Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Dziś koniec matur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 14:06:01

    Nareszcie koniec. Ja muszę się pochwalić, że moja córka ustne matury zdała bardzo dobrze. Na wyniki pisemnych - czekamy.
    A jak u Was?

  • Autor: Pysia77 Data: 2006-05-30 14:09:16

    Też się cieszymy ze juz prawie koniec  ( jutro ostatni dzień)- z drugiej strony biurka wcale nie jest ciekawiej:-).

    Pozdrowienia dla Córki

  • Autor: Wkn Data: 2006-05-30 16:52:01

    > z drugiej
    > strony biurka wcale nie jest ciekawiej:-).Pozdrowienia dla Córki

    czy ja wiem, ja się dzisiaj dowiedziałam, że: (uwaga, uwaga!)
    1. Córkami pani Dulskiej były Hela i Mesia
    2. reportaż to taki młody człowiek
    3. Orzeszkowa sakralizowała bohaterów powstania styczniowego, ponieważ uważała, że poświęcenie bohaterów romantycznych za ojczyznę nie miało sensu
    4. Na pytanie, czy świat w literaturze fantasy można nazwać czarno-białym pod względem opisywania dobra i zła należy odpowiedzieć "oczywiście że nie! On jest raczej kolorowy, na przykład bywają fioletowe złe elfy!"
    5. "Odprawa posłów greckich" i "Kordian" to powieści, bo mają bohaterów
    6. Soplicowo w "Panu Tadeuszu" to literacki obraz dziecka

    i jeszcze kilka innych kwiatków

    fajnie było :)

    Wkn

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 17:06:23

    , ale się rozpędziłam..Rzeczywiście jutro koniec, ale dla mojej córki juz dziś.A co do tych kwiatków,to może wynikły nie tyle z niewiedzy, co ze stresu...mam nadzieję.Wszystkiego dobrego dla egzaminatorów i dzięki za cierpliwość, i wyrozumiałość .

  • Autor: nutella Data: 2006-05-30 17:13:53

    A wiecie może kiedy są wyniki piesemnych?

  • Autor: Aleex Data: 2006-05-30 17:14:55

    nutello - wyniki matur są 11 lipca - do odebrania w szkołach.

  • Autor: angela Data: 2006-05-30 17:16:26

    łMoja córcia dziś zdała ostatni egzamin z j.polskiego i uzyskała 18/20 punktów. Tylko jej koleżanka bardzo się zestresowała bo jakieś 20 minut po zakończeniu prezentacji pani z komisji szukała jej po całej szkole. Chciała zadać dziewczynie jeszcze jedno pytanie. Ręce opadają. Co wy na to?

  • Autor: Aleex Data: 2006-05-30 17:14:19

    A propos' drugiej strony biurka - ja dowiedziałam się równie ciekawych rzeczy:
    Makbet razem ze swoim przyjacielem poszedł na targ, spotkał wróżkę, która mu wywróżyła...
    Gloria victis w swoim utworze utworzyła ciekawy nastrój.
    Arkebuz w wierszu napisał o Baczyńskim....
    Antek stanął w obronie żony, bo żony - jaka by ona nie była - trzeba bronić.
    Makbetowi włos się jeżył i prężył na głowie!
    no i na koniec...."cukiereczek":
    Makbet był gotów na wiele, jak prawdziwy mąż, ale do niczego nie doszło, bo zawsze się wycofywał przed aktem finałowym.

    No cóż, faaajnie jest "po drugiej stronie biurka".
    Pozdrawiam wszystkich maturzystów i ich rodziców, a przede wszystkim, egzaminatorów :)))

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 17:38:26

    Dopiero i już 11 lipca?!?!?!
    No cóż, pewne rzeczy jak widzę wynikają nie tylko ze stresu...

  • Autor: Anes Data: 2006-05-30 17:39:50

    Nooo...Widzę,że masz dużo fajnych historyjek do opowiedzenia.Koniecznie musimy wypić kawę.Alex daj znać na e-maila.

  • Autor: till Data: 2006-05-30 17:53:35

    Aleex ;))))))))
    Już nigdy nie pójdę do teatru na "Makbeta" , bo obawiam się , że mogłabym nieobyczajnie chichotać ...

  • Autor: till Data: 2006-05-30 17:50:07

    Stara , poczciwa matura 1990 .
    Mijała właśnie druga godzina pisania ( Obraz pokolenia Kolumbów w twórczości własnej ) , regularnie przerywanego przez moich trzech  , skumulowanych w sąsiadujących ze mna ławkach , kolegów dyslektyków :
    -Kasiu ! Jak się pisze dwadzieścia dwa ?  
    - Osobno!
    -Jak się pisze jest ?
    -Jot !
    - Jak sie pisze góra ?
    - Kreskowane !
    Nawet nie zauważyłam , kiedy za plecami pojawiła się moja Polonistka , która życzliwie nachyliła się nade mną i zapytała :
    -Kasiu , jak się pisze ? Dobrze?
    Odruchowo odpowiedziałam :
    - RZ pani profesor !
    Zdumienie , jakie odmalowało się na twarzy Polonistki zmusiło mnie do ponownej, szybkiej analizy problemu:
    - Na pewno RZ ! - powtórzyłam .
    - Kasiu , jakie RZ ??? - oczy polonistki były pełne niepokoju .
    Teraz i ja wpadłam w popłoch :
    - A nie RZ ? Ż z kropką ??? DLACZEGO ???
    - Dziecko drogie , Ty się dobrze czujesz ? Może się za bardzo zdenerwowałaś ? Może musisz troche odpocząć ?
    No i jak miałam się nie zdenerwować ???
    - Czuję się dobrze !!! Bardzo dobrze!!! PRZEZ RZ !!!!

    Moja Polonistka dopiero później przyznała mi się , że przez długi czas była przekonana , że matura była dla mnie zbyt dużym stresem ;))))))))))

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 17:57:38

    Świetne Till .

  • Autor: Pysia77 Data: 2006-05-30 18:35:20

    No pytanie moze byc zabawne- szczególnie jak padaja takie kwiatki. Ja w maturach w tym roku uczestniczyłam jako czlonek zespołu nadzorującego- czyli pilnowanie na pisemnych- dlatego napisałam ze nuda.
    A uczniowskie kwiatki znam z przekręcanych tytułow lektur - nieraz nieźle trzeba się nagłowić zeby wpaść na pomysł co delikwent chce wypozyczyc.

    Przykład- historia  Rosji napisana przez rosyjskiego pisarza.
    Dodam ze to lektura- no to zgadujcie.

  • Autor: till Data: 2006-05-30 18:37:18

    "Wojna i pokój " ?

  • Autor: Pysia77 Data: 2006-05-30 18:38:35

    pudło :-)

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 18:44:30

    "Zbrodnia i kara"?

  • Autor: Pysia77 Data: 2006-05-30 19:33:33

    Zgadujemy dalej :-), to nie " Zbrodnia i kara"

  • Autor: dorota40 Data: 2006-05-30 22:23:13

    "Mistrz i Małgorzata"?

  • Autor: Pysia77 Data: 2006-05-31 09:32:58

    Brawo !!!! Właśnie " Mistrz i Małgorzata"

Przejdź do pełnej wersji serwisu