Forum

Kuchenne porady

komunia

  • Autor: asiulkak Data: 2006-04-04 21:54:18

    Mam niedługo komunie i jak zwykle problem z meni  kiedys było tu na wielkim żarciu takie gotowe propozycje  na rozne okazje ale nie moge znalesc wiec zwracam sie z prosbą  o propozycje co moge podac  dziekuje 

  • Autor: olusia1 Data: 2006-04-04 21:58:43

    Ja na szczęscie nie robię w domku , bo pewnie też bym miała taki problem a z ciast to robię sernik , bezowiec, cycki murzynki , ambasador, oczywiscie torty jeden okrągły a 2 w kształcie ksiązki , oczywiscie moje ule, orzeszki i ciasteczka takie przez maszynkę :)

  • Autor: skolopendra Data: 2006-04-04 22:08:58

    Ja też mam komunię i robię sama w domu. Zaczynam się zastanawiać nad menu. Znajoma kucharka podsunęła mi pomysł na de'vollaie (nigdy nie wiem jak się to pisze) z marchewką i zieloną pietruszką w środku. Czy jedliście już takie? Podobno są najlepsze. Mam zamiar wypróbować.

  • Autor: klio Data: 2006-04-04 22:33:54

    to jest zestaw :D
    http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=39577&post=39577&offset=15

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: lucia75 Data: 2006-04-05 09:32:13

    witam serdecznie !Ja miałam komunie synka w zeszłym roku i robiłam ją w domu.Jeśli mogę podpowiedzieć to na obiad robiłam rosół z makaronem ,2 danie:ziemniaczki,surówka,buraczki,czerwona kapusta ,rolady wieprzowe nadziewane mięsem mielonym i pieczarkami, roladki drobiowe nadziewane poami i serem żółtym,kotlety schabowe ze śliwka kalifornijską owinięte plastrami boczku, zwykły kotlecik i filet z indyka nadziewany mięskiem figami i morelami pieczony w całości , udka z kurczaka smazone.Potem był tort  i 3 ciasta ;z masą, sernik, makowiec  no i oczywiście mnóstwo różnych ciasteczek (było dużo dzieci).Potem zimna płyta: rolada boczkowa, schab z morelą, golonko z piwa, karczek pieczony.  byl półmisek z serami kilka rodzajów pleśniowych i między tym rolada serowa z szynki i serków topionych. Szynka w galarecie z chrzanem i sałatki: porowa, z brokuł,wiosenna, z tuńczyka, sledziowa, pieczarkowa , z kurczaka w ziołach. robiłam wszystko z mamą sama.zrobiłyśmy duzo potraw ale wszystko  z pół porcji żeby dużo nie pozostało. Pozdrawiam i powodzenia. 

  • Autor: Wiola1 Data: 2006-04-05 11:37:33

    Lucia, czy mogłabyś podać przepis na tą szynkę w galarecie z chrzanem?

  • Autor: lucia75 Data: 2006-04-05 15:58:29

    oczywiście ja robie tak:szynka konserwowa(konieczni,duże ładne plasterki),nakładamy na nią chrzan ze słoika z posiekanym jajkiem i odrobiną majonezu,dokładnie wymieszane.Tak przygotowaną szynkę zwijać w ruloniki i układać na półmisku na którym  to będzie podane.    Osobno zagotowac 1l wody z wegetą .Żelatynę zamoczyć osobno w wodzie i rozpuścić .Ugotowaną wodę z wegetą przecedzić połączyć z żelatyną i kiedy będzie tężeć zalewać szyneczki tak aby je pokryło . Dać do lodówki ,niestety nie powinno się tego długo przechowywać .Mam nadzieję że pomogłam.pozdrawiam.

  • Autor: Wiola1 Data: 2006-04-07 12:45:21

    Bardzo dziękuje, ja podobnie robię schab pieczony faszerowany w galarecie, tylko  do tej masy jajecznej dodaje jeszcze natkę pietruszki drobno posiekaną, a z szynką będzie szybciej.

  • Autor: MonikaK Data: 2006-04-05 11:14:36

    W tamtym roku na komunię chrześnicy robiliśmy taką roladę http://wielkiezarcie.com/przepis16344.html pozdrawiam :)

  • Autor: maniuś Data: 2006-04-05 12:01:19

    Może sobie wybierzesz coś z tego linku http://wielkiezarcie.com./forum_watek.php?id=39577&post=39577&offset=0
    pozdrawiam i życze miłej uroczystości

  • Autor: stasiamm2 Data: 2006-04-15 08:41:58

    Oj Asiulka, Asiulka....Zrobisz kilka sałatek,tradycyjne podasz obiadek z kurczaczkiem i jakimś tam kotlecikiem i ciasteczko kup u nas w cukierni,bo nigdzie tak nie pieka jak tu..I sprawa załatwiona.

Przejdź do pełnej wersji serwisu