Forum

Kuchenne porady

Urodziny 7-latki

  • Autor: brzdaczus Data: 2006-04-27 13:25:20

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam gorącą prośbę, doradźcie co mam zrobić w sobotę na imprezę urodzinową dla mojej 7-letniej córki i jej gości? Co prawda to juz nie jej pierwsza impreza ale ja nie mam już koncepcji,co zrobić....Dziękuję.Ola

  • Autor: Wiola1 Data: 2006-04-27 13:51:58

    Ja na urodziny mojego dziecka robiłam tradycyjne udka z surówką i kotleciki mielone, z sałatek : pieczarkową oraz imprezową z czerwoną fasolką wg Ilki76 (tą szczególnie Ci polecam, bo jest kolorowa i bardzo smaczna), z ciast podałam sernik i Tulipan po mojemu wg Irenki Sikory-bardzo dobre lekkie ciasto, piekłam pierwszy raz i udało się bez problemu no i oczywiście tort

  • Autor: nulka5 Data: 2006-04-27 14:04:26

    Ja bym polecila salatke owocowa, jakies drozdzoweczki/ ciasteczka, no i z ciast sernik albo snickersa.

  • Autor: dorota40 Data: 2006-04-27 14:10:49

    Ja na urodziny syna w tym roku zamowiłam pizzę x 3, zrobiłam kanapki takie z wędliną,serem żołtym,pomidorkiem,ogórkiem i szczypiorkiem, chipsy,paluszki,cukierki i tort.Na pewno potrzeba duuuuuuuuuuużo picia, np.soki owocowe.

  • Autor: renataz36 Data: 2006-04-28 07:56:01

    A ja polecam ptysie ale nie na słodko (z kremem) tylko np z nadzieniem pieczarkowym, które wczesniej przesmażamy i wkładamy do przekrojonych zimnych ptysi, na to można odrobine sera żółtego zetrzeć i zamknąć ciacho. gotowe poukładać w piekarniku i potem tylko przed podaniem włączyć na chwilę żebys sie lekko podgrzały. Ostatnio jadłam takie na 18-tce io dorośli pili do tego czerwony barszczyk natomiast dzieci pałaszowały same aż do ostatniego ptysia. Pozdrówka

  • Autor: elo Data: 2006-04-27 14:14:58

    Oprócz słodkości ja bym dodała pizzę, albo tosty, dzieci w tym wieku wolą takie potrawy na imprezie dziecięcej, niż tradycyjne dania.Udanych urodzin i serdeczne życzenia dla jubilatki

  • Autor: brzdaczus Data: 2006-04-27 14:40:33

    Dziękuję bardzo za rady, rzeczywiście zrobię im pizzę,coś o niej zapomniałam...tradycyjne dania,niekoniecznie na imprezę dla dzieci. Dziękuję za życzenia, przekażę je córce.

    Użytkownik elo napisał w wiadomości:
    > Oprócz słodkości ja bym dodała pizzę, albo tosty, dzieci w tym wieku
    > wolą takie potrawy na imprezie dziecięcej, niż tradycyjne dania.Udanych
    > urodzin i serdeczne życzenia dla jubilatki

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-04-27 16:04:45

    witaj kochana. Moim zdaniem bardzo sie sprawdzaja buleczki a la pizza. Latwe do wykonania i przygotowania. potrzebne sa zwykle bulki - ilosc skladnikow zalezy od uczestnikow,

    Dwa trzy pomidorki, papryka zolta - dla koloru, ser zolty w plasterkach szynka oraz salami, z jedna cebulke, zabek lub dwa czosnku. Wszystko pokroic w drobna kosteczke (proporcje wedlog uznania) doprawic przyprawa do pizzy: oregano, pieprz,papryka mielona, lub gotowa przyprawa. Nie solic bo ser i swedlina sa slone. wymieszac i dodac ze dwie lyzki slodkiej smietanki - tylko tyle by masa sie troszke polaczyla. Bulki poprzekrawac, polozyc na blache wylozona papierem do pieczenia, nalozyc na kazda polowke nadzienie (sporo- ile sie zmiesci). W piekarniku zapiec (170° okolo 15 minut- zalezy od piekarnika).

    Z ciast polecam ulubione coreczki (naturalnie) Dzieci lubia ciasta typu babka z polewa czekoladowa ozdobione na przyklad kolorowymi pastylkami (smartis) albo zelkami czy tez "misiami Harribo". Zycze udanej zabawy i wszystkiego najlepszego dla Twojej coreczki!

  • Autor: MonikaK Data: 2006-04-27 16:44:11

    U kuzynki (9 lat), były galaretki w pucharkach z bitą śmietaną, kanapki (szynka, serek, rzodkiewka, ogórek), paluszki, chipsy. Polecam ci również pizze to dzieci napewno zjedzą lub takie bułeczki z nadzieniem jak pisali poprzednicy, pozdrawiam

  • Autor: Wiola B-B Data: 2006-04-27 21:39:00

    czesc ja mam dla ciebie taka propozycje  :torcik rafaello jest pyszny  i szybko znika z talerzy nawet dzieciecych.

Przejdź do pełnej wersji serwisu