Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

UROCZYSTOŚĆ RODZINNA na okropnym trawniku

  • Autor: danasieradz Data: 2006-04-19 14:38:35

    w  wakacje  mam urocz. rodzinną,zbieranie pysznych potraw i przekąsek to z WAMI żaden problem,ale stoliki miały być na powietrzu-i to jest problem-trawnik jest po zimie w opłakanym stanie.Przyznam się ,ze kupiliśmy 2 owczarki niemieckie jesienią no i nie były zamknięte w kojcach =one też mi go doprawiły.Może ktoś wie ,czy można stary trawnik przysypać 10 cm.warstwą ziemi i zasiać na nowo.Czy zdąży urosnąć.PROSZĘ O RADY.

  • Autor: marinik Data: 2006-04-19 14:45:28

    Wg mnie nie trzeba az takiej warstwy nowej gleby - wystarczy wyrównać i jednak wykorzystać to co się ostało ze zniszczonej trawy.. Trawa szybko rośnie i szybko się regeneruje, tyle, ze młoda jest delikatna, zatem psy z pewnością nie moga po niej biegać. Jeśli dasz jej stosowna ochronę to do wakacji na pewno będziesz miała gęsty trawnik. Azofoską ją tez wspomóż.

  • Autor: Janek Data: 2006-04-19 14:48:53

    Wyrównaj tylko "dołki" , zasiej łaty. W porzadnych sklepach ogrodniczych poradzą Ci jak to sie robi. To troche pisania ...i nie na wszystko miożna od razu odpowiedzieć. A naprawa...zobacz jak naprawiaja boiska piłkarskie.

  • Autor: emiloos Data: 2006-04-19 14:51:05

    Dosypywałam ziemi zawsze na kompletnym klepisku a tam gdzie jeszcze trawa rosła to tylko leciutko posypywałam ziemią rozrzucając ją rękami i na to dopiero trawkę żeby miał przynajmniej na początek w co się wczepić. Aha, nie zapomnij wcześniej dobrze trawnika wygrabić.  Potem tylko trzeba było lekko podlać i trawka rosła :-) Do wakacji powinnaś mieś już uzupełnione ubytki.

  • Autor: lajan Data: 2006-04-20 04:29:34

    I te rady wystarczą, Zagrabić, dosiać trawy i spokojnie czekać. Polecam Ci miesięcznik DZIAŁKOWIEC z tego roku. Specjalne wydanie nr.2  szczegółowo opisuje jak chronić  i odnowić trawnik.

  • Autor: danasieradz Data: 2006-04-20 13:42:24

    dzięki za rady ,zastosuję się do nich.POZDRAWIAM.

Przejdź do pełnej wersji serwisu