniach podlej jakimś środkiem grzybobójczym (Previcur) i koniecznie muszą mieć dużo światła uważaj na stężenie bo do podlewania jest większe. po tem znowu trochę nie podlewaj i zobacz co będzie szanse są 50|50 %pozdrawiam przepraszam trochę mi się myśli rozjechały,,,

  • Autor: Glumanda Data: 2006-03-31 09:48:39

    Na moje oko, to te pelargonie dostaly za duzo nawozu. To tak jak malemu dziecku dac golonko do zjedzenia.... Sprobuj je, jak radza juz tez inne kolezanki, dac do innej ziemi i niczym narazie nie nawozic, moze sie opamietaja. Narazie im sie odbija odzywkami i zbladly.

  • Autor: Janek Data: 2006-03-31 09:58:59

    Hey,....ja tez kiedys za dużo nawozu pobrałem ....tylko byłem pięknie zielony. Coś tu nie tak....... aha, ja nie pobierałem korzeniem...

  • Autor: Glumanda Data: 2006-03-31 10:26:25

    No to niezły z ciebie!!! Ja kiedys "spaliłam" pięknie kwitnącą trzykrotkę. To jest tak: Zieloni - żółkną ; a żółci - zielenieją (mimo że biała rasa - kolor skóry najbardziej przypomina żółty! Dlatego Indianie nie mogą pić wody ognistej, bo czerwone zmieni się w brązowe i byli by Murzynami! Nie pytaj co dziś jadlam na śn...iada...nie uuup. Na korzeń trzeba szczególnie uważać żeby nie usechł, nie wolno za dużo nawozić! ;P

  • Autor: Janek Data: 2006-03-31 09:56:14

    1-sza rada ...nie kupuj kwiatów doniczkowych super-marketach..., a podejrzewam,że tak zrobiłaś...

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2006-03-31 16:51:12

    No niestety ta prawda sie sprawdza kwiaty doniczkowe kupowane w marketach krotko zyja(choc nie zawsze na 100%sie sprawdza).Pracowalam ladnych kilka lat w kwiaciarni i te kwiaty z kwiaciarni (mowie o doniczkowych)nabyte wydaje mi sie ze maja lepsza jakosc dlatego ze zawsze przed nabyciem sa starannie wybierane i przegladane zanim sie je kupi na gieldzie.W duzych marketach sa kupowane na ilosc nie na jakosc zreszta markety moga sobie na to pozwolic i nie sa starannie pielegnowane.Czesto jak bylam w markecie to zagladalam na kwiatki i niektorych mi bylo szkoda albo za suche albo przelane.Dlatego staram sie nie kupowac kwiatow doniczkowych w marketach.Pozdrawiam wszystkich

  • Autor: alman Data: 2006-04-01 18:03:19

    Od dwóch lat kupuję na wiosnę pelargonie do skrzynek balkonowych w Tesco. Kupuję w takich mini pojemniczkach po 6 szt. I zawsze pięknie rosną. Oczywiście kupuję jak już można je sadzić na balkonie i od razu sadzę w skrzynkach. W tym roku przechowałam stare egzemplarze i miałam z nich zrobić sadzonki, ale przezimowały w fatalnym stanie, tak więc znów pójdę do Tesco i kupię. Są tam taniutkie i można sobie pozwolić  nawet na kupno co roku zamiast się uciskać z tym przez całą zimę a potem efekt marny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu