Forum

Kuchenne porady

Tupperware.

  • Autor: hiacynta Data: 2006-05-07 10:24:19

    Witam fanów Tupperware. Zwracam się z ogólnospołeczną prośbą o przepisy do wykorzystania w różnych naczyniach tej firmy. Mam kilka swoich pewniaków zgodnie z obwiązującą od zawsze dewizą mojej kuchni WYSTRZEL I ZAPOMNIJ (żadnych czaso czy pracochłonnych przepisów). Np ciasto drożdżowe Pani Agnieszki Kręglickiej, najlepsze drożdżowe jakie kiedykolwiek jadłam i niezawodne! I oczywiście deser piankowo-galaretkowy w Lilianie. Pozdrawiam Hiacynta.

  • Autor: Glumanda Data: 2006-05-07 20:12:35

    Rowniez posiadam pare takich cudeniek, ale z tego co wiem, jesli nie sa to typowo pojemniki do mikrofalowki albo bardzo drogie plastikowe formy do piekarnika, czy silikonowe - wszystkie pozostale sluza glownie do przechowywania w lodowce, zamrazarce, czy ew. sypkich srodkow zywnosci. Sprecyzuj twoje pytanie dokladniej. Oprocz mix-pojemnika w ktorym mozna w pare sekund ubic smietane lub wyczarowac jakis dziwny koktajl czy drink, nie znam (mysle, ze nie) zadnych przepisow. Sama jestem ciekawa o co chodzi? (czyzbym zle uwazala na pokazie??? ;) ) Glumanda z pozdrowieniami!

  • Autor: maxxzza Data: 2006-05-08 07:13:47

    Cześć Hiacynto, proszę skontaktuj się ze mna na GG lub mailem, mam kilka przepisów na ciasta i na cud kuchenny. Pozdrawiam

  • Autor: Glumanda Data: 2006-05-08 07:39:32

    Szkoda, myslalam, ze dowiem sie czegos przydatnego i nowego. Nie wiedzialam, ze takie przepisy sa tajemnica.

  • Autor: maxxzza Data: 2006-05-08 10:38:01

    Ależ Glumado to żadna tajemnica! W takim razie wieczorem wpiszę tutaj te przepisy. Przepraszam Glumado!

  • Autor: Glumanda Data: 2006-05-08 13:05:07

    Alez, nie musisz przepraszac... kazdy ma swoje tajemnice ... fajnie ze, tez sie dowiem co to za tajemne przepisy :) milego dnia!!!

  • Autor: hiacynta Data: 2006-05-08 12:04:58

    Chętnie się skontaktuję na maila tylko nie wiem jak skoro adres jest zastrzeżony?
    Natomiast mój adres to afrey@interia.pl. Pozdrówka af.

  • Autor: maxxzza Data: 2006-05-10 09:31:15

    Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz, ale miałam urwanie głowy w pracy - po długim wolnym weekendzie niestety trzeba było odpokutować. Jeśli miałybyście jakieś pytania to chętnie odpowiem.


    CIASTO MAŚLANE
    4 szkl. mąki
    1 szkl. cukru
    1 mały proszek
    Składniki wsypać do miski do ciasta drożdżowego 2 jajka
    ¾ szkl. oliwy lub roztopionej margaryny
    2 szkl. maślanki
    Wszystko wymieszać w mix-maxsie lub shakerze następnie wlać do miski wypieszczać kilkoma okrężnymi ruchami, wylać na blachę i piec w temperaturze 180stopni. Można według własnego uznania piec z owocami, kruszonką itp.

    SZYBKIE CIASTO
    2 szkl. Mąki
    1 łyżeczka sody
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    2 łyżki kakao
    1 szkl. Cukru
    Składniki wsypać do miski do ciasta drożdżowego i wymieszać. 1 szkl. Mleka
    1 szkl. Dżemu
    4 łyżki oleju
    1 jajko
    Wszystko wymieszać w mix-maxsie lub shakerze następnie wlać do miski wypieszczać kilkoma okrężnymi ruchami, wylać na blachę i piec w temperaturze 180stopni

    BABKA CZEKOLADOWA
    1 gorzka czekolada
    100 g margaryny
    Roztopić w garnku 2 jajka
    100 g cukru
    1 łyżka rodzynek
    Wszystko wymieszać w mix-maxsie lub shakerze wlać do rozpuszczonej czekolady 100g mąki
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    Dodać do masy czekoladowej, wymieszać, wlać do silikonowej formy. Piec w mikrofali 6min ustawionej na max.

    HERBATA JAŚMINOWA
    4 torebki herbaty jaśminowej
    4 łyżki cukru (wg. Smaku)
    3 pomarańcze
    1 cytryna
    Kilka listków mięty
    Lód
    Do dzbanka nowa fala 2l wkładamy 4 torebki herbaty, dodajemy cukier i 1,2 l wrzącej wody, czekamy ok. 3min aż herbata się zaparzy. Sok wyciśnięty z pomarańczek i cytryny mieszamy w mix-maksie i dolewamy do herbaty. Czekamy aż herbata ostygnie podajemy wraz z kostkami lodu dodając listek mięty.

    ZUPA POMIDOROWA
    Z mięsa 2 białych kiełbas uformować kuleczki, obtoczyć je w bazylii z kostek Knorra. Do cudu kuchennego wsypać około pół paczki makarony Malma lub Lubella (kolanka, kokardki itp.) włożyć kuleczki mięsne. W 2l wrzątku rozpuścić 4 kostki rosołowe wlać do cucdu. Po 30 min odcedzić, do powstałego bulionu wlać wymieszany w mix-maksie słoiczek koncentratu pomidorowego z 200ml słodkiej śmietanki. Podawać z ugotowanym makaronem i klopsikami.

  • Autor: Beata17 Data: 2006-05-22 12:00:28

    Witam,
    Jeżeli jesteś fanką tej firmy to zapraszam do współpracy.Fajna praca, fajne zarobki zależne tylko od Ciebie,najfajniejsze prezenty i nagrody. Powiem szczeże z takim nagradzaniem za minimum zaangażowania nie spotkałam sie jeszcze w żadnej firmie.Tylko spróbować a można wiele skorzystać nic się nie traci, nic się nie inwestuje no może tylko troszę dobrej woli i swojego czasu ale naprawde warto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: maxxzza Data: 2006-05-24 07:49:41

    Jestem w firmie już od września!!! Masz zupełną rację, to była bardzao dobra decyzja. Pozdrawiam!

  • Autor: Elek Data: 2006-06-04 17:57:32

    Witam - a może mi pomożecie ?
    Mam taki oto pojemnik

    i nie bardzo wiem jak go wykorzystywać.
    Czy mogłabym liczyć na kilka wskazówek?
    Pozdrówka - Elek

  • Autor: Beata17 Data: 2006-06-08 14:44:57

    Witam!!
    To jest Ultra Plus 3l  garczek do pieczenie bez tłuszczu, do pieczenie chleba. Jeden z najlepszych pojemnieków firmy tupperware. Można piec tandemowo 5 min w mikrofalufce a póżniej 25 min w piekarniku. Jeżeli chodzi o więcej informacji to proponuje prezentacje 510245887 prosze o kontakt.
    Pozdrawiam

  • Autor: Elek Data: 2006-06-08 20:14:55

    Dzięki za odpowiedź i za skontaktowanie się ze mną.
    Pozdrówka Elek

  • Autor: chmurki Data: 2006-05-23 17:44:46

    Witam, zaciekawił mnie deser piankowo galaretkowy do liliany jeżeli można to proszę o przepis.
    Ja w lilianie robię to:

    TORCIK Z GALARETKI   1,5 łyżeczki cukru       trochę mleka zwykłego/ skondensowanego cukier waniliowy        25-30 dkg serka homogenizowanego 3 galaretki o różnych kolorach          1 łyżka żelatyny 3 szklanki wody          owoce biszkopty         olej do posmarowania formy bita śmietana   Każdą galaretkę rozpuścić w szklance wody, dodać po pół łyżeczki cukru i trochę cukru waniliowego. Rozpuszczoną żelatynę dodać do gorącego mleka, zmieszać z serkiem homogenizowanym i jedną z galaretek. Do posmarowanej olejem formy wlewamy jedną galaretkę, dajemy trochę owoców i odstawiamy do zastygnięcia. Wlewamy kolejną galaretkę i układamy owoce, odstawiamy do zastygnięcia. Na koniec wlewamy galaretkę wymieszaną z serkiem homogenizowanym i układamy biszkopty. Gotowy torcik ozdabiamy bitą śmietaną.
    BIAŁA GÓRA   2 galaretki owocowe o różnych kolorach     2 łyżki żelatyny ½ l śmietany 18%       pół szklanki cukru pudru 1 szklanka mleka        masło do smarowania formy   Galaretki rozpuścić w osobnych pojemnikach, w 1/2 wody napisanej na opakowaniu. Przygotowaną żelatynę dodać do gorącego mleka, zagotować, dodać cukier puder, ostudzić, połączyć ze śmietaną, odstawić w chłodne miejsce. Formę posmarować masłem i wrzucić do niej pokrojone w kostkę galaretki, zalać gęstniejącym mlekiem, włożyć do lodówki. (Można do galarety wrzucić parę rodzynek, orzechów albo suszonych moreli czy śliwek bez pestek.

  • Autor: bietka Data: 2006-05-23 19:38:03

    A czy macie może doświadczenia z pojemnikami do przechowywania serów  owoców i warzyw?Widziałam takowe na allegro i zastanawiam sie nad ich zakupem.Powiedzcie na czym polega fenomen tych różnych przydasiów do pieczenia.W czym są lepsze od miksera i zwykłej miski?

  • Autor: maxxzza Data: 2006-05-23 22:05:32

    Bietko, jesli chodzi o pojemnik do przechowania serów z czystyn sercem moge Tobie polecić cheesmarta. Możesz w nim przechowywać jednocześnie kilka rodzaje sera. Będą dojrzewać a nie wysychać czy pocić się. Najlepszym pojemnikiem do warzyw i owoców jest szklarnia. Osobiście jadłam z niej sałate, która miała miesiąc a wyglądała jakby była dopiero zerwana. Nie wiem na czym polega fenomen tych pojemników, ale sama przekonałam się, że to nie bajka.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2006-05-24 01:16:29

    Tak z szklarnia do przechowywania warzyw i owocow to prawda.Warzywa sa jedrne i soczyste pomimo uplywu dni a to chyba za sprawa dwoch guziczkow ktore maja z boku.Guziczki sluza do wpuszczania powietrza.Tylko ze niektore warzywka i owoce musza miec pojemnik szczelnie zamkniety .Przy niektorych warzywach tylko jeden guziczek uchylony a przy niektorych warzywach obydwa guziczki sa uchylone.Przy salacie uchyla sie jeden guzik.Moge tez polecic pojemnik do przechowywania pieczywa( ja mam ten zwykly chociaz jest juz taki fajny inny ktory sie zasuwa ale cena jest dosc wysoka)Mam tez dwie miski do przechowywania salatek tez sa dobre.I pojemnik okragly plaski tez do salatek ale czasem gdy go odwroce stosuje go do przeczowywania ciasta lub babki niezbyt wysokiej bo naczynie jest dosc duze.Pozatym mam tez ale taki malutki pojemniczek w ksztalcie trojkata do sera tez fajnie w tym sie przechowzuje ser nie jest wysuszony i nie traci smaku.Oprocz tego corka ma pojemnik na sniadanie ktore nosi do szkoly.Jest tale fajnych rzeczy ale niestety sa dosc drogie.Ja w tej chwili czekam na pojemnik do przechowywania masla.Pozdrawiam i zycze udanych zakupow

  • Autor: bietka Data: 2006-05-24 13:38:51

    Cena faktycznie jest wysoka ale dużo np sera marnuje się bo szybko plesnieje/np w woreczku/.Czytałam cos o jakimś garnku do gotowania bez gotowania.Sa to fajne pojemniki ale nie byłam do końca pewna czy spełniają opisane role.Na pokazie nigdy nie byłam jedynie troche czytałam w internecie.

  • Autor: Beata17 Data: 2006-06-08 14:26:17

    Witam!!
    Jeżeli jesteś zainteresowana mogę Ci zroboć taką prezentacje produktów Tupperware z gotowaniem bez gotowana z pieczenie i innymi fajnymi rzeczami tel 510245887.
    Pozdrawiam

  • Autor: Beata17 Data: 2006-06-08 14:33:46

    Witam!!
    Bardzo się ciesze że masz tak dużo pojemników firmy tupperware. Jeżeli tak je lubisz a uważasz że są za drogie to nic trudnego wystarczy zostać konultantem i kupować sobie 23% taniej raz można każdą rzecz z katalogu kupić 40% tajnie za każdym razem jak wchodzi nowa ulotka wszystko co nowe można kupić na wzór same korzyści zapraszam mój tel. 510245887  

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2006-06-08 15:56:37

    Droga Beato oczywiscie ze lubie pojemniki tej firmy .Co do zostania jej konsultantem narazie jest to niemozliwe z powodu bariery jezykowej.9 miesiecy temu przeprowadzilam sie do mojej drugiej polowki w niemczech bo to jezdzenie ciagle tam i z powrotem bylo strasznie uciazliwe pozatym nie zawsze moglam dostac wolne z pracy tak jak chcialam a urlopu tez ma sie tylko tale a tyle dni.Jak narazie zaznajamiam sie z tym jezykiem ktory jest dla mnie zmora.Ale dziekuje za dobre checi.Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: Maddalena Data: 2006-06-08 21:54:08

    Ola, nie maskuj sie, tylko wpisz na swojej stronce z jakiego jestes miasta. Moze mamy blisko do siebie? Bo mi tu samej smutno...

  • Autor: Beata17 Data: 2006-06-09 20:09:15

    Cześć Ola!!
    Jestem z Krakowa mój nr tel 012 263-7456, 510245887

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2006-06-10 02:11:33

    Droga Madziu nie maskuje sie mieszkam w Neuberg Ravolzhausen to malutkie miasteczko blizsze miasto to Hanau a calkiem wieksze to Frankfurt(do Frankfurtu mniej wiecej samochodem jest jakis 20min)to tak mniej wiecej bym okrelila polozenie gdzie mieszkam.A ty jesli mozna wiedziec w jakiej czesci mieszkasz?Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Przejdź do pełnej wersji serwisu