Forum

Kuchenne porady

Maszyna do chleba

  • Autor: ekkore Data: 2006-05-09 13:46:56

    moi znajomi kupili od innych znajomych maszynę do chleba - bez instrukcji obsługi, chleba nigdy nie piekli. Poprosili mnie o pomoc - moje doświadczenie w pieczeniu niby spore, ale zawsze wykorzystywane były dwie ręce.
    Mam pytanie - czy jest możliwość zastosowania świeżych drożdży - Volumen w swoim artykule radzi, aby nie, w jego przepisach są też suche, natomiast ja pamiętam, że na opakowaniu mieszanki chlebowej było zamiennie.
    Czy może ktoś z was robił na świeżych drożdżach?

  • Autor: ekkore Data: 2006-05-09 21:11:51

    Udało nam się opanować podstawowe funkcje maszyny do chleba - to znaczy programy. Nie wiadomo jak programować, aby wstawić wieczorem a rano wyjąć ciepły chleb. czy maszyna go piecze od razu i trzyma w cieple do rana czy dopiero uruchamia nad ranem?

    I kolejne pytanie - co zrobić z łopatkami do wyrabiania ciasta- czy należy je wyjąć przed wyrastaniem ciasta czy też chleb z maszyny zawsze jest z nie malowniczymi dziurami po zapieczonych "motylkach". A może  to wina automatu?

    A maszyna nazywa się Primera BB 300. I moze ktoś z Was dysponuje takową i instrukcją obsługi do niej (to maszyna niemiecka).

  • Autor: ekkore Data: 2006-05-10 07:23:45

    Dzięki wielkie - choć trochę się rozjaśniło w mojej głowie,  przekaże dalej samym zainteresowanym.  Z powodu tych dziur od spodu chleba ewentualny zakup przeze mnie stoi pod ogromnym znakiem zapytania - choć wczoraj nawet mi się spodobało - chyba wolę moje dwie ręce i piekarnik.

Przejdź do pełnej wersji serwisu