Forum

Gawędy o jedzeniu

Proponuję dział : Niskokaloryczne

  • Autor: alelen Data: 2006-05-04 14:40:54

    Proponuję dział z potrawami niskokalorycznymi, dla odchudzających się.

  • Autor: Pampas Data: 2006-05-04 15:06:03

    Już jest: Diety

  • Autor: till Data: 2006-05-04 17:03:53

    Pampasie : samo słowo diety wydaje mi się być zbyt przepastnym workiem. Cóż ma wspólnego dieta cukrzycowa  z bezglutenową czy odchudzającą ...poza wspólną nazwą oczywiście ?
    Może wystarczyłoby wprowadzić nowy kwadracik tak jak przy przepisach dla diabetyków ?
    Przepisy niskokaloryczne warte są chyba wyodrębnienia , zwłaszcza w aspekcie tego , ze niemal ciągle ktoś tu się odchudza ....
    Jakby policzyć ile kilogramów zrzucili WZ-towcy ( zasłoną milczenia pomińmy - ile również wrzucili ) , to pewnie pójdzie w tony ;))))

     

  • Autor: Pampas Data: 2006-05-04 18:13:25

    Oczywiście masz rację. Tylko nadal mamy ten sam problem co zwykle przy takich propozycjach. Incjatywa wychodzi od osób chcących sobie poczytać o tym czy owym, a nie od osób które chciałby dodać jakieś treści. Należy pamię, że na tej stronie nic nie pojawia się bez waszej incjatywy a nie widzę sensu tworzenia kolejnych pustych grup. Już ulegałem ze dwa razy prośbą i zapewnienią, że ktoś tam ma mnóstwo przepisów do dodania w takiej nowej grupie, a kończyło się na kilkunastu.r
    Więc proszę was, jeżeli zgłaszcie postulat stworzenia nowego działu, to tylko w sytuacji w której jesteście wstanie wykazać, że na WŻ istanieje pokażna porcja treści którą można przenieść do takiego działu.

    pozdrawiam
    Pampas

  • Autor: alelen Data: 2006-05-04 18:30:39

    HYm no moze ja jestem tylko potrzebujaca takiego watku, ale mam juz dosc jedzenia na okraglo tego samego, tylko dlatego ze sie odchudzam. Mysle ze sporo jest takich osob jak ja.  Dieta zamyka sie w serku wiejskim, bialych serach, brokulach gotowanych, jajkach gotowanych, rzodkiewkach itp. Chcialabym zjesc cos super smacznegow wiedzac ze porcja ma dokladnie np 200 kalorii i moge ja skonsumowac bez problemow.

    Ta strona jak dla mnie jest rewelacyjna, smaczne wyprobowane przepisy, polecam ja wszytkim znajomym. Dlatego chcialabym tu znalezc takze cos dla siebie. Byc moze inni odchudzajacy sie maja jakies wyprobowane przepisy.

  • Autor: Pampas Data: 2006-05-04 19:04:50

    OK, tylko chyba nie rozumiesz jaka jest formuła tego portalu. Wszystko co znajduje się na tej stronie zostało zamieszczone przez użytkowników, więc jeżeli chcesz takich przepisów, to daj dobry przykład innym a może za pare tygodni nazbiera się przepisów na taki dział.

    pozdrawiam
    Pampas

  • Autor: alelen Data: 2006-05-04 19:25:12

    Formule portalu rozumiem:) Myslalam takze ze rozumiem formule tematyki forum;) Zapewnie kiedy bede miala cos naprawde ciekawego to dopisze.

  • Autor: Janek Data: 2006-05-04 22:31:48

    Fajnie, tylko kto poda ile kalori ma składnik, przed obróbka, po obróbce, etc,etc....dietetyka jest nauką , zajmuje kilka lat.. Kto  podając kalorycznosc (skąd będzie czerpał dane?), zawartośc innych składników...ZAGWARANTUJE, nieszkodliwość potrawy, dietę odchudzajaca (i nie tylko) trzeba uzależnić o rodzaju chorób... chyba, że przy każdym przepisie będzie zapis: " podaną dietę stosujesz na własną odpowiedzialność ".  Może "panikuję",  bez potrzeby ale... nie idźmy na "żywioł".
    Co do celowości takiego działu nie wypowiadam się.
    Pozdrawiam.

  • Autor: klio Data: 2006-05-05 10:15:33

    Masz sporo racji. Jeśli ktoś sie odchudza i liczy kalorie to musi ufać, że to co je jest faktycznie dietetyczne. A nie wiem jak bardzo jesteśmy w stanie zagwarantować dokładność co do kalorii. No chyba, że ktoś ma przepisy od fachowego dietetyka ale w tym przypadku przepisów autorkich  w takim dziale będzie niewiele.
    I jeszcze jedno. Bardzo ważne przy odchudzaniu oprócz kalorii jest indeks glikemiczny. A tego na pewno nie jesteśmy w stanie "wyliczyć" dla całych potraw.


    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: Janek Data: 2006-05-05 10:51:35

    Użytkownik klio napisał w wiadomości:
    >" .........niewiele. I jeszcze jedno. Bardzo ważne przy odchudzaniu oprócz
    > kalorii
    jest indeks glikemiczny. A tego na pewno nie jesteśmy w stanie
    > "wyliczyć" dla całych potraw.
    klio~(*_*)~ "

    Właśnie o to mi chodziło, tylko nie znam fachowych nazw...


    """"""""
    "(*V*)"
    (~ )
    V (Janek)

  • Autor: klio Data: 2006-05-05 11:26:29

    Na pewno chętnie bym skorzystała z fachowych przepisów ale od tego jest masa forów dietetycznych z poradami, przepisami, tabelkami itp. więc trzeba korzystać z googla i już.
    Może wystarczy jak w przepisach w słowach kluczowych czy pod przepisem dodamy uwagi w stylu : niskokaloryczny, dla diabetyków itp wtedy wyszukiwarka dużo załatwi bo wyfiltruje nam takie przepisy.

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: Gapa_1410 Data: 2006-05-04 20:01:57

    Ja się całowicie zgadzam. Sama znam trochę niskokalorycznych przepisów i chętnie wykorzystam propozycje innych bo od jutra MUSZĘ zacząć odchudzanie!!!!!!!:):D

  • Autor: dada Data: 2006-05-05 19:45:09

    Zasady dla odchudzających się : staraj się jeść często ( 5 posiłków dziennie ) , ale mało. Staraj się zawsze wstawać od stołu ze świadomością , że - jeszcze byś coś zjadła ...Jedz dużo gotowanych potraw , mało smażonych, nie zagęszczaj zup mąką, zasmażką itp. Nie jedz na obiad ziemniaków- tylko mięso i surówkę, ziemniaki możesz zjeść później - z odrobiną masła ( jeżeli już nie możesz się bez nich obyć )Odstaw na bok makarony, chleb. Pij dużo wody mineralnej . To metoda długofalowa , ale skuteczna - nie ma po niej efektu jojo. Po pewnym czasie Twój żołądek przyzwyczai się do mniejszych porcji . No i oczywiście ćwiczenia ! Ruch jest niezbędny. Codziennie 15 minut lub 2 razy w tygodniu po godzinie :) Wysiłek sprawi,że nie będziesz miała apetytu :)Jeśli będziesz ciągle głodna wtedy wszystko będzie Ci smakowało :) Nie będziesz potrzebowała specjalnych przepisów :) Pozdrawiam :)

  • Autor: bunia Data: 2006-05-06 14:14:05

    Tak dada zgadzam sie z Tobą.Mięso i surówka(siano :) po mojemu) i odstawić makarony i chleb.Wtedy nawet  na słodkie można sobie pozwolić :). Ja schudlam ok.6kg w naprawde krótkim czasie i niema efektu jojo! a to ważne! Pozdrowionka!

  • Autor: basiagwozd Data: 2006-05-05 21:10:37

    Bardzo dobry pomysł!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu