Forum

Gawędy o jedzeniu

balagan w przepisach

  • Autor: Maddalena Data: 2006-05-29 22:39:17

    Nie przeszkadza Wam taki balagan w przepisach? Ogladam sobie jarskie i wegetarianskie, a tam co kawalek napotykam desery, koktajle itd...
    Mnie to denerwuje.

  • Autor: nutella Data: 2006-05-29 23:00:40

    Mnie też to denerwuje- tak jak to że w "masach i kremach" są przepisy na ciasta.
    Tylko częściowo można to usprawiedliwić tym, że części przepisów nie ma gdzie zakwalifikować- bo gdzie dodać np. pierogi albo ciasto nie babkę i nie tort, tylko np. kruche z owocami innymi niż jabłka.

  • Autor: jola Data: 2006-05-29 23:08:02

    Ja miałam jeszcze lepiej w napojach bezalkoholowych był kolorowy torcik cioci Teresy.Też mnie to denerwuje bo jak szukam czegoś konkretnego to nie mogę tego znależc,wszystkie przepisy ,które mam w ulubionych musze przeglądac po kolei a nie według kategori.

  • Autor: ekkore Data: 2006-05-30 08:05:50

    A czyja to wina? nas samych - 10 osób zaznaczy prawidłowe działy, inne zrobią to źle, byle tylko wzbudzić zainteresowania - co to za przepis w tym dziale. poprawianie tego ma nikły sens, bo każdy może sobie edytować przepis i zrobić po swojemu. niestety walka z wiatrakami.

    jeżeli widzicie przepis w nieprawidłowym dziale - dajcie znać - mogę poprawiać, niestety nie jestem w stanie śledzić wszystkich przepisów.

    A o porządek musimy dbać sami!

  • Autor: Maddalena Data: 2006-05-30 10:01:55

    jasne, ze jedna osoba nie jest w stanie zajac sie porzadkami. Mozemy podzielic sie praca, ja moge zajac sie np.jarskimi, w wolnych chwilach bede porzadkowac. Wystarczy pol godziny dziennie i za jakis czas bedzie oki.
    Moze ktos inny zajmie sie kolejnym dzialem itd.
    Pozdrowka.

  • Autor: Maja R. Data: 2006-05-30 10:06:13

    Trzeba mieć uprawnienia moderatora aby ingerować w przepisy.......

  • Autor: Pampas Data: 2006-05-30 10:10:18

    Ale mimo wszystko bardzo by ułatwiło, gdyb osoby mające uoprawnienia dostały przygotowane listy co gdzie zmienić, więc pomoc byłaby bardzo wskazana.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-05-30 10:32:03

    w przypadku dzialu"jarskie i wegetarianskie" nie ma sensu robic listy, naprawde, bo co ktorys przepis pojawiaja sie nieodpowiednio przyporzadkowane dania. Ludzikom chyba sie troche miesza i mysla, ze gdy potrawa nie zawiera miesa, z zalozenia nalezy do jarskich. Takie odnosze wrazenie. Cale masy slodkich wypiekow i deserow sa w jarskich.
    Mysle, ze po uporzadkowaniu tego dzialu (do czego jak napisalam wczesniej jestem gotowa) nalezaloby uzupelnic temat "jarskie" o komentarz wyjasniajacy definicje potraw jarskich.

  • Autor: till Data: 2006-06-01 16:41:54

    A może przedstawisz to szerzej np. w artykułach ?

  • Autor: Maddalena Data: 2006-06-01 17:00:50

    pomysle o tym:))))

  • Autor: Janek Data: 2006-05-30 20:10:56

    Pampasie, temat ten był juz tyle razy poruszany , nawet ja zadawałem pytania i zostałęm lekko obsztorcowany...oczywiscie nie przez Olimp. Oferowałem nawet swoją pomoc. Może teraz cos zrobimy.
    Liczę również na to, że np: ziemniaczana zupa bardzo pyszna, nie będzie pyszną zupą.., ani też bardzo pyszna... Tu apel do "MŁODYCH" WŻ-towców.
    Swoją drogą ponawiam apel do starych WŻ-owców; poprawmy sami to co możemy poprawic ... NIE JESTEŚMY SAMI DLA SIEBIE TYLKO DLA INNYCH (również),
    nie jest ważne ILE kto wklepał przepisów tylko JAK. Nie tłumaczmy się, że wyszukiwarka załatwi problem ...
    Pozdrawiam wszystkich "ludzi dobrej woli"....

  • Autor: Maddalena Data: 2006-05-30 15:11:02

    kuchnia grecka:
    ktos przyporzadkowal do greckiej nst.przepisy:
    gazpacho (do meksykanskiej)
    brzoskwinie zapiekane po wlosku (nie no jest jazda, wlasnie zauwazylam, ze te brzoskwinie sa w kazdej z kuchni narodow!!!)
    16krewetek na 16min.delektowania sie jest i w greckiej i we wloskiej.

    Poza tym grecka jest ok.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-05-30 15:31:54

    kuchnia amerykanska:
    Banalnie prosty dressing do salatek (jest rowniez w sosach, ja w nim nic wybitnie amerykanskiego nie widze)
    Bardzo aromatyczna konfitura z gruszek z imbirem (jest juz w przetworach)
    Brzoskwinie zapiekane po wlosku
    Danie meksykanskie
    Niesamowita lasagna
    Parowki zapiekane z serem na szybkie sniadanie
    Proste,angielskie ciasto mocno czekoladowe
    Smoothie
    sos czosnkowy jak w kebabie
    torcik truskawkowy

    mam zastrzezenia co do amerykanskiego pochodzenia przepisow:
    Zagubiony chleb
    Snikers
    ale pewnosci nie mam
    poza tym ok.

  • Autor: Lusy Data: 2006-05-30 17:22:55

    Zgłaszam się do zrobienia porządku w sosach. Jest tam parę przepisów w których występuje sos jako dodatek, ale przecież nie o to chodzi w tej grupie tematycznej. I tak sie robi bałagan.

  • Autor: nutella Data: 2006-05-30 17:21:59

    To ja w takim razie zaczynam od siebie. Zaraz zacznę przeglądać wszystkie moje przepisy i sprawdzać, czy są w dobrym miejscu, bo wiem, że sama też część źle umieściłam- nie specjalnie, na początku obecności na WŻ dodawałam ciasta do kategorii "desery". Teraz wiem, że to bez sensu ale wtedy nie byłam pewna- widziałam, że inni też tam dodają ciasta a poza tym, ciasto to też deser:) No ale teraz to zmienię, zwłaszcza, że wkurza mnie jak szukam właśnie jakiegoś deseru a tam setki ciast...
    Wiem że się powtarzam ale nie wiem też gdzie dodawać przepisy na drożdżowe ciasta z owocami (mam ich sporo) i na różne kruche ciasta. Teoretycznie jest na to miejsce ogólnie w "ciastach" ale moim zdaniem to też robi bałagan bo są korzenne, z jabłkiem, torty i cała reszta- ogólna w której jest milion przepisów.

  • Autor: kikaGD Data: 2006-05-30 17:43:51

    Jestem za tym, żeby powstał podpunkt "kruche" (bądź na kruchych spodach).

  • Autor: nutella Data: 2006-05-30 18:43:49

    A ja za drożdżowe (i to nie dlatego że właśnie dodałam kolejny przepis):P ale naprawdę dziwne, że takiego działu nie ma.

  • Autor: angela Data: 2006-05-30 19:37:16

    Także jestem za ciastami drożdżowymi.

  • Autor: kasia d Data: 2006-05-30 22:12:06

    ja tez popieram :)

  • Autor: nutella Data: 2006-06-01 16:00:18

    W takim razie chciałabym spytać moderatorów, czy nie może powstać dział "Ciasta drożdżowe"???
    Jest to naprawdę spora grupa ciast, znacznie ułatwiło by to szukanie przepisów a tak wszystko wrzucane jest do jednego worka z ciastami- jest tam wszytsko- drożdżowe, kruche, ptysiowe, po ciasta na pierogi.

  • Autor: nutella Data: 2006-06-01 17:10:14

    Czekam na odpowiedź
    Mam nadzieję, że rozważysz ten pomysł :D

  • Autor: ekkore Data: 2006-06-01 18:46:09

    Do ciasta drożdżowego jeszcze długa droga. zbyt wiele poddziałów prowadza zamieszanie - ciasto jak dobrze opisane w słowach kluczowych w wyszukiwarce wyjdzie. Niemniej mi się marzą ciasta drożdżowe z podziałem na wytrawne - pizze paszteciki, paluiszki itp i słodkie.

    Ale zamiast ciast z jabłkami są z owocami.

  • Autor: nutella Data: 2006-06-01 22:54:06

    Taki podział byłby super- chociaż na słone i słodkie

  • Autor: Janek Data: 2006-05-30 20:13:02

    BRAWO! Może inni pójdą Twoim śladem?!
    Pozdrawiam i ...

  • Autor: Janek Data: 2006-06-01 20:02:34

    Przeczytałem jeszcze raz całość "instrukcji" aktualnej:
    Edycja przepisu - pomocNazwa przepisu - tu wpisz nazwę Twojego przepisu.

    Udostępniony - jeżeli chcesz udostępnić ten przepis innym użytkownikom serwisu, zaznacz to pole.

    Poziom trudności - tu określ, jaki jest poziom trudności i czasochłonność wykonania tej potrawy.

    Słowa kluczowe - tutaj wpisz dodatkowe słowa kluczowe dla wyszukiwarki. Szukanie odbywa się wśród wszystkich słów zawartych w składnikach, przepisie, nazwach grup, do których należy przepis oraz wśród słów kluczowych.

    Składniki - tutaj wpisz składniki Twojej potrawy.

    Przepis - tu wpisz treść przepisu.

    Grupy - zaznacz, do jakich grup ma należeć przepis - możesz zaznaczyć kilka. Jeżeli uważasz, że potrzebujesz nowej grupy, to napisz.


    i proponuję poprawki-uzupełnienia, jak i mam pytania:

    przed ropoczeciem wpisywania przepisu "instrukcja" pokazuje się automatycznie (jak i po kliknieciu (?)

    Nazwa.......Twojego przepisu dodać: jako pierwsze słowo użyj podstawowego pojęcia (kotlet mielony, k..schabowy...sernik malinowy, ,ruskie pierogi, ..w sosach pomjać "sos"...bez opisów "zachwytu"....;
    Poziom ...(?) gdzie wpisywać czasochłonność?
    Składniki... ....dodać: wpisuj tylko czarnym drukiem;
    Przepis... .........dodać; ........jw....;
    Grupy ........właśnie , ( chyba?)możliwość zaznaczenia kilku grup spowodowała również bałagan ...

    to jest tylko propozycja pod rzeczową dyskusję, myśle, że coś się "ulęgnie"..
    Pozdrawiam

  • Autor: Maddalena Data: 2006-06-01 20:34:45

    W "NAZWA"- te przykladowe ruskie pierogi, powinny byc "pierogi ruskie", ale to drobny szczegol. Dodalabym: nie uzywac znakow przestankowach (czasami pojawiaja sie przepisy w cudzyslowie),

    W "SKLADNIKI"- czarny druk oraz podawanie miar w gr/dkg oraz ml (nie podawac miar w butelkach, kartonikach, pudelkach, kubkach oraz szklankach). Ponadto wpisalabym, zeby podawac rozmiar blaszki oraz ksztalt preferowanej blaszki (bardzo, bardzo czesto trzeba o to dopytywac),

    "GRUPY"-zdecydowanie uwazam, ze mozliwosc zaznaczanie kilku grup wprowadza niepotrzebny balagan.

    tyle z mojej strony

  • Autor: Janek Data: 2006-06-01 20:43:37

    ...uzupełniając moje uwagi; - co myślicie o podawaniu kosztów. Oczywiście tu istnieje ryzyko ...cen w poszczególnych regionach kraju ale..."ziomalom" byłoby łatwiej.
    Znów problem:adresy są przeważnie utajnione (nawet brak regionu w większości) ...o płci już nie wspominam.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-06-01 20:46:09

    fajny pomysl z szacowaniem kosztow.

  • Autor: Janek Data: 2006-06-01 20:49:07

    Dlatego, że akurat ktoś pytał w wątku o tani obiad ...stąd "pomysł podpowiedziany".

  • Autor: till Data: 2006-06-01 20:52:24

    Janku ... ceny zmieniają się ... wszystko szybko mogłoby się zdezaktualizować .
    Właściwie nie jest trudno ocenić na własną rękę , czy przepis jest drogi , czy nie .
    A co do utajnionych płci : masz zawsze szansę 50% , ze trafisz ;))))))))))

  • Autor: Janek Data: 2006-06-03 18:54:42

    ad 1. masz zupęłną rację, stąd moje wątpliwości ale podałem pod rozwagę..
    ad 2. wiem że jesteś dziewczyną ale co by było gdybym Ci napisał:
    -Till ale jesteś "jajcarz", wiadomo, że 50/50 trafię, masz facet rację!
    Odpisałabyś...Janku ale ja jestem dziewczyną...
    Pozdrawiam

  • Autor: till Data: 2006-06-03 19:34:32

    Gdybyś mi napisał , że mam rację , to mozesz być pewien , że juz bym niczego nie prostowała ;))))))
     

  • Autor: Janek Data: 2006-06-03 20:34:18

    Teraz wiem, na pewno, jesteś dziewczyną. Tylko dziewczyny chcą, żeby im przyznawać racje, bez żadnego komentarza oczywiście...

  • Autor: bahus Data: 2006-06-02 23:26:23

    Janku a jak tu podać koszty? Przeliczać ile kosztuje łyżka mąki, czy łyżka siekanej pietruszki? Ja się na to nie "piszę". Takie przeliczenia to robi się w restauracjach przy wyliczaniu ceny potrawy...jednak nikt nigdy mnie do tego nie zagonił...a co to obchodzi kucharza? Ma być dobrze i smacznie..a resztą niech się zajmą ekonomiści i inne persony do tego powołane
    Bahus

  • Autor: Janek Data: 2006-06-03 19:01:22

    Osoby ...powołane ???? ...hurrrrrrrra wiem kto, .....nasze kochane żony.... Tylko za długo by to trwało ...latać musiałyby po wszystkich sklepach, porównywać ceny itd.itd.itd.... I nic byśmy nie odłożyli "kieszonkowego. Cholera , nie pomyślałem najpierw i klepnąłem ...

    Cofam PROPOZYCJĘ WYCEN.!!!

  • Autor: Maddalena Data: 2006-06-03 23:04:41

    a ja tam sobie chetnie policze. Na pierwszy ogien pojdzie "Wisniowa delicja" Ilki, bo wlasnie ja robie. Co prawda kosztorys bedzie w euro, ale mysle, ze to nawet jest interesujace ile kosztuje to samo ciasto wykonane w roznych krajach, ba nawet kontynentach:) Jak sie znajdzie chetny, zeby przeliczyc delicje na zlotowki, to fajnie, a jak nie to tez ok.

  • Autor: bahus Data: 2006-06-05 01:01:08

    I taki miałem właśnie zamysł...niech każdy sobie sam wyliczy...i wybierze potrawę adekwatną do swoich możliwości finansowych...Uważam, że to co dla jednego jest tanie dla drugiego może być nieosiągalne. Jaszcze raz powtarzam dla nas kucharzy liczy się tylko smak i ewentualna atrakcyjność potrawy.
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu