Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

help!!!!!!!

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-05-19 07:38:38

    Czy ma moze ktoś przepis na dietę kapuścianą???? nie tyllko na zupkę, która mi właśnie o tej dietce przypomniała>...

  • Autor: jola Data: 2006-05-19 08:15:58

    Składniki na zupę:

    1 główka kapusty,
    6 dużych cebul ze szczypiorem,
    2 zielone papryki,
    6-12 świeżych pomidorów (albo 1-2 puszki),
    1 pęczek selera naciowego,
    Zioła: pieprz, curry, pietruszkę, koper, czosnek, bazylia, estragon, cząber, oregano itp.
    Nie można używać: soli, tłuszczu (nawet kostek rosołowych)!!! Ewentualnie można doprawić sosem sojowym.


    I teraz:
    Wszystkie warzywa trzeba pokroić, wrzucić do garnka, zalać wrzącą wodą i zagotować. Po 10 minutach należy zmniejszyć ogień i gotować zupę pod przykryciem tak długo, aż wszystkie warzywa będą miękkie.


    Zupę tę należy jeść do woli, kiedy tylko poczujecie głód. Zupa ta bowiem praktycznie nie dostarcza kalorii, za to bardzo dużo witamin. Można ją jeść na wiele sposobów, np. w postaci zmiksowanej zupy-krem. Dieta ta więc nie głodzi! Oprócz zupy należy ściśle przestrzegać poniższego menu na każdy dzień tygodnia. Tylko ścisłe przestrzeganie przepisu i nie oszukiwanie daje rezultaty. A z tydzień człowiek lżejszy o 3 - 7 kg.

    Menu:
    1 dzień:
    Tylko zupa i owoce (oprócz bananów). Oczywiście trzeba dużo pić: gorzką herbatę, kawę oraz wodę.

    2 dzień:
    Zupa i warzywa (surowe albo gotowane), najlepiej zielone. Nie wolno jeść: fasoli, grochu i kukurydzy. Na kolację "w nagrodę" ugotujcie lub upieczcie w skórce dwa duże ziemniaki, jednak zjedzcie je bez soli z odrobiną masła. Nigdy ziemniak nie smakował lepiej! Nie wolno jeść w tym dniu żadnych owoców!

    3 dzień:
    Dziś zupa, owoce i warzywa (oprócz ziemniaków i bananów), w dowolnych ilościach. Uwaga, już można odczuć spadek wagi!

    4 dzień:
    Zupa oraz 3-4 banany. W tym dniu trzeba wypić 8 szklanek odtłuszczonego mleka i wody.

    5 dzień:
    Uwaga, dziś mięso oraz pomidory: Wolno zjeść od 1/4 do 1/2 kg mięsa (najlepiej wołowiny, może też być pierś z kurczaka czy indyka lub chuda ryba) oraz 6 niedużych surowych pomidorów. Mięso powinno być gotowane albo opiekane bez tłuszczu i soli. Trzeba wypić 6-8 szklanek wody i nie zapominajcie o zupie - przynajmniej raz.

    6 dzień:
    Wołowina i warzywa, najlepiej zielone bez ograniczeń. Zamiast wołowiny - ryba, kurczak, indyk. Oczywiście przynajmniej raz zupa.

    7 dzień:
    Dziś trzeba zjeść: oczywiście przynajmniej raz zupę, trochę gotowanego ciemnego, niełuskanego ryżu, warzywa. Do picia: woda i soki warzywne w dużych ilościach..

    A jutro rano stajemy na wagę lub ubieramy dżinsy z dawno zapomnianych wakacji! I jest sukces?

    Uwaga:

    Nie wolno!
    Używać soli, tłuszczu, cukru, spożywać produktów zbożowych, pieczywa, pić napojów gazowanych i alkoholu (pod każdą postacią), potraw smażonych.
    Trzeba!
    Pić co najmniej 1 litr niegazowanej wody, gorzkiej herbaty (ziołowe, owocowe), kawy (bez cukru), soków owocowych (najlepiej świeżych), mleka (0% tłuszczu) itp.
    Pamiętajcie!
    Im więcej będziecie jeść zupy, a mniej dopuszczalnych dodatków, tym mniej kilogramów wskaże waga po tygodniu (czyli więcej schudniecie)!

    Życzę powodzenia!


  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-05-19 10:05:24

    Jola dzięki bardzo, kiedyś ją stosowałam i efekty były takie jak mówisz.

  • Autor: Amazonka Data: 2006-05-19 10:51:38

    Zainteresowała mnie ta dieta... Czy ona naprawdę działa? Ile kilo tygodniowo się zrzuca? No i co z efektem jojo?
    Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale po kilku miesiącach z WŻ moje ubrania tak dramatycznie się "skurczyły", że muszę jak najszybciej coś z tym zrobić!

  • Autor: jola Data: 2006-05-19 13:26:36

    Powiem tak, można schudnąć nawet do 7 kilo na tydzień,ale trzeba się ściśle trzymać przepisu,bez soli i przypraw jest ona taka niebardzo w smaku i trzeba mieć naprawdę silną wolę ,żeby wytrzymać  ten tydzień,za dwa dni nie będziesz już mogła patrzeć na tą zupkę ,ale to wszystko zależy od człowieka ,niektórzy wytrzymują do końca i po czasie powtarzają dietę znowu.Ja kiedyś dawno temu stosowałam tą dietkę,ale przyprawiłam sobie zupkę do smaku ,dałam kostki rosołowe,nawet w jednym przepisie miałam ,żeby dodać zupę cebulową w proszku wtedy ta zupka była pyszna ,ale co z tego efektu żadnego,ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie,a jak sie chudnie to najpierw schodzi woda potem dopiero tłuszcz.Wiem ,że jest skuteczna ,ale trzeba sie trzymac ścisle ,a co do efektu jojo ,jak po każdej diecie trzeba zmienić nawyki żywieniowe.Moja najlepsza dieta to MŻ mniej żreć,wystarczy jeść wszystko tylko o połowę mniej,najlepiej nakładać sobie na małych talerzykach i przed każdym posiłkiem wypić duża szklankę wody niegazowanej,która wypełnia żołądek i czujesz sie syta.Życzę powodzenia i wytrwałości.

  • Autor: asiaff Data: 2006-05-19 15:09:46

    Proponuje abyś zobaczyła sobie na tą strone,jest tam zupa kapuściana i wiele innych diet.Może któraś cię zachęci http://mmtwo.w.interia.pl/diety.htm#1

  • Autor: asiaff Data: 2006-05-19 15:11:43

    Użytkownik asiaff napisał w wiadomości:
    > Proponuje abyś zobaczyła sobie na tą strone,jest tam zupa kapuściana i wiele
    > innych diet.Może któraś cię zachęci 
    > http://mmtwo.w.interia.pl/diety.htm#1
    zapomniałam dodać że dieta kapuściana znajduje się pod dietą cud.Można sobie poczytać to i owo

Przejdź do pełnej wersji serwisu