Forum

Galeria

W końcu zakwitł

  • Autor: angela Data: 2006-05-19 20:25:57

     Nareszcie zakwitł mój kwiat, który niestety nie wiem jak się nazywa. Mam go już 7 lat i zakwitł po raz pierwszy. Tej wiosny powiedziałam mu, że jak nie zakwitnie, to go wyrzucę. A oto efekt pogróżek:

             


     

  • Autor: inka21 Data: 2006-05-19 20:30:34

    moim zdaniem to jedna z odmian zygokaktusa, ale ten  (przynajmniej mój) przeważnie kwitnie w grudniu , piekny kwiat, pozdrawiam,inka21

  • Autor: angela Data: 2006-05-19 20:34:01

    Dziękuję! Poszukam w necie jego nazwy!

  • Autor: inka Data: 2006-05-19 21:49:30

    ciekawe - miałam taki sam i dokładnie tak samo po groźbie wyrzucenia zakwitł niesamowite...

  • Autor: dankarz Data: 2006-05-20 16:14:34

    Angelo kwiat jest przepiękny, jeszcze nie widziałam takiego, życzę Tobie żeby kwitł tak co roku - pozdrowienia dankarz

  • Autor: bunia Data: 2006-05-20 16:53:32

    PIEKNY !!!

  • Autor: mtomy Data: 2006-05-20 20:05:16

    hallo,
    nie ma co duzo mowic jest poprostu piekny

    pozdrowniena

    m tomy

  • Autor: mlena Data: 2006-05-20 21:44:47

    jest to kaktus o nazwie Epiphyllum - mieszaniec, należy do najpiekniejszych i najmniej wymagajacych kaktusów. Tworza plaskie lub trójkatne pedy, przypominjace liście. Ze wzgledu na kształt nazywaja sie kaktusami lisciastymi. Bardzo często uprawiane są w wiszących naczyniach. Najczęściej spotyka się mieszańce które  są łatwiejsze do uprawy i kwitną okazalej od gatunków czystych.
    Białe, kremowe, żółte, pomarańczowe, różowe, czerwone lub fioletowe: kwiaty o średnicy od 5 do 35 cm mogą się pojawiac nocą lub w dzień. Spotyka się również odmiany o kwiatach dwubarwnych. Okres kwitnienia od maja do lipca. Powinno stac w lecie w miejscu jasnym lub półcienistym, a od maja lepiej wystawić go do ogródka lub na balkon, ale osłonięte przed słońcem..
    Kaktus ten powinien zimować w temp. 10 - 15 st. C. Podlewać umiarkowanie tylko miękką i letnią wodą. Od marca do sierpnia nawozić specjalna odżywka do kaktusów. Od czasu do czasu rośline można zraszac. Niektóre pędy i cienkie segmenty należy obcinać.
     W okresie spoczynku trwajacym od listopada do marca kaktus powinien stac w chlodnym pomieszczeniu. Niska temperatura wpłynie korzystnie na zawiązywanie się kwiatów.  " ROSLINY DONICZKOWE" - Halina Heitz. Pozdrawiam Magdalena

  • Autor: angela Data: 2006-05-21 10:22:11

    Dziękuję za informację. Pozdrawiam!

  • Autor: bea39 Data: 2006-05-22 12:09:13

    To jest Echinacea. ktos podał ,że zakwita tylko raz w grudniu.Niestety chodzi o inną odmianę. Ten przy dobrej pielęgnacji będzie kwitł kilka razy w roku. jestem zakoczona, że u Ciebie zakwitł dopiero po 7 latach.Na pewno nie możesz go przelewać, jakas odzywka co jakiś czas jest wskazana. Generalnie nie wymaga zbytniej pielęgnacji. 

  • Autor: bea39 Data: 2006-05-22 12:10:22

    podałam sprzeczne informacje - przy dobrej pielęgnacji i nie wymaga zbytniej pieklęgnacji. Tzn. ja nie zabardzo sie nim przejmuje i kwitnie praktycznie ciągle.

  • Autor: Agapis Data: 2006-05-23 10:46:10

    Mam identycznego kwiatka.  Mój jest bardzo leniwy i kwitnął mi dwa razy, ale tylko miał jednego kwiatka. Ale za to jaki piękny!!! Widziałam również różowe kwiatki, ale czerwone są piękniejsze.Bea39 to nie jest Echinacea, sprawdziłam w google. ;)

  • Autor: bea39 Data: 2006-05-23 12:34:01

    Tak masz rację. Echinacea to kompletnie cos innego. Dopiero w domu połapałam się, co napisałam.Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że mamy ostatnimi dniami straszny młyn i czasami nawet nie wiem co do mnie mówią i robie "rybkę".Ta roslinka to Rhipsalis crispata. U mnie kwitnie jak szalona.

Przejdź do pełnej wersji serwisu