Forum

Gawędy o jedzeniu

Jakie produkty EKOlogiczne kupujecie ?

  • Autor: nimeska Data: 2006-04-27 22:40:45

    Chcialabym przeprowadzic male ankiete
    interesuje mnie jakie produkty, gdzie (miasto) i jak czesto kupujecie?
    Nie pytam o produkty typu "ZDROWA ZYWNOSC" lecz o produkty z wylacznie
    certyfikatem ekologicznym.

    Co sadzicie o FAIRTRADE ?

    ja jestem dosc czesta klientka sklepow ekologicznych, gdyz cenie sobie
    naturalnosc i zdrowie.
    pozdrawiam

  • Autor: emiloos Data: 2006-04-27 22:53:53

    W sumie z ekologicznych proguktów najbardziej lubię wódkę pędzoną u wujka w garażu na wsi

    A tak serio to w Katowicach na Kościuszki często kupuję jogurt w wiaderkach (9%). Producent chwali się, że produkt jest ekologiczny a jogurcik jest pyyyyszny. Innych rzeczy jakoś w sklepach ze zdrową żywnością nie kupuję bo mam sporo rodziny po wsiach porozrzucanych i zawsze jakieś ziemniaki się dostanie, jakieś pomidorki od cioci, jakieś jajka od babcinych kurek i miodek od sąsiada co ma pasiekę...

  • Autor: kinga_d Data: 2006-04-28 08:05:36

    mam to samo-rodzina  ze wsi wspiera płodami rolnymi i miodem z własnej pasieki (chociaż ni za darmo- pracujemy z nimi w polu kiedy tylko jestesmy...)

  • Autor: nimeska Data: 2006-04-28 23:31:15

    ale czy sa to produkty oznakowane certyfikatem ekologicznym ?
    bo w Polsce jest tylko dwoch producentow miodu ktorzy maja cetryfikat ekologiczny

    pytam o produtky z oznaczeniem EKOLOGICZNY ( z certyfikatem wydanym przez odpowiednie organizymy)  a nie ZDROWA ZYWNOSC czy wlasna produkcja, gdzie chemia jest na porzadku dziennym

  • Autor: kinga_d Data: 2006-04-29 06:49:05

    pszczelarzem jest moja ciocia która nie korzysta z żadnych chemikaliów, gdyż jest jakby zwariowaną psycho, bioenergoterapeutką itd więc kocha tylko to co naturalne i zdrowe (plus medycyna naturalna) także miodzik jest z pewnością naturalny

    Ale certyfikatu nie ma

  • Autor: mlena Data: 2006-04-28 09:27:33

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2006-04-29 02:54:43

    Na temat produktow ekologicznach moge powiedziec tyle---kilka razy kupilam owoce jogurty i inne produkty ekologiczne Smakowaly tak samo jak zwykle produkty zadnej roznicy nie zauwazylam(mieszkam w niemczech i takie produkty mozna czesto spotkac w sklepach)Kupowalm do czasu az kiedys zauwazylam ze mam pomidora ktory ma prawie 3 tygodnie i zadnej zmiany na nim nie widac wygladal tak samo jak go kupilam czy nie jest to dziwne? Normalnie powinien sie zepsuc.Bedac kiedys u kolezanki ktora pracuje w takim sklepie ktory przewaznie ma produkty ekologiczne (chociaz w innych sklepach tez sa stoiska z produktami bio)powiedziala tylko tyle ze te produkty sa czasem gorsze i maja wiecej chemii niz normalne produkty.Tak wiec bardzo rzadko teraz mi sie zdarza zebym te produkty nabywala.Takie moje zdanie ale kazdy ma swoje zdanie na ten temat.Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: ZakupyNaZdrowie Data: 2014-12-17 14:40:31

    Zapraszam do sklepu z certyfikowaną żywnością ekologiczną. 
    W ofercie znajdą Państwo produkty pełnowartościowe, nieoczyszczone, z pełnego przemiału, dzięki czemu uczucie sytości utrzymuje się znacznie dłużej.  Zapraszamy do kosztowania produktów o obniżonej kaloryczności - polecamy dżemy i konfitury ekologiczne niesłodzone cukrem.

    Zapewniam, że żadne z produktów oznaczonych certyfikatem - ekologiczny (eko liść EU) nie ma dodatków chemii.

    Wszystkie produkty z dostawą do domu!!!

    Link do sklepu: www.zakupynazdrowie.pl

  • Autor: Gluba666 Data: 2014-12-17 14:51:23

    Brzydka reklama, oj brzydka

  • Autor: marcysia81 Data: 2015-03-18 19:41:03

    hm.. brzmi podejrzanie, jakieś przekręty z tymi eko produktami wyczuwam.. pomidor który nie psuje się3 tyg musi być ładnie napakowany chemią..

  • Autor: megi65 Data: 2014-12-17 15:06:14

    Ekologia to wielka ściemka dla naiwnych.. Osobiście nie kupuję ale hoduje i uprawiam . Ale często i gęsto kupuję ''niezdrową , chemiczną żywność '' i co ....zdrowie w normie krajowej , humor i dystans do mam do siebie nieprzeciętny . Życzę podobnych doznań wszystkim czytającym i trzeźwo myślącym . Nie dajmy się zwariować w zatrutym środowisku nie stworzymy idealnej żywności . To utopia ! Pozdrawiam )

  • Autor: Monika09 Data: 2014-12-17 22:37:51

    Producent ekologiczny jest pod nadzorem jednostki certyfikującej. Co najmniej raz w roku jest kontrolowany. Musi rozliczyć się z każdego kilograma zużytego surowca i każdego kilograma wyprodukowanego produktu ekologicznego. Każdego roku kontrole są bardziej szczegółowe, ponieważ jednostki kontrolujące też maja coraz większą wiedzę w tym temacie i coraz sprawniejszy system monitoringu. Poza tym przeprowadzane są kontrole w sklepach tzn. przychodzi kontroler pobiera produkt do badania i jeśli wszystko jest w porządku to producent nawet nie wie, że jego produkt był badany.

    Nie jestem maniaczką ekologii, chociaż mam z nią wiele wspólnego. Hoduję warzywka, mamy krzaczki i drzewka owocowe, piekę chleb, robię sery, wędliny z "wyhodowanego mięska", ale chodzę też do Mc'donalda i na hamburgery, i kupują nieekologiczną żywność, bo na taką mnie stać 

  • Autor: pwyso Data: 2014-12-17 22:42:10

    już widzę jak z takim kontrolującym w Polsce nie można się "dogadać" że wszystko jest ok ... i certyfikat będzie

  • Autor: pwyso Data: 2014-12-17 17:01:12

    ja nie kupuję żadnej, co mogę staram się w własnym zakresie "wyhodować" świeże zioła, szczypiorek, pomidory, ogórki, sałata, papryka, jeżeli mam okazję to jajka od sąsiadów ... nie wierzę w tak zwaną ekologiczną żywność bo nie mogę być przy każdym etapie jej wytworzenia, więc nikt mi nie da 100% gwarancji, że ona jest na prawdę ekologiczna ... a różnica w cenie czasem jest powalająca ... każda żywność której termin przydatności jest większy niż tydzień (oczywiście nie licząc suchych ziaren i niektórych owoców) nie jest i nie będzie ekologiczna ... musi w swoim składzie mieć związki pochodzenia nie naturalnego ... 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-12-17 19:12:31

    ja nie kupuję żadnej, co mogę staram się w własnym zakresie "wyhodować"
    świeże zioła, szczypiorek, pomidory, ogórki, sałata, papryka,
    jeżeli mam okazję to jajka od sąsiadów ... nie wierzę w tak zwaną
    ekologiczną żywność bo nie mogę być przy każdym etapie jej wytworzenia,
    więc nikt mi nie da 100% gwarancji, że ona jest na prawdę ekologiczna ... a
    różnica w cenie czasem jest powalająca ... każda żywność
    której termin przydatności jest większy niż tydzień (oczywiście
    nie licząc suchych ziaren i niektórych owoców) nie jest i nie
    będzie ekologiczna ... musi w swoim składzie mieć związki pochodzenia nie
    naturalnego ... 

    Taaaa... wiemy coś na ten temat.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-12-17 19:12:57

    Chce wam się ciągnąć temat z 2006? I to tak idiotycznie wznowiony?

  • Autor: Smosia Data: 2014-12-18 08:53:31

    No właśnie... Święta tuż, tuż. Dekoracje, wypieki, łowienie ryb (choćby w wystawionych kontenerach) i prezenty (jak lubicie, mogą być EKO), i wiele innych zajęć czeka (np. moje "ulubione" czyszczenie/szorowanie). To spadam, samo się nie zrobi, a wszystkie krasnale i inne uczynne stworki zwiały przed moimi kotami (chyba do sąsiada - u niego krwiożerczych bestii brak). Pozdrawiam :))).

Przejdź do pełnej wersji serwisu