Forum

Kuchenne porady

maszyna do chleba

  • Autor: maniuś Data: 2006-04-22 14:10:02

    Wyczytałem wiele przepisów na temat robienia i pieczenia chleba w takiej maszynie, chciałbym zakupić takie urządzenie
    ale niewiem czy to dobra rzecz i gdzie można takie cacko nabyć i czy warto piec w takim urządzeniu,
    czy może lepiej tradycyjnie w keksówkach w piekarniku. Napewno ktoś z was posiada taką maszynke, więc proszę o porady.
    pozdrawiam

  • Autor: jasia Data: 2006-04-22 14:34:25

    Maniuś, wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz słowo " maszyna", a pokaże ci się wiele wątków poruszanych na forum, na ten temat.
    do tego masz jeszcze linka : http://wielkiezarcie.com/artykul.php?id=3
    jasia

  • Autor: Gapa_1410 Data: 2006-04-22 17:36:34

    Drogi Maniusiu,
    ja posiadam takowy sprzęcik- maszynę do chleba firmy AFK. Moim zdaniem jest to świetne urządzenie. Tylko, że rodzina mi sie jakby pomniejszyła i teraz chyba będę sprzedawać.
    Mam maszynę już z 6 miesięcy. Dostałam do niej mnóstwo przepisów i wiele z nich zdążyłam wypróbować.
    Nic mi nie nawalało, raptem ze dwa razy chlebek nie urózł jak trzeba, ale na to może się składać bardzo wiele czynników. (np. temperatura składników).
    Najbardziej podoba mi się funkcja, któa powoduje, że wrzucone wieczorem składniki, rano zamieniają się w świeżutki, ciepły i rozkosznie pachnący chlebek. CUDO!!;)

  • Autor: ekkore Data: 2006-04-23 07:58:11

    Ja sie kiedyś zastanawiałam, jak zaczynałam piec chleb. A że jest to urządzenie sporych rozmiarów, nie znałam rozmiarów mojego zapału dlatego zostałam przy dwóch rękach - ta "maszyna" nie zajmuje dodatkowego miejsca.
    Moja rada jest taka - wypróbuj najpierw pieczenie chleba, wyrabianego tradycyjnie, oceń smak i podejście rodziny do własnych wypieków (moje dzieci poza chałką i weką nie zjedzą niczego) - jeżeli będziesz regularnie piec to zakup wart swojej ceny.

  • Autor: maniuś Data: 2006-04-23 09:36:27

     A jaka jest cena takiej maszyny?

  • Autor: kasiak73 Data: 2006-04-23 11:44:22

    Ja za swoja dałam 141 zl AFK kupiłam na allegro Polecam bardzo przydatne urzadzenie .

Przejdź do pełnej wersji serwisu